Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudnátok segíteni ebben a...

Tudnátok segíteni ebben a Kresz kérdésben?

Figyelt kérdés

Mutatom a képet, mert szerintem, így nem lehet félreértés.

[link]


Lakott területen nem csak 40km/h-nál lassabban haladó haladhat kapaszkodósávban ?


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. jan. 27. 10:20
 1/7 b4r4thg ***** válasza:
Szerintem az a kikötés, hogy 40 és alatta kötelező kimenned, de 50el is mehetsz a sávban.
2016. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
Nem, ez az jelenti hogy 40nél lassabban nem mehetsz a belsőbb sávokban. Általában a sávoknál sebességeket is feltüntetnek (pálya, főúton jellemzőbb), ott a feltüntetettnél nem mehetsz lassabban az adott sávban. Gyorsabban mehetsz (legnagyobbb megengedett sebesség), a jobbratartási kötelezettség érvényes, tehát 50nél is használni kell.
2016. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, így már világos, pontosan mit is jelent.

Köszönöm szépen a gyors segítséget!

2016. jan. 27. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:

2"

Lakott területen belül NINCS jobbra tartási kötelezettség!

2016. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a kapaszkodósávot sem kell figyelembe venni jobbra tartás szempontjából, ami elég hülye szabály, mert simán fel tudod tartani a forgalmat.
2016. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Négyeske, te kerékpáros vagy?

Mert ha nem, nagyon nem jól tudod a KRESZt, és jobb ha tőlem tudod, hogy VAN jobbra tartási kötelezettség!


[link]

2016. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Itt van, amire #4 gondolt, a (4) bekezdést nézd meg: lakott területen belül a belső sáv(ok)ban is szabad folyamatosan haladni.

[link]

2016. febr. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!