Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti is úgy érzitek hogyha nem...

Ti is úgy érzitek hogyha nem lenne pár notórius gyorshajtó, állandóan minden szabályt áthágó vezető, sokkal kevesebb baleset lenne?

Figyelt kérdés
Mi történne ha mindenki betartaná a szabályokat mindig?
2016. febr. 11. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne a mentőkkel tűzoltókkal?


Szerintem gondold át újra...

2016. febr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bizony...fuss neki mégegyszer.

...mertugye folytatni fogod a kérdéseket következő dolgozatírás ...például mi lenne ha: nem lenne annyi alkoholista, ha nem lenne annyi orvvadász, nem lenne annyi állatkínzó, nem lenne annyi tanulatlan, mi lenne ha nem lenne mérhetetlen szegénység, mi lenne ha nem éheznének gyerekek, mi lenne, ha nem lennének háborúk, ha nem lennének terroristák, ha nem lenne gyerekmunka, mi lenne, ha jók lennének a szabályok, mi lenne, ha ezeket a jó szabályokat betartanánk?..mi lenne...mi lenne? tényleg, mi lenne?


na, erre válaszolj.

2016. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezért támogatja az amerikai kormány az önvezető autók kifejlesztését, és ezért fogják egy idő után (ha kell, törvényerővel) kiszorítani az emberi tényezőt a gépjárművezetésből.


Ettől függetlenül sztem nem csak az a baj, hogy néhány közlekedő leszaromtablettát szed, hanem az is, hogy az emberek nagy része hibázik időnként, nem méri fel pontosan a helyzetet, nincs felkészülve veszélyhelyzetekre, nem mindig figyel oda a vezetésre. A szabályok betartásának van értelme persze, de inkább a tapasztalat és az odafigyelés, ami megelőzi a baleseteket.

2016. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha ők okoznák a balesetet nem lennének.Csak nem mindig ők okozzák...meg elég ha a Marika néni azt mondja' megpadlózom a papa ezeröcsijét a piacra, aztán 120-al beszáll az árokba, mert vagány akart lenni...ő notórius gyorshajtó, és mégis az okozza a vesztét.

De aki rendszeresen megy gyorsan, az nem okoz balesetet, mert azzal saját magát vonná ki. (persze kivétel van, de én ismerek ilyeneket, és még egyik sem okozott balesetet, bár van aki talán a tempó miatt részese lett)

2016. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*ő NEM notórius gyorshajtó.
2016. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#1 ők speciális képzést kapnak, nem tudom minek keverted őket ide.
2016. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:

Gyorshajtó és gyorshajtó között is van különbség, itt kellene rendet tenni először.


Aki normális keretek között gyér forgalomban jobban halad, azzal semmi gond nincs. Ilyen esetekben a többi bambával szokott a gond lenni, pl mikor gyér forgalomban 90 helyett 120-130at autózok, megelőznék 2 autót, de a hátsónak eszébe jut hogy ő is előzne, majd tükörbenézés nélkül kivág elém én pedig satuzhatok (megtörtént eset).


A másik gyorshajtó aki a NFS-ben érzi magát és eszetlenül padlógázzal közlekedik, esetleg összeverődik valakivel versenyezni és emiatt történik meg a baj. Az ilyen kevés, ha ez nem lenne akkor néhány balesettel kevesebb lenne.


A gond legfőképpen azokkal van, akiket megtanítottak levizsgázni de valójában semmi érzékük nincs a vezetéshez, tehát magát az autót úgy-ahogy tudják kezelni, de a forgalmat nem tudják átlátni. Ezek akik a hóban izzadnak, a tempójukkal mindenkit feltartanak, akik sávváltáskor panikolnak, autópályafelhajtó végén pedig megállnak.

2016. febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fussatok neki ti mégegyszer, kedves fiatal versenyzők!

Én már pár évtizede gondok nélkül vezetek, mert a gyerekeimet is arra tanítom, hogy olyan körültekintően vezessenek, hogy mindig készen kegyenek a többi barom szabálytalanságából eredő veszélyhelyzetetket is elhárítani.

2016. febr. 12. 07:04
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:
Így van, oda kell figyelni a többiekre, de ettől függetlenül nem lesz semmi gond ha ésszel átléped a sebességkorlátozást.
2016. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pár évtizede vezetsz és ilyen kérdést teszel fel?

Jujuj. :)

2016. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!