Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én főúton haladok és...

Ha én főúton haladok és kikerülök egy buszt de elötte takarásban van egy személy autó ami balra kanyarodik és én neki megyek akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 10:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
86%
Te. Nem előzhetsz, ha nem látod be az útszakaszt, illetve fokozott óvatossággal kell megtenni (ami pont arra vonatkozik, hogy ilyen esetben meg tudj állni).
2010. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
81%

Elképzelem a szitut... ők mennek gyök kettővel (mondjuk 17,5-tel), az első autó már majdnem kanyarodik. Te megérkezel a busz mögé 70-nel, gőzöd nincs mi okozza a lassú forgalmat, türelmetlen vagy, index kicsap, már kerülsz is. Egyszer csak előtted a kanyarodó első autó, satufék, bal hátsóját telibe vered. Ebben az esetben te vagy a hibás.

A másik eset nagy valószínűség szerint nem okozott volna ilyen kérdést, mert nem lett volna hibás benne: ha csak szimpla előzésről beszélünk (azaz a busz sebességével haladsz), gondolsz egyet és megkezded az előzést, kb 25-re gyorsulhattál volna fel. Akkor pedig még bőven meg lehet állni - szerintem.

2010. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
28%
Ha te a főútvonalon haladsz akkor mindenki köteles neked elsőbbséget biztosítani,még az is aki a busz előtt akar kikanyarodni. Ha baleset következik be akkor az a hibás aki a főúton haladónak (neked) nem adta meg az elsőbbséget.
2010. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
24%
11:20 - te valamit nagyon benéztél :D Mind a 3 jármű egyirányba, a főútvonalon haladt. A kérdező már a szembesávba volt (a busz mellett), amikor a busz előtti autó megkezdte a kanyarodást balra, szabályosan, nagy ívben. És azt még nem is mondtam, hogy "kereszteződésben tilos(!) előzést kezdeni". Egyetlen egy bökkenő lehet az egészben, az pedig az, hogy vajon a kanyarodó belenézett-e a tükörbe, vagy nem. De valljuk be: ha szimpla balkanyarról van szó, ráadásul főútvonalról kanyarodok alárendeltre, általában csak előre nézek, hogy velem szembejövő útját keresztezem-e, mert ugye ilyenkor elsőbbséget adok.
2010. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
21%

11:24

Nem néztem én el semmit. Az a hibás aki a busz előtt úgy kanyarodik balra,hogy abból baleset lesz.

2010. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
34%
11:20: De legalább ne ismételgetnéd a hülyeségedet! Búcsúban lőtted a jogsid?
2010. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
11:31 - nagyon nem szeretnék veled közlekedésben találkozni, ha ezt te tényleg elhiszed. Mégegyszer: kereszteződésben nem előzünk! Ez nem etikai kérdés, ezt a kresz egyértelműen szabályozza.
2010. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
0%
Bzmeg beküldöm a kérdést az autozz blogra, ha komolyan mondjátok, hogy a kanyarodó autós volt a hibás...
2010. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érdekes helyzet, de ha a busz mögötti megkezdte az előzést, akkor elvileg a busz előttinek meg kell várni hogy visszasoroljon. Addig nem kanyarodhat le, amíg a visszapillantóban egy előző autót lát!
2010. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
25%
Na látom te is a búcsúban szerezted a jogsidat.. Javaslom ismételd át a KRESZt mert csúnya vége lesz..
2010. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!