Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vidéken miért nem tudnak a...

Vidéken miért nem tudnak a gyalogosok a járdán közlekedni?

Figyelt kérdés

Voltam vidéken egy hetet (Törökszentmiklós) Legfőképp a kismamák tolják a babakocsit az úton (simán elférne a járdán) és ha egymás mellet mennek nem húzódnak le megállnak és várják hogy én menjek le az útról. De a sima gyalogok is az út közepén, ha dudálok mert már lépésben megyek mögötte qurvanyád a válasz.

A kerékpárosok meg óóóó útkereszteződésébe várok türelmesen mert rendes srác vagyok megadom az elsőséget várok. látom lassít várok -gyere máá mondom magamba, még várok- és bumm lefordul a köcsög, legalább biccentet volna a majom. ezek napi 45x 10 km-en belül.


2016. febr. 26. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Az első dologgal egyetértek, ez teljesen nyilvánvaló, hogy a járdán a helyük. Illetve ha már nem, akkor lemehetnének, hogy ne nagyon kelljen lehúzódnia a szabályosan közlekedő autósnak. (Persze sok esetben a járda minősége sem méltó gyalogosközlekedésre)

Viszont a második részt nem értem. Megadtad az elsőbbséget egy biciklisnek, aki nyilván lassú. Ha felméred, akkor elé jobban ki lehet menni, mint egy autó elé az elsőbbsége és biztonságos továbbhaladását nem megsértve. Nem muszáj az autók esetében sem megvárni míg elmegy, ha nem kell csökkentenie a sebességét és zavartalanul haladhat a te kihajtásod mellett. (Durván szólva nem várjuk meg a 3 km-re közlekedő autóst) Szóval ha sokat kellett várnod, akkor kimehettél volna. A biccentés részét pedig nem értem, megadtad neki a szabályoknak megfelelően az elsőbbséget, ami az övé volt, nincs mit megköszönnie.

2016. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

A kérdésedből az jön le, hogy te Pesti vagy...


...ezért azt javaslom, ha egyszer újból leköltözöl az egyszerű nép közé, akkor próbálj pár napig gyalog közlekedni..nagy élmény lesz..főleg, ha a járdán közlekednél..akkor megtudod milyen érzés, amikor egy böszme kutya rádugat úgy tíz centiről, és ez így megy több száz méteren..

nos ez az egyik ok, hogy az úttesten közlekednek.


a többi kifogásodra a válasz, ott kell élned, és megvilágosodsz...egyébként pont olyan emberek, mint te vagy.

2016. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

1. Nincs járda

2. Van járda, de hiányos

3. Van végig járda, de egyenetlen, esetleg kapubejáróknál lépcsők is vannak rajta

4. Sok az idióta kutya, akik ráijesztenek az emberre

5. Keskeny a járda az egymás mellett haladáshoz.


Amúgy pedig: slow down...


Üdv:

egy tősgyökeres pesti

2016. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


miért is kellene egymás mellet haladni ?

2016. febr. 26. 19:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert gyökerek. Akinek nincs kocsija gyalogos az azt hiszi hogy övé minden. Itt vidéken ez nagy probléma. Sőt volt olyan hogy egy szűk utcában meg kellett állnom, jött szembe egy kocsi és a gyalogos aki az úton jött elkezdett szidni hogy nem fér el tőlem! Miközben ott volt az út mellett a 2 méter széles járda.
2016. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van is járda az olyan ócska hogy nem lehet rajta babkocsit tolni de még normálisan gyalogolni sem, vagy valami bozót nő ki jobbról balról , vagy a vadállat módra megőrült kutyák dugják ki a fejüket a foghíjas kerítésen és szaggatnak meg. Egyik se jó.
2016. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

linkeltem térképet.


aha értem, akkor jobb az kocsi alatt megdögleni mint megijedni a kutyától.

2016. febr. 27. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Ezen az utcán én is az úttesten mennék, a járda miniatűr, gyalog sem lehet kellemes végigmenni rajta, nemhogy babakocsival. Főúttól 500 méterre, nem közvetlenül a főútról nyíló, kicsike utca, ahol semmi átmenő forgalom nincsen - ilyen helyeken negyedóránként jön egy autó, felesleges lenne emiatt a járdán szenvedni.


No meg persze nem tudhatták, hogy épp egy idegbajos, "ki ha én nem, félre mindenki, itt jövök az Autómmal"-típusú pestit fog épp arra enni a fene. Ha tudták volna, valószínűleg inkább otthon maradnak.


üdv: egy másik pesti

2016. febr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Miért,kedves kérdező,ha éppen egy beszittyózott bicajos kacsázik az úttesten akkor azt is egyből elütöd? Ő nem is mehetne a járdán. Mert bringásból is hatványozottan több van vidéken mint a főfaluban. Autót úgy kell vezetni hogy nem megyünk neki semminek és senkinek,egy gyalogos meg ha nincs tök sötét akkor messziről látszik,ki lehet szépen kerülni.
2016. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha ott van a tükörsima, széles út, amin 10 percenként 1 autó megy el, akkor nyilván nem fognak a szűk járdán sétálgatni, ahol ha mondjuk szembejön Józsi bácsi két szatyorral, akkor meg ők nem férnek el. Akkor már kerüljön az autós. Sztem a helybeliek mind képesek kicsit arrébb mozdítani a kormányt, ha gyalogos van az úton, nem akadnak fenn ilyesmiken.


Persze nyilván Pesten hozzászoktál a forgalom-, kerékpáros- és gyalogosmentes utakhoz, ezért is nagy a kultúrsokk. :)

2016. febr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!