Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Refivel levillogni valakit....

Refivel levillogni valakit. Csak én gondolom, hogy a legtöbbször tahóság?

Figyelt kérdés

Engem eddig kétszer villogtak le, egyik sem értem meg.

Első körben kamiont előztem 140-el pályán, még a felénél se tartottam, a mögém kerülő X6 már villogott is.(hova az anyjába menjek?)

Második alkalommal valahová siettem, így autóúton mentem 130-cal, előztem a sort(2x2 sáv) mögöttem meg jött egy Passat.

Erre levillog, de könyörgöm, hová menjek?Így is gyorsabban megyek, várja meg míg elfogynak a külsőben.(már nem sokan voltak,láthatta)

Ez nyáron volt, a félig lehúzott ablakon neki ki is kiabáltam mikor mellém ért, aztán a vicc kedvéért alig 50 méterrel ment előttem a belsőben. (én már maradtam a külsőben)

Én egyetlen egyszer villogtam, de az indokolt volt, autópályán a papa 110-el ment a Ticoval, és kb. ketten voltunk a pályán, de nem mertem jobbról megelőzni, pedig még azon is gondolkoztam.

Nincs mentális betegségem,nem idegbeteg vagyok, nem egyszer dudáltak már le, ilyenkor inkább bocsánatot kérek elakadásjelzővel, és abszolút elfogadom, de ezt a villogást egyszerűen nem értem.

Természetesen a fent leírtaknál a dudálást sem fogadtam volna el, mert ha egyszer nem tudok elmenni előle, mi a francot akar?


2016. febr. 27. 10:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Amióta a rendőr feltartotta a népet, megállapították az okosok, hogy jobbról is lehet előzni a pályán. Egyébként nem értem miért okoz ilyen stresszt sokaknak, ha levillogják. Ez egy egyszerű jelzés, hogy szedd a lábad. Befejezed az előzést és megy mindenki tovább. Nem így kell ezt megélni.
2016. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Velem két hete történt egy villogós eset. Győr felé mentem pályán, és kamionokat előztem kb 130-al, amik konvojban mentek, legalább 8-an. Kis távolság volt mindegyik között, de annyi nem, hogy egy autó biztonságosan beférjen. Kb a 4.-nél tartottam, mikor egy Audi ért mögém, és vadul elkezdett villogni, bár ő is láthatta, hogy esélyem sincs lehúzódni. Amíg befejeztem a kamionsor előzését, addig végig villogott mögöttem. Kimentem a külsőbe, ő megelőzött, beállt elém, és elkezdte nyomkodni a féket, de annyira, h már csak 90-el mentünk a végén. Az ilyennek mi értelme? Ha siet, akkor ne álljon be elém, és fékezgessen, ha meg mégse siet, akkor ne villogtasson.
2016. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%
En eleg sokszor villogok, jobban szeretem, mint dudat hasznalni. Lehet mas tahosagnak tartja, en azt tartom annak ami miatt szoktam, ami altalaban a kodlampa vagy az elsobbseg nem megadasa.
2016. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ebből gondolod azt, hogy jobbról lehet előzni, akkor tévedsz, a KRESZ nem változott. Bizonytalankodó, tartósan 110-zel a belső sávban kullogó sofőr esetében nagyon megfontolandó, hogy kimész-e jobbról előzni, nem is annyira a szabályozás miatt (lehet ezt elhaladásnak "álcázni", ha olyan a forgalmi helyzet), hanem a veszélyessége okán, ami a sofőr megbízhatatlanságából ered. Jobb ilyenkor villogtatással jelezni, hogy húzódjon le, mint kockáztatni, hogy elkezd kihúzódni, amikor pont mellette vagy. Teljesen más szitu, mint azok, akiknek a megengedett határnál jóval nagyobb sebesség sem elég, és az indokoltan a belső sávban haladót villogtatják le akkor, amikor előzésben van, esélye nincs kihúzódni.

2016. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Ha ebből gondolod azt, hogy jobbról lehet előzni, akkor tévedsz, a KRESZ nem változott."


Tisztában vagyok a jobbról előzés veszélyeivel, de az ominózus eset kapcsán, szakértők nyilatkozták, hogy abban az esetben megelőzhették volna a rendőrautót. Az más kérdés, hogy a szabálysértési bíróságon mennyire érdekelné őket ez.

2016. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%

na gyerekek, itt annyi a gond veletek, mármint azért villognak le titeket, mert nem várjátok meg, míg elmegy a gyorsabban haladó autó, hanem kisoroltok elé.

Bele kell nézni, belső tükörbe, aztán külső tükörbe, és ha már vanna ka belsőbe, és látod az autót, te neked nem lenne szabad kisorolni, mert nem tudhatod felmérni mennyivel érkezik.

Én így öltem meg majdnem egy golfos mamát, mert egymás mellett mentek, én meg 220-ról érkeztem be mögé, aztán valahogy elmentem jobbról a golfos mellett, balról meg a külső sávban haladó autó mellett, akkorra tudtam olyan 160-170-re lelassítani, szóval szlalomozni kellett kicsit, de nem volt ám vészes helyzet, csak ami érdekes, hogy a golfos nem a gázt nyomta, hanem a féket. Meg kell tanulni, hogy sosem szabad megijedni, ha féket nyomsz nehezebb nekem is megállnom mögötted.

2016. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%

... ez egy íratlan szabály, hogy nem illik kisorolni a gyorsabb kocsik elé. Te lassabban mész, illik megvárnod, míg ő elmegy 200-al, aztán sorolsz ki, és előzöd meg szép lassan a kamionokat.

Lehet ő csak egyedül megy, mögötte nem jön senki, azért ideges, miért nem bírtad megvárni míg elmegy, nekem is volt ilyen. 200 fölött ha le kell lassítanod valaki miatt, elég rossz visszaszerezni a lendületet, és a fogyasztásnak se tesz jót, plusz a fékeknek.

2016. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
szóval mentél 140 nel és a kamion felét sem érted el és le villogtak ez neked katasztrófa ? szerintem nem győződtél meg arról ,hogy a belsősávban jön e gyorsabb jármű! valaki írta , hogy lassítsd be ez veszélyes játék mert már láttam az M1 en uziból sortüzet!
2016. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
azt azért hozzá tenném, hogy a belső sáv a gyorsabban haladóké! Senkinek nincsen joga felül bírálni , hogy miert megy a másik aktuálisan 160, 180 , vagy 200 erre ott van a hatóság és ők ezt csekken értékelik!
2016. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
KamionSOR előzéséről volt szó, aki itt osztja az észt a visszapillantó tükör használatárról, először tanuljon meg olvasni. Rengeteget járok az M1-en, sokszor elég sűrű a forgalom mindkét sávban, kanyarok, bukkanók vannak, mégis előfordul, hogy rám villogtat valaki, akit még nem is láthattam a tükörben, amikor bementem a belsőbe. Nem fogok satufékkel kivágódni, két kamion között kicentizve a rést, csak azért, mert neki nem elég az én tempóm (én se 130-cal szoktam közlekedni.:-)) Pláne úgy, hogy előttem is mennek még páran a belsőben, sokra nem megy azzal, hogy hisztizik. Majd kihúzódom akkor, ha biztonságosan megtehetem, ha nem tetszik, járjon helikopterrel.
2016. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!