Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Refivel levillogni valakit....

Refivel levillogni valakit. Csak én gondolom, hogy a legtöbbször tahóság?

Figyelt kérdés

Engem eddig kétszer villogtak le, egyik sem értem meg.

Első körben kamiont előztem 140-el pályán, még a felénél se tartottam, a mögém kerülő X6 már villogott is.(hova az anyjába menjek?)

Második alkalommal valahová siettem, így autóúton mentem 130-cal, előztem a sort(2x2 sáv) mögöttem meg jött egy Passat.

Erre levillog, de könyörgöm, hová menjek?Így is gyorsabban megyek, várja meg míg elfogynak a külsőben.(már nem sokan voltak,láthatta)

Ez nyáron volt, a félig lehúzott ablakon neki ki is kiabáltam mikor mellém ért, aztán a vicc kedvéért alig 50 méterrel ment előttem a belsőben. (én már maradtam a külsőben)

Én egyetlen egyszer villogtam, de az indokolt volt, autópályán a papa 110-el ment a Ticoval, és kb. ketten voltunk a pályán, de nem mertem jobbról megelőzni, pedig még azon is gondolkoztam.

Nincs mentális betegségem,nem idegbeteg vagyok, nem egyszer dudáltak már le, ilyenkor inkább bocsánatot kérek elakadásjelzővel, és abszolút elfogadom, de ezt a villogást egyszerűen nem értem.

Természetesen a fent leírtaknál a dudálást sem fogadtam volna el, mert ha egyszer nem tudok elmenni előle, mi a francot akar?


2016. febr. 27. 10:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ne kezdjük már megint ezt a 100x letárgyalt témát. Ez van, meg kell szokni, ha levillog, hát levillog, ez van, jogában van, amint tud, megelőz majd és kész. Te tartsd be a szabályokat, ennyi.
2016. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nekem ugye nincs jogom elítélni a megengedettnél gyorsabban haladót,mert nem az én dolgom. De neki sincs joga betartatni velem a jobbra tartást ,szóval egálba vagyunk, ő pont leszarja a szabályokat ,akkor én is leszarom.

Vergődjön villogjon ahogy akar,majd ha jónak látom a helyzetet kihúzódok a külsőbe,ha nem tetszik neki akkor mehet panaszkodni ahová akar.

2016. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem kell érzékenynek lenni a villogásra, és azt hinni, hogy az anyánkba küldéssel egyenértékű. Persze ettől még lehet tahó aki villog.

Én akkor villantok vagy tolok refit, amikor a másik tahó (mert ugye innentől én vagyok az egyik.. :) ) pl. 100-as vagy még magasabb megengedettnél 60-70es tempót diktál a belsőben.


Az meg tény, hogy a balkán ezen részén a jobbra tartást, normális dinamikával gyorsítást és nem feltartva haladást kevesen ismerik. De épp ezért többnyire nem a levillogással van a gond, hanem mikor az X-el menőt X+3 km/h-val, 2 perc alatt kívánja valaki úgy megelőzni, hogy a megengedettel az általa igénybe veendő sávban érkező elé vág: 103 helyett miért nem jó neki is 100? Ő nem akar lejjebb adni 3-mal, de mástól elvesz ezért 30-at?


A dolgod egyszerű: előzni kívánsz: mész a külsőben 130(140)-al, ami okán megfelelő követési távolság meglétekor fogod elhagyni a közös sávot n másodperc múlva. Eddigre azért nézegetned kell(ett) a tükörbe a gyorsabbak felmérése okán.. Ha van gyorsabb, aki nyilvánvalóan azonos időben fog a "kamionod" mellé érni veled, akkor irányjelző ki, hogy lássa, neked is kell majd a belső (meg a mögötted jövő egyebek is), meg esetleg kis gázelvét, hogy elmehessen. Ez ugye egy nyitott ajtó egységnyi időre. Ha nem jön/megy, akkor értelemszerűen odalépek, nem elveszem a gázt, és mielőtt a megfelelő követési távolság elfogyna köztem és az előzendő között, sávot váltok. Ekkor a "gyorsabb" magára vessen. A gyakorlatban eddigre rég elhúznak a gyorsabbak, aki meg épp csak gyorsabb, max akkor tol le előzés közben, ha a siethetnék is csak ott jön rá igazán.

2016. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!