Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha azonnal "visszatérek" a...

Ha azonnal "visszatérek" a feltételezett baleset helyszínére, akkor már elmulasztottam megállási, meggyőződési kötelezettségem?

Figyelt kérdés

Tegnap sötétedéskor majdnem elgázoltam egy kivilágítatlan kerékpárost, de tovább mentem.Aztán 500 méter múlva megfordultam, és visszamentem megnézni, mert nem hagyott nyugodni a dolog, de már előbb találkoztam ismét a biciklissel, fel volt háborodva, de baja nem lett.


Kisteherautóval voltam, és ráhúztam a kormányt (véletlen,mivel nem láttam) tehát ha el is sodrom, nehezebben érezhettem volna meg, mint mondjuk egy személyautó esetében.

Cserbenhagyásnak minősül?Az ilyet hogy értékeli a hatóság?


2016. márc. 1. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Örülj, hogy nem lett semmi baj.

Cserbenhagyás, hogy visszatértél, enyhítő körülmény.

2016. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő örüljön, ha kivilágítatlanul hazaért.
2016. márc. 1. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
a kivilágítatlanság ésca cserbenhagyás nem függenek össze. Ha vaksötétben alszik egy részeg az úton és te elütöd, elhajtasz, majd visszamész, már megáll a cserbenhagyás vádja.
2016. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki bizonyítja,hogy nem láttam?

Éreztem valamit, lelassítottam, megfordultam, és lám egy biciklis.

2016. márc. 1. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem balesetnél majdnem cserben hagyás lehet csak. Helyesen tetted, hogy visszamentél, még helyesebb, ha el se mégy. Tudod hány autós menne tovább a legcsekélyebb izgalom nélkül? Vagy csak háborogna a bringásokra. Mindenképpen értékelendő a gondolkodásod.


Amennyiben mégis baleset lett volna, akkor a felelősség osztott. Hogy milyen arányban, az több dologtól is függ. A bringás hibás, mert nem világította ki a járműt. Esetedben a relatív gyorshajtás merülne fel.

A bekövetkezett baleset utáni elhajtás sokat rontana a dolgon.

2016. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tedd a szívedre a kezed: ha ki van világítva akkor láttad volna?
2016. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha ki van világítva minden bizonnyal észreveszem.

Nem is értem a kérdést, szerinted feltett szándékom a kerékpáros gázolás?

2016. márc. 2. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, én azt feltételeztem, hogy figyelmetlen voltál. Tök sötét volt és feketében közlekedett a delikvens?
2016. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Világos gatyája volt, fekete kabát, fekete sapka.

Lakott területen kívül 80-al mentem, az utolsó percben vettem észre, bementem középre, de jöttek szemből, és így húztam rá.

Mellesleg így is a kerékpár fehér sárvédője volt az ami előbb feltűnt.

2016. márc. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!