Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő jogosítvánnyal szabálysé...

Kezdő jogosítvánnyal szabálysértés, mik a következmények?

Figyelt kérdés

Kezdő jogosítványommal (7-8 hónapos), sietség miatt nem adtam elsőbbséget. Baleset nem történt, viszont kaptam egy 15 000 Ft-os bírságot, valamint 8 pontot húztak le.


Számíthatok arra, hogy ideiglenesen bevonják emiatt a jogsim, vagy bármilyen következménye lesz, vagy befizetem a bírságot, és ezzel el van intézve?

A pontok mennyi idő elteltével "töltödnek" vissza?

Valamint kölcsönbe kaptam az autót, a tulajdonos fog erről tudni bármit is?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 12. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Sietség miatt nem adtam meg.... Beszarás kik kapnak manapság jogsit. Egyébként ha eddig nem vették el a jogsidat akkor már nem a 8 pont meg nem évül el valami tréninggel lehet lejjebb vinni, legalábbis nagybátyámat oda küldték. Értesétíst pedig lehet kap mivel a rendszám az ő nevén van.
2016. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előéleti pontokat nem "húzzák le" és nem töltődnek újra.

Bizonyos szabálysértések esetén kapod az előéleti pontokat, és ha összegyűjtesz 18 pontot, akkor vonják be a jogsidat!

A pontok 3 után évülnek el. ha összegyűlt 13 pont, akkor kapsz egy értesítést is a nyilvántartótól.

Előéleti pontokat közigazgatási bírság mellé adnak, és kell legyen róla egy határozatod, amiben mindent leírnak. Ha csak az út szélén kaptál helyszíni bírságot, akkor csak csekket és egy zöld kutyanyelvet adnak, olyankor nincs előéleti pont.

A kölcsönadó nem kap értesítést, és nem is lesz baja belőle.

2016. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*jav: A pontok 3 év után évülnek el.
2016. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!