Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tömördi lejtőn lejönni bicikli...

Tömördi lejtőn lejönni biciklivel mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Aki nem környékbeli annak mondom: Ez egy országúti szakasz, Tömörd előtt és Tömörd-Csepreg irányba is van egy meg Csepreg-Tömörd irányba is. Csepreg irányába kb 300 méteres és elég nagy szögben lejt. Csepregtől Tömörd felé is elég nagy de ott nem annyira az pedig egy 500 méteres szakasz.

Szerintem kb olyan 60-70km/h-ra lehetne felgyorsulni. Szerintetek ez mennyire veszélyes? Egyenes az út és nincsenek kátyúk.

A rekordom eddig 54km/h volt.



2016. márc. 19. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ismerem azt a részt, annyiban veszélyes, hogy pont az alján van egy kereszteződés. Biciklist egyrészt nehezebb észrevenni, másrészt nehezebb felmérni, milyen sebességgel jön, simán kikanyarodhatnak eléd, ilyen sebességnél pedig satufékezni, irányt váltani sem egy életbiztosítás biciklivel.
2016. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most nézem térképen. Én itt nem látok kereszteződést.

[link] ,16.6987695,520a,20y,317.57h,71.84t/data=!3m1!1e3

2016. márc. 19. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg nem térképet nézek, hanem ismerem az utat.
2016. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rámész egy nagyobb kavicsra aztán gutenábend. Ráadásul mást is veszélyeztethetsz.
2016. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát csak annyira veszélyes, hogy robogóhoz, ami max 40-el közlekedhet, kötelező a bukósisak, protektoros bőr kesztyű, protektoros kabát, térdvédő, gerincvédő, bokát is védő csizma. Tehát még ha van bicós bukód is, esés esetén csúnyán megsérülhetsz.
2016. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erpvel mért nem mész direkt erre kialakított pályára...
2016. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kerékpározom, soha semmilyen lejtő nem veszélyes, ha tudsz kerékpározni, ismered a járművet és rendben van a vas. Van fék a bicikliden, nem?

54 km/h az szót sem érdemel egyébként egy normális bicikli esetében.

2016. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én 62-re gyorsultam fel , de nem sok időre mert jött utána szinte egyszerre az emelkedő.

Azt én sem vágom , hogy egyik válaszoló milyen kereszteződésről beszél... A Szhelyről Csepregre vezető útnak végig elsőbbséget kell adni a kis falusi utcákról érkezőknek , múlt pénteken mentem Csepregre és nem volt semmilyen kereszteződés.


Ha netalántán veszélyesebb utat akarsz a közelben akkor menj Rohonc és Léka között , ott sokkal nagyobb lejtők emelkedők vannak , derékszögű kanyarokkal.

2016. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!