Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lettek ennyire "harciasa...

Miért lettek ennyire "harciasak" a magyar autósok?

Figyelt kérdés

Ahogy terjednek az orosz "fight" videók, úgy egyre keményebbek a magyar autósok is.

Nem tudom, de amíg nem volt ilyen sok kemény orosz, addig nem tapasztaltam itthon ezt a mentalitást, bár akkor még nagyon kezdő sofőr voltam.

Mintha átvennék az emberek, mert a neten nevetnek az orosz őrültségen, és akkor mi miért ne?!

De lehet csak én látom így, nem tudom, most majd kiderül.

Hogy valami konkrét dolgot is mondjak, kertvárosban a szűk utcában mentem 50-el (ennyivel lehetett, de egyébként bevallom, nem az útviszonyoknak megfelelően mentem)

Jött is a kanyarból szembe egy öreg, és ha nem húzódik le eléggé akkor csatt lett volna.

Ügyet sem vetettem rá, elmentünk egymás mellett, de ő meg megállt, és kiszállt, mutogatott utánam.

De ugyan így szálltak már ki nekem pirosnál is.

Mindezt 1 éven belül.Előtte csak a pofázás ment, most már ki is ugranak.

Nem szoktam megállni, és kiszállni, nehézsúlyú amatőr bokszoló vagyok, és fontos nekem a sport, nem kell nekem az eljárás az ilyen hülyék miatt, úgyis tudom,hogy lepuffantanám fél perc alatt.Komolyan, pocakos, 50-es öreg kiszáll, kondi nélkül, nem értem mit hisz?!Hozzá még bokszolónak sem kell lenni,hogy lecsavarják.

Én sosem fogok ilyenek miatt kiszállni, egyedül akkor ütnék, ha kiszedne a kocsiból, de inkább elhajtok ha nem történt semmi.

Frusztráltak az emberek, megértem, én levezetem a teremben, így nem vagyok az, ők talán nem tudják levezetni, csak így.De ez akkor is evolúciós zsákutca, mert oké,hogy ő kemény, de nem gondol bele,hogy ki ül a másik autóban?

Szerintem engem nem lehetne úgy feldühíteni,hogy balhézzak, főleg nem mert egyből arra gondolok,hogy mivan ha egy olyan ember ül a másik autóban mint az edzőm?Ott verne agyon a géppuska kezeivel.


A kérdésem megerősítésére, itt is sok ilyen "megakartak verni" kategóriájú autós történet van, ha azoknak csak a fele igaz, már sok.



2016. márc. 30. 22:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Mert a magyar egy gyáva kutya. De ne felejtsd: várd meg míg megüt, és hívd rá a rendőrséget, véletlenül se üss vissza dühből, szép pert lehet rávarrni az ilyenre, kártérítést is kaphatsz. Ütni egyébként egyik sem mer, csak mutogatni tud és pofázni amíg nem szállsz ki te is. Egyébként én is nemrégóta vezetek, és én viszont pont azt vettem észre, hogy amíg az autóban ül, addig nagy a pofája. Én egy kisautóval járok (a smart nem sokkal kisebb nála), és rendszeresen megpróbálnak bevágni elém, leszorítani, ha nem hagyom mutogat és dudál. De egyébként általános hungarikumnak mondható, hogy ha már kiszáll pofázni, megy a kocsid felé, és meglátja, hogy erősebb vagy nála visszahőköl és megfutamodik. Az állatvilágban is pont így működik ez. A nagyobbtól való félelem, és a nagyobbnak a felsőbbrendűség érzete a kisebbel szemben. Lásd a 2 tonnás terepjárók, ha szabályosan haladsz is le akar túrni, az ilyen gyáva ember ezért vesz ilyen autót, hogy ezzel az eszközzel élje ki mindennapi elnyomottságát, ezzel az eszközzel lehet ő a főnök. /És egyébként is a magyar meg van győződve hogy csak ő számít, rajta kívül nincs senki az utakon, így megpróbál mindenféle helyen betolakodni, mert ő neki dolga van és siet. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy fel sem merül benne, hogy azt a másik autót is egy ugyanolyan ember vezeti, mint ő./ És sajnos így is van, mert ha rádhúzza a kormányt, muszáj lefékezned, mert különben te húzod a rövidebbet. És szerintem semmi köze az orosz videókhoz, hanem egyszerűen egyre olcsóbb a benzin és az alja is kocsiba vágódik, aki eddig a tömegközlekedés nyomorában szocializálódott.
2016. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Normálisan kell vezetni, nem kell mások életére törni, és hirtelen eltűnnek a harcias többiek
2016. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Hát én nem tudom ti milyen utakon vezettek de én ha normálisan vezetek akkor 1-2 marhán kívül senki nem akar leszorítani, pedig igen sokat vezetek egy éven belül. A példád meg elég nagyb utaság volt, mivel mi az, hogy neki kellett lehúzódni mert téged nem izgatott, énis utánad szóltam volna.
2016. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is sok a birka az úton. Elég lenyomni két kört Szolnok és Dabas között egy kamerával és máris lehet csinálni 15 perces válogatást a youtube-ra :D
2016. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mért az a hibás mert nem ugy közlekedtél ahogy kéne?:D


Az elsza vicces ha majd rögtön a pisztoly kerül elö a kesztyütartóból vagy csak a balta a csomagtartóbpól, orsozok már így tolják. :D

2016. márc. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha állandóan kiszállnak és mutogatnak, fenyegetnek, akkor el kellene gondolkozni, hogy az orosz videók miatt van-e vagy te vezetsz úgy, mint egy idióta, már bocs
2016. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ebből az egészből az jött le, hogy Te vagy a szabálytalan, de a másik a hülye, valamint fél oldalban leírod, hogy mekkora nagy ember vagy. Mégis mit vársz?!?!? (Küzdő sportot űztem én is)


John_McClane: Én is arra járok minden nap, vagyis éjszaka teherautóval ... már gyűjtöm az anyagot. :)

2016. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%
Én 23 éve vezetek, 15 éve kamionos vagyok, 2 millió km felett vezettem és egy kezemen meg tudom számolni hány eset volt, hogy valaki kiszállt ugatni. Pedig még Oroszországban is megfordultam.
2016. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom ebben mi az egyoldalú, hisz még azt is leírtam,hogy nem az útviszonyoknak megfelelően mentem, de látom csak annyit fogsz fel az írásomból, amivel még pont beletudsz kötni a dolgokba.

Hogy ő húzódott le..nos ennek egy oka van, ami az én hibámból kimaradt, és valóban nem egyértelmű:

Mivel én nem az út közepén mentem, és mellettem házak falai voltak, nem tudtam hová tenni a kocsit, csak ő tudott lehúzódni.Ha ő nem teszi meg, akkor annyi.

Az meg,hogy nem vezetek normálisan nem tudom honnét jön...mindenki hibázik (ja, kivétel aki ide írja a válaszát, bocs, ezt elfelejtettem).

Na, de én mint halandó bizony szoktam hibázni, és nem szorulok arra,hogy átverjem magam, azzal,hogy azt mondom, nem szoktam elrontani dolgokat.Látom van akinek csak így teljes az élete.


Akkor már a piros lámpás esetet is elmesélem:

Lakott területen kívül 70-el ment előttem egy családi Reanult, én meg előzni akartam, és kicsit rátapadtam, de nem "tolni" akartam, csak vártam,hogy mehessek.Megelőztem, látszólag feleslegesen, mert a városban az első pirosnál beállt mellém.

Átkiabált,hogy itt ül az egész családja, gondoljam már meg mit csinálok (persze koránt sem ilyen stílusban adta elő magát a 70 kg-os vézna mintaapa)

Intettem, és azt mondtam,hogy nyughassál, amire ő kiugrott, és üvöltve kérdezte,hogy nyughassál?nyughassál?én nyughassak te szemét blabla, nem tudom mi, elhajtottam.

Nem volt igaza, én 150-el is megelőzhetem, amíg ő nem rendőr, addig nincs köze ahhoz,hogy én,hogy vezetek.Az emg,hogy veszélyes volt, relatív.Szerintem marhára nem volt az, szerinte igen.1-1 ellen, kinek van igaza?...

Ha valaki szerint ez elfogadott kipattani, akkor szóljatok,hogy lemaradtam a BTK. módosításról, mert akkor lehet ráveszem magam egy-egy szabálytalan vagy annak vélt esetben, és lezavarok néhány pofont is, csak nekem ehhez az kell,hogy társadalmilag elfogadott legyen, és ne járjon érte büntetés.

Úgyhogy aki ezt komolyan gondolja, na az ne vegyen részt a közúti közlekedésben...meg aki azt írja,hogy a kérdésben leírt esetnél kiszállt volna.Igen, és mit csináltál volna?Verekedni akarsz?Vagy csak anyázni egyet,hogy megmutasd a kultúrfölényt?Mi értelme lett volna?Nem történt semmi, és nem változtatsz semmit, max, ha jönnek mögötted akkor még egy forgalomakadályozás, de igen, te vagy a király sofőr, tényleg!

Meg a kis pö***d is dagadhat, ha esetleg egy 50 kg-os 17 éves gyereket oktatnál ki a másik autós személyében.Ez aztán életstílus.

2016. márc. 31. 15:48
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Volt nekem is ilyen ugráló emberem már nem is egy . Egyiket a kutyám riasztotta meg ,pedig csak pisiltetni engedtem ki a hátsó ablakon ,csak úgy repült vissza a roncsába a ba@megoló Iqcsászár,másikat én tereltem vissza , de rá se kellett csapnom. Mindkettő szép kondihuszár volt, azt hitték megijedek tőlük mert tudnak fekve nyögni 120 kilóval, és majd nem veszem fel a harcot,de nem jött be a terv.


Ha masszív ellenállást tapasztalnak akkor távolodva ugatnak és eloldalognak azzal a tudattal hogy legalább nem verték meg őket. És egyik esetben sem én voltam a hunyó teljesen szabályosan mentem.


Hogy miért reagálják túl az emberek az nem az orosz videókra fognám ,hanem az általános közmorálra, ahol minden médiából az folyik hogy ordíts -veszekedj -verekedj-gyúrjál akkor leszel a menő és a csicskák majd ettől megijednek és tisztelnek .Nem mondom, sokszor be is jön nekik ez.

2016. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!