Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez olyan általános "német"...

Ez olyan általános "német" mentalitás az utakon?

Figyelt kérdés

Autópályán mentünk édesanyámmal, és ő néha beragad a belsőbe.

Bár én még csak a KRESZ-nél tartok, de előtte is mindig rászóltam ha kellett.

Kérlek ne szidjátok, nem csak ő megy a belsőben, és nem direkt csinálja, tudja a KRESZ-t, jól is vezet, de ez az egyik nagy hibája,hogy NÉHA ott marad.(mert az hiszi,hogy ha 500 méter távolságra halad egymástól két kamion, akkor nem kell addig visszatérnie,hisz úgyis megelőzi mindkettőt)

Budapest felé tartottunk, már szinte Pesten voltunk, "beragadva" a belsőbe.

Jött egy német rendszámú Audi A6, ami jobbról kezdett minket előzni.

Előtte viszont egy kamion ment, és tekintve,hogy mi mentünk 140-el, ő simán ment 150-160-al is.

Csak nyomta a gázt,és már neccesnek tűnt,hogy befér e, de ezt tetézte,hogy a kamion meg fékezni kezdett, az Audis meg bevágott elénk.Komolyan mondom, erről egy lassított felvétel kellett volna, szerintem minimétereken múlt,hogy nem értünk össze.

De ilyen tempónál, ez sokkal félelmetesebb volt mint leírva, én is érzem,hogy itt nem jön át, de nagyon megijedtünk.

Az Audi villantott egy alakadásjelzőt (ez önmagában is ritka egy ilyen eset után).

Aztán Pestre érve kicsit beállt a sor, és a külsőben kettővel előttünk volt az Audi, majd később mellé kerültünk.

Meg is jegyeztük, anyukám rosszallóan mutogatott rá, és szidta,hogy itt van ez a hülye barom, a német meg pont átnézett.Lehúzta az ablakot, mondta anyukám,hogy húzzam le én is, majd ő megmondja neki, mire a német annyit mondott, erősen törve a magyart,hogy "elnézést, nagyon sajnálom".


Igazából van a magyar autósokkal is pozitív tapasztalatunk, de így még sosem kértek bocsánatot.Valamint német rendszámú autókkal csak pozitív emlékeim vannak, igaz ezzel együtt csak kettő, de negatív még nincs.

Nem egy általánosító kérdést akarok kihozni, de mind tudjuk,hogy ott valami más, és bár én még csak hallottam róla, de ezek szerint ez lenne az?Vagy ez csak egyedi eset arról,hogy mennyire "kulturáltak"? (leszámítva a jobbról előzést ugye...)


2016. ápr. 5. 17:20
1 2
 1/14 Beviz Elek ***** válasza:
54%

Szerintem ez teljesen normális. Hibázott, elnézést kèrt.


Bár megkérdeztem volna hogy a jobbratartás mire való...


Ne idegeskedj, nem csak Magyarországon ilyen tehetségtelenek a sofőrök, a világ legtöbb országában a külső sávokban lehet a legjobban előzni.

2016. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Akárhogy nézem, az anyukád a legnagyobb hibás itt. Mindig lesznek olyanok, akik gyorsabban akarnak menni, az ő dolguk. De anyukád lefékezhetett volna, ha már nem sorolt vissza a külső sávba, és akkor nem centiken múlott volna, hogy összeütköztök. Ha már nem tartja be a jobbra tartást, akkor engedje el a gyorsabbakat. De részben figyelmetlenség is, mert hátrafele gyakran kell nézni vezetés közben. Ha így tett volna, akkor látta volna az Audit, és bőven lett volna ideje kisorolni.
2016. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Németországban egészen más a közlekedési kultúra. Persze itt is vannak hülyék, idegbetegek, de sokkal kevésbé jellemző mint Ungarnban.


Engem például mocskosul bosszant Magyarországon az, hogy az emberek nem képesek/hajlandóak a cippzár-elv alkalmazására. Mindenki harcol, védi a pozícióját, mintha vérre menne, míg itt teljesen természetes, hogy beengedünk egy autót a másik sávból.


És ami még feltűnő: nem köszönik meg. Nem azért, mert bunkók - itt ez a természetes. Olyan, mint megállni a pirosnál. Azt sem köszönöd meg.


Míg Magyarisztánban sokszor csak az életem kockáztatásával tudok átmenni a lámpa nélküli zebrán, addig itt körül sem kéne néznem. Persze megteszem, mert Magyarban nőttem fel, de nem hasonlítható össze a két ország.


Persze hátulütője is van: sokszor olyan lassúak mint egy beteg csiga. Ha feloldják a hetvenest, de tudja, hogy hatszáz méter múlva jön az ötven, eszébe nem jutna a gázra lépni. Sokan hetvennel mennek az új országúton, mert korábban annyi volt a megengedett - hiába lehetne már százzal, megszokásból vezetnek. De inkább ez...

2016. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na, az hogy anyukám a hibás, ne is kezdjük el, remélem csak viccelni akartál... :)

Azért nem úgy működik ez,hogy valaki hülye, és ha én nem tudok rá úgy reagálni,hogy ne történjen baleset, akkor én vagyok a hibás.

Még mit nem, majd ha eléd vágnak be,akkor ismerd el,hogy te voltál a hibás, és aztán megbeszéljük ezt a kérdést.

2016. ápr. 5. 17:51
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
85%

Pedig ő volt, nem igazán tud vezetni, inkább csak részt tud venni a közlekedésben. Magyarul semmi érzéke nincs hozzá, nem látja át ezt a rendszert, de tud a sávjában maradni, tud előre nézni és meg tud állni a másik autó mögött.


Az, hogy ki milyen sebességgel közlekedik, mikor éri utol a kamiont és mikor menne el a másik ha jobbra tartana, nem tudja. Gondolom a tükröket sem nagyon nézi. Egy gyorsabb kocsit észre kell venni időben és az alapján cselekedni.


Szóval összegezve: gyorsabban jön a másik akkor jobbra tartok. Jobbról előz mert a belsőben szotyizok akkor ezt tudnom kell és figyelnem kell rá. Jobbról előz egy gyorsabb kocsi és előtte egy kamion van, akkor elengedem a gázt hogy beférjen és ne rántsa rám a kormányt/ne szálljon bele a kamionba.


Őőő ja... ő volt a nagyobb hibás és vezetni sem tud.

2016. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Még jó, hogy a kérdés kimondottan úgy szólt, hogy nem az a kérdés, ki a hibás, vagy ki mennyire tud vezetni...
2016. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megesik.
2016. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként tényleg nem az volt a kérdés,hogy ki hibás, ki nem.

Ha az Audis nevében írom ki a kérdést, a nyakamat rá,hogy 20 válasz lenne, amiben szidnának, hogy pedig én voltam a hülye.

Nem tudom,hogy ez valami trollkodás, vagy csak buta emberek okoskodnak, de kívánom,hogy átéljetek egy ilyen szitut, csak még annyival legyen megspékelve,hogy egy kis anyagi károtok keletkezik, és majd készségesen elismeritek a hibátokat.

Nem így lenne, tudom ,és ez a szánalmas.

2016. ápr. 5. 20:54
 9/14 Tomcatters ***** válasza:
87%
Velem is történt hasonló ... M3 múlt héten .. előztem 3 kamiont,megérkezett mögém egy audis és elkezdett villogni mint a hülye,h engedjem előre ... nem mintha en nem birtam volna gyorsabban menni ,csak féltem a traffitól,főleg ,h előtte par 10 km el nagy valoszinuseggel bemértek .. így jócskán visszavettem a tempóból .. lemenni nemakartam,mert akkor , bentragadok a kamionok mögött...1 kamiont ami előttem volt megelőztem ... utánna elengedtem ,majd mellém érve mutogatott ... így is mentem már vagy 160 körül. Én sem várom elmástól,hogy úgy engedjen el,hogy bekenyszeritsem 130 ról egy 80-90 közlekedő kamion mögé... szépen megvárom még megelőzi ..... :)
2016. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beviz Elek ***** válasza:
74%

#8

Biztosan szidnának, de én igazat adnék neked ;)

Félre ne érts, nem azt mondom hogy az Audis tökéletes volt, nem kellett volna belemenjen olyan helyzetbe ami nem biztos, de ettől függetlenül illene tudni vezetni ha az útra kimerèszkedünk.


Ilyen helyzetben nem igazán lesz részem mert mindig a külső sávba tartok és fel tudom mérni a sebességkülönbségeket/távokat. A fent említett helyzetben érdekelne hogy meddig követett/villogott az Audis mire úgy döntött hogy jobbról megelőz.


Én is szoktam hibázni, sajnos azt hiszem hogy mindenki legalább annyira tud vezetni mint én. Valamelyik nap majdnem egy traktorosra kenődtem fel mert nekem eszembe sem jutna egyből a belső sávba kanyarodni egy 120szal közlekedő autó elé. Ugyan azon a napon eszembe sem jutna hogy éjszaka a többsávos körforgalomban levágjam az ívet mikor a másik autós lámpája kisüti a szememet.

2016. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!