Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez olyan általános "német"...

Ez olyan általános "német" mentalitás az utakon?

Figyelt kérdés

Autópályán mentünk édesanyámmal, és ő néha beragad a belsőbe.

Bár én még csak a KRESZ-nél tartok, de előtte is mindig rászóltam ha kellett.

Kérlek ne szidjátok, nem csak ő megy a belsőben, és nem direkt csinálja, tudja a KRESZ-t, jól is vezet, de ez az egyik nagy hibája,hogy NÉHA ott marad.(mert az hiszi,hogy ha 500 méter távolságra halad egymástól két kamion, akkor nem kell addig visszatérnie,hisz úgyis megelőzi mindkettőt)

Budapest felé tartottunk, már szinte Pesten voltunk, "beragadva" a belsőbe.

Jött egy német rendszámú Audi A6, ami jobbról kezdett minket előzni.

Előtte viszont egy kamion ment, és tekintve,hogy mi mentünk 140-el, ő simán ment 150-160-al is.

Csak nyomta a gázt,és már neccesnek tűnt,hogy befér e, de ezt tetézte,hogy a kamion meg fékezni kezdett, az Audis meg bevágott elénk.Komolyan mondom, erről egy lassított felvétel kellett volna, szerintem minimétereken múlt,hogy nem értünk össze.

De ilyen tempónál, ez sokkal félelmetesebb volt mint leírva, én is érzem,hogy itt nem jön át, de nagyon megijedtünk.

Az Audi villantott egy alakadásjelzőt (ez önmagában is ritka egy ilyen eset után).

Aztán Pestre érve kicsit beállt a sor, és a külsőben kettővel előttünk volt az Audi, majd később mellé kerültünk.

Meg is jegyeztük, anyukám rosszallóan mutogatott rá, és szidta,hogy itt van ez a hülye barom, a német meg pont átnézett.Lehúzta az ablakot, mondta anyukám,hogy húzzam le én is, majd ő megmondja neki, mire a német annyit mondott, erősen törve a magyart,hogy "elnézést, nagyon sajnálom".


Igazából van a magyar autósokkal is pozitív tapasztalatunk, de így még sosem kértek bocsánatot.Valamint német rendszámú autókkal csak pozitív emlékeim vannak, igaz ezzel együtt csak kettő, de negatív még nincs.

Nem egy általánosító kérdést akarok kihozni, de mind tudjuk,hogy ott valami más, és bár én még csak hallottam róla, de ezek szerint ez lenne az?Vagy ez csak egyedi eset arról,hogy mennyire "kulturáltak"? (leszámítva a jobbról előzést ugye...)


2016. ápr. 5. 17:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ÖÖÖÖ, csak apro eszrevetel:


"Jött egy német rendszámú Audi A6"


attol meg nem biztos, hogy német ül benne.



"Az Audi villantott egy alakadásjelzőt "

2 eve elek itt, de ezt a megkoszonest nemettol meg nem lattam.


De az teny es valo, hogy a nemet kozlekedesi kultura teljesen mas, es sokkal udvariasabb.

2016. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Valójában itt látszik ,hogy az ilyen gyorshajtó nyomakodó Audisok és társaik semmit az ég adta világon nem nyernek a száguldozásukkal mert az első lámpánál már pont beérte anyukád a szabályos tempóban. De ezt tapasztalom én is. Okoznak útjuk során vagy tucatnyi veszélyes szitut semmibe veszik a követési távot ,felidegesítenek ugyanennyi embert és nulla előnyük lesz a végén. De nem fogják fel agyilag mert nekik meg kell mutatni a pályán hogy megy ám a gép és lenyomnak mindenkit.


Mellesleg igen,ez a bocsánatkérés nem jellemző idehaza, inkább az ölre menés ,mutogatás, hadonászás, büntetőfékezés .

2016. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező! Anyukád hol vette a bérletét a belső sávba? Engem is érdekelne :)


Egyébként ha olyan marha jól vezet, akkor elvehette volna a patáját a gázpedálról, és akkor nem centiken múlott volna az életetek.


Szívesen.

2016. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még mindig túl kevés a trafipax, autópályán az átlagsebbesség és követési táv mérőket kellene bevezetni és az autóelkobzást,egyből le lenne törve az ilyen audisok szarva. Sajnos a fix trafik semmit nem érnek mert gps-ben jelzi előre mikor van kamera és addig az 500 méterig lassít aztán újra nyomja neki .
2016. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!