Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyugat-európai mentalitás más...

Nyugat-európai mentalitás más mint a magyar?

Figyelt kérdés
Miben más egy nyugati ember világnézete,hozzáállása mint egy magyaré?(Pl:angoloké,németeké,osztrákoké,hollandoké stb..) Jó és rossz példákra is kíváncsi vagyok!

2014. nov. 28. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel más a kultúrájuk, más amentalitásuk is. Ez már idehaza is lehet megfigyelni. Nem kell azért máshová utazni. Kérdezd meg a google bácsit.
2014. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Tul sokban azert nem kulonbozik, ami az en tapasztalatomat illeti. Persze kerdes mirol van szo. Jobb anyagi helyzetuknel fogva kevesbe stresszesek, pozitivabbak es altalaban magabiztosabbak. De ezt sem lehet igy mindekire kijelenteni. Ha konkret peldat irnal ugy egyszerubb lenne (melyik orszag es mivel kapcsolatban).
2014. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Más.

-Politika: általában sokkal liberálisabbak mint mi, viszont a liberalizmus nem ellentéte a patriotizmusnak, hogy büszkék legyenek magukra.

-Munkamorál / minőségszemlélet: átlag magyarénál nagyobb, főleg németeknél. Délen (olaszok, görögök, stb.) pedig hát.... nem feltétlenül nagyon nagy :)

-Mindennapi fürdés: Nyugaton nem is hallottak róla.

2014. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Konkrét népet azért nem írtam,mert nem tudom hogy nektek melyik népről van tapasztalatotok.

De érdekelne mondjuk a németek,angolok,osztrákok hozzáállása

2014. nov. 28. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemetek: sokkal kevesebbet foglalkoznak masokkal. Nem erdekli oket kinek milyen ruhaja, autoja, oraja, mennyi penze van, vagy ha igen, akkor sem irigykedo, lenezo, frusztralt modon.


Nem pesszimistak, baratsagosabbak. Nem politizalnak. Evek ota egyutt dolgozo kollegaknak fogalmuk sincs arrol hogy a masiknak milyen partpreferenciaja van, vagy kire szavaz.


Nincsennek politikai tombok, nincsen allohaboru, es ez kifejezetten udito.

2014. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Itt délen nagyon úgy állnak a munkához, hogy más is odaférjen. Mányáááánááááá.....az van. Persze így a munka nem stresszes, az első időkben többször rám is szóltak, hogy ne aggódjak már annyit, ezek csak számok.

Itt simán előfordul, hogy a pénztáros miközben húzogatja át az árut leáll atyalapatyalázni egy pici babával és a sorban mögöttem állók nem akarják ezért meglincselni, hanem mosolyogva nézik.

2014. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

"-Mindennapi fürdés: Nyugaton nem is hallottak róla."


ezt gondolom a munkásszállón tapasztaltad...

mert jó nagy marhaság

2014. nov. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Hetes, sajnos én is tapasztaltam ilyet. A dán családom tagjai képesek voltak 4 napig uyganazt a ruhát felvenni mindennap, és csak a feleség furdott mindennap. A gyerekek és a férj nem.
2014. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Hollandok: Tudnak örülni a másik sikerének irígykedés és k*rv*anyázás helyett. És a munkahelyen nem néznek rád úgy, mint a véres rongyra, ha Pick szalámi szintű ételt viszel reggelire magaddal, és nem lesegetik a fizetési papírodat, hogy nem-e te többet kerestél. Valamint náluk fő elv: Bulikban, összeröffenésekben hétköznapi gondokat 100%-osan félretenni!
2014. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8. valszószínűleg a nyugat-és északeurópában igen elterjedt fürdőkesztyűt használják (reggel-esti intimmosakodásra, hajlatok megmosására), ill. olyan időpontban zuhanyoztak, hogy te nem értesültél róla (pl. munka előtt, ill. itt Németországban rengeteg cégnél van helyben sport-és zuhanyzási lehetőség is. A férjem is majdnem minden nap a cégénél zuhanyzik munka után).


Németországban élek már nagyon régóta, korábban Svédországban jártam többször is, élnek ott barátaim (svédek, nem magyarok). Ilyet soha nem tapasztaltam, hogy max. 2 naponta ne zuhanyzott volna valaki. A fürdés valóban nem elterjedt. De itt a németeknél kifejezetten pl. szokás a naponta! vagy kétnaponta történő hajmosás is.

Ilyet, hogy napokig nincs mosakodás én is max. kamionsofőrökről és építkezési vendégmunkásokról, gyártósori munkásokról tudok elképzelni. Akiket a boltban látsz álldogálni büdösen, melegítőnadrágban, azok 90%-ban lengyelek, oroszok, és igen, sajnos gyakran magyarok.



Visszatérve az eredeti kérdésre: barátságosak, liberálisak, felszabadultak, kedvesek, mosolygósak.

Ahogy valaki írta, nem érdekli őket kinek mennyi pénze meg mije van, milyen autóval jár és kinek mit mondott tegnap. Nem pletykásak. A politikát tényleg szóba sem hozzák, maximum barátok között, de munkahelyen soha, ez magánügy. Évek alatt, választásokkor sem, sosem hallottam, hogy bárki is erről tárgyalt volna. Nincs hisztéria, egymásra mutogatás és ócsárolás - a kampányolás csendesen, kis plakátokban folyik, és nem jön 3 percenként a tv-ben mindenről a kormánypárt/kancellárasszony véleménye, mert k.vára nem érdekel senkit sem.


Többet sportolnak, kapcsolódnak ki és járnak el szórakozni, mint a magyarok. Nem irigyek, és nem lenézőek.

2014. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!