Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rokkant parkolókártya? Üdv....

Jony06 kérdése:

Rokkant parkolókártya? Üdv. Hugomat, akinek a gondnoka is vagyok, a belgyógyászatra szerettem volna bevinni kivizsgáltatni. De, nem volt nálam minden irat, igy az autova elugrottam a Debreceni Új városházára, ami elött leparkoltam.

Figyelt kérdés

Szerencsétlenségemre nem vettem észre 2 dolgot

1. Önkormányzati parkoló

2. kint felejtettem a rokkant parkolókártyát, mert rohantam Kaptam 5000 ft büntetést 20 percért és egy feljelentést, okirat hamisitás vádjával, mivel nem volt az autóban a hugom, aki édesanyámmal vártak az egyetemi kórházban rám meg a papirra.

Kérdésem, mire számithatok ezzel kapcsolatban? Mivel a jog szerint 1 év fegyház is lehet ezen vád eredménye..



2016. ápr. 12. 22:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%

Egészen életszerű. És véletlenül egy szlovák rendszámú X6-ost vezettél.


Ha nem vagy visszaeső, akkor nem kell a börtöntől tartanod, elsőre valószínűleg a legalacsonyabb büntetési tétellel megúszod, ami ha minden igaz, pénzbírság.

2016. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
KEzd úgy hogy valami igazolást arról, hogy akkor és ott volt valóban húgod... ha ez emgvan már könnyebb elsz bizonyitani hogy valóban azért voltál ott.
2016. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Szerintem kimenthető a dolog, írd le ezeket a fellebbezésben.

Egyébként mi alapján történt a feljelentés? Rögzítve lett az érkezésed és távozásod?

2016. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Első! Nem kell ez a demagóg duma! Parkolókártya személyhez kötődik, annak állapotához. Mindegy, ki szállítja, milyen járművel, s a vagyoni helyzete is.

A milliárdos mozgássérültnek is járhat kártya. Annak nem a díjmentes parkolás a legfőbb előnye, hanem az, hogy megállhat ott is, ahol más nem, hogy sok helyen spéci hely van kialakítva stb.


Mindenképpen ki kell menteni a dolgot. Kérni kell igazolást az orvostól, hogy mikor és hol jelent meg a húgod vizsgálatra. Nyilván arról is tudhat az orvos, hogy iratokért el kellett menned. Ezt is igazolhatja.


Elég szégyen lenne a jogalkalmazókra, ha nem lehetne elkülöníteni a szándékosan visszaélőket és a tisztességes, de figyelmetlen emberektől.


Okirat hamisítás egyébként semmiképpen nem lehetne, legfeljebb csak jogtalan használata.

2016. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

köszönöm.


94-es évjáratu Citruennel voltsm, nem X6-os autova.


Kaptam sorszámot, viszont a pultig nem jutottam , ahol kaphattam volna valamijen kézzel fogható iratot arról, hogy ott voltam.


és még a hugomat sem vizsgálták ki a kórházban , mert nem volt elöre leegyeztetett idöpontja, a lakcime meg nem Debreceni , hanem Borsod megyei (Szerencs).

2016. ápr. 12. 22:44
 6/24 A kérdező kommentje:
ez elösször fordult elö a 31 évem alatt, de többször nem fog, nekem nem kell az ijen hajcihö
2016. ápr. 12. 22:50
 7/24 anonim ***** válasza:

Honnan tudják, hogy a húgod nem volt veled?

Megvártak a közterületisek?

A büntetés jogos, viszont ez még nem a letölthető börtön kategóriájú csalás, de plusz pénzbírságra számíthatsz.

Nem hiszi el senki, hogy "kint felejtetted" a parkoló igazolványt és "véletlenül" olyan parkolóba álltál be, ahol egyébként az igazolvány tulajdonosa várakozhat, ergo az igazolvánnyal visszaélés történt.

2016. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

igen, megvártak a közterületisek, mind a 4en.

ott irták ki a papirokat.

mondtam nekik hogyan volt az eset és jöjjenek velem ott a hugom, meg a rohanásban nem figyelttem, ha kell taxiva hozatom a tetthelyre anyut meg a hugit, de ez öket nem érdekelte.

2016. ápr. 12. 22:53
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Ez akkor is bűzlik, ha lepontoztok.


Egy hibát még elkövet az ember, oké.


De hogy VÉLETLENÜL tilosban parkol és VÉLETLENÜL kint FELEJTI a rokikártyát, miközben meg sem fordul a fejében, hogy nincs ingyenes parkolás arrafelé - ez kicsit sok.


Az már csak mellékes, hogy az iratok elfelejtéséhez az orvosnak semmi köze, hogy az állítólagos húg nem is lett megvizsgálva, és hogy még a lakhely is jó messze van.


Tehát valójában van egy rokikártyával tilosban parkolónk, aki próbál valami mesét kitalálni, ohgy megússza a büntit.

2016. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
ja, meg nem is rokkant parkolóhelyen áltam meg
2016. ápr. 12. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!