Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetőnek számít-e a motorkeré...

Vezetőnek számít-e a motorkerékpárt toló személy?

Figyelt kérdés
Megbüntethetnek-e ha ittasan tolom haza a motorkerékpáromat? Több helyen utána néztem már és van ahol vezetőnek számít, van ahol nem. Többek között ilyen is elhangzott: "ne is keressétek a kresz könyvben, nem a kresz szabályokat módositották, hanem a szabályértelmezés egyik alpontját" .
2010. ápr. 11. 18:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
(4) A gyalogosnak az úton olyan tárgyat, illetőleg anyagot, amely sérülést, rongálást vagy szennyezést okozhat, csak megfelelően becsomagolva szabad vinnie. _Olyan tárggyal, amely méretei miatt a gyalogosforgalmat zavarná_, az úttesten - a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttest szélén - kell közlekedni; éjszaka és korlátozott látási viszonyok között az ilyen tárggyal közlekedő gyalogosnak a járművek vezetői által elölről és hátulról kellő távolságból észlelhető lámpát kell vinnie.
2010. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az 1/1975./II.5/ KPM-BM együttes rendelete III. szakaszának értelmében: /smkp-t és kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek> A többi adott......
2010. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Segédmotoros kerékpárt toló személy egyértelműen gyalogosnak számít,és a gyalogosokra vonatkozó Kresz szabályok vonatkoznak rá.

Motorkerékpárt toló személy vezetőnek minősül, vezetői engedéllyel kell rendelkeznie és becsatolt bukósisakot kell viselni.Ja,és ez teljesen komoly,nem fake.Sorry,ez a jogszabály érthető nyelven.Ja,és ittas sem lehet.A kutyát nem érdekli,hogy forgalomba van-e helyezve a motorkerékpár vagy nincs.

üdv:egy motorosrendőr.

2010. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Tegnap 17:47-nek külön köszönöm.

Viszont tegnap délután a tatabányai rfk közlekedési osztályvezetőjét is, mert annyira vegyes (egymásnak ellentmondó) válaszok jöttek.

A következő választ kaptam tőle: A MOTORKERÉKPÁRT TOLÓ SZEMÉLY NEM MINŐSÜL VEZETŐNEK!

A problémát ott látom, hogy a rendőrök közül sem mindenki így tudja. Motoros fórumokon is elhangzott már, hogy van a tagnak egy motorosrendőr ismerőse aki ugyanazt mondta, mint 17:47.

Szeretném, ha több rendőr mondaná el véleményét, hogy miért tudják másként.

2010. ápr. 27. 06:45
 15/21 anonim ***** válasza:

13.24-es vagyok. Javaslom az osztályvezető Urnak ha már ez a szakmája, hogy nézze át azt a részt amit megjelöltem

A motoros rendőrnek igaza van. /nyugdijas közlekedési rendőr/

2010. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
0%

"A járművezetői vizsga Teszt kérdéseinek gyűjteménye"

"Kézirat lezárva: 2010. szeptember"


229. oldal:

Közlekedési ismeretek

Kiegészítés az ,,A1'', az ,,A korl'' és az ,,A'' jámű-kategóriákhoz


2. Vezetőnek tekinthető-e a motorkerékpárt toló személy?

a, Igen

b, Nem


231. oldal: Az előző oldalpár megoldásai: 2.: b,


Magyarán: A legfrissebb kressz teszt szerint: NEM, NEM MINŐSÜL VEZETŐNEK!!!


A rendőrök meg bekaphatják...

2011. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
kapja be neked a fogaskerék......
2011. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Ennyi...szerintem ha valamibe nem vagyok biztos akkor belenézni a kresszkönyvbe nem szégyen(nem google meg énúgygondolommerajózsiaszonttta' mert a legfrissebb kresszkönyv a mérvadó)!


Hülyeséget mondani rendőr létedre annál inkább az...te akarod betartatni a szabályokat(mármint ez lenne a feladatod) amikor nem is ismered őket rendesen?!?!...hát gratulálok!


És akkor csodálkoztok hogy nem tisztel titeket senki(mert nem...csak tartanak tőletek az emberek mert tudják h ha g*cik vagytok megbüntetitek őket akár mondvacsinált ürüggyel minden ki xarságért ezért is csak gratulálni tudok a gerinctelen férgeknek tisztelet a kivételnek!)...én nem akarom a hülyerendőr általánosítást igazolni de ez is nagyon jó példa rá már bocs!


Azért mert te azt mondod még nem lesz úgy csakmer asszed' te vagy a seriff...


Tisztelet a kivételnek, szóval minden tiszteletem a normális rendőröké! A többi meg mint mondtam bekaphatja...

2011. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Öregmotoros válasza:

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


a) Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek. A gépkocsivezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során vezetőnek az oktató minősül.



Vagyis: A szóló motorkerékpárt toló ember vezetőnek minősül.


CompLex Hatályos Jogszabályok Gyűjteménye

Ingyenes, megbízható jogszabály szolgáltatás Magyarország egyik legnagyobb jogi tartalomszolgáltatójától

Jogszabály keresés

0

A jogszabály mai napon (2011.VIII.7) hatályos állapota


A jel a legutoljára megváltozott bekezdéseket jelöli.

2011. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

65%, pont te nem néztél utána a hatályos KRESZ-ben, és a kollégák nagyon jól leírták.

Innentől kezdve az eszmefuttatásod a rendőrökről is hiteltelen, mert ki akarod oktatni őket, de nem sikerült.

Pontosan a hatályos KRESZ a mérvadó, és nem a te elavult kreszteszted.

Jól beégtél...

2013. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!