Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomból való kihajtásná...

Körforgalomból való kihajtásnál indexet nem használó társainkat megvárjátok vagy behajtotok?

Figyelt kérdés
Sokszor idegesítem az utasaimat, hogy megvárom, míg a fent említett sofőrtípus kihajt. Ők azzal érvelnek, hogy már a kocsi mozgásából lehet látni, mit akar az illető. Nekem az az egy érvem van, hogy addig nem hajtok be, amíg nem tiszta, hogy merre is folytatja az útját. Nem akarom összetörni a kocsit... Felesleges aggodalom ez részemről?

2016. jún. 17. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig megvárom, amikor már tuti, hogy nem hajt ki az a biztos. Amúgy szerintem nem lehet látni a kocsi mozgásából :-)
2016. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is megvárom, és -általa is jól láthatóan- anyázok!
2016. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem egyértelmű, addig nyilván várok.
2016. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj megvárnom, hiszen nem akarom összetörni az autóm. Engem is nagyon idegesítenek az ilyenek amúgy, de az a durva, hogy olyan eset is volt már, hogy indexelt jobbra, és mégsem hagyta el a körforgalmat, és még majdnem nekem is jött a gyerek...
2016. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Amíg nem látom egyértelműen, hogy kihajt, addig nem megyek be.

A körforgalom legnagyobb előnye, hogy megközelítés közben be lehet lőni a "lyukat", ahova lendületből beférsz, így nem is mindig érdekes kihajt-e a másik

2016. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig várok míg ívbe nem teszi kifelé a kocsiját. Így a biztosabb a dolog,indexet csak random használják az becsapós lehet.Meg van olyan aki előre indexel a 2. kihajtónak mert sűrűn vannak egymásután kisebb átmérőjű körforgóknál.
2016. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az index eléggé rossz eszköz ebben a helyzetben, túl kicsi a hely és rövidek az útszakaszok, sokszor nem is látni rendesen, inkább a mozgásból lehet következtetni én azt figyelem és gond nélkül közlekedek, persze óvatosan, ha bizonytalan vagyok inkább kivárom a kihajtást, de többnyire nyilvánvaló.


Sőt az intelligensebbje eleve úgy viszi az autóját a körforgalmon belül, hogy direkt nyilvánvalóvá tegye a többinek mit akar:)

2016. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az autó nem az indexxel, hanem kerekévek kanyarodik.

Sokszor előbb látni, hogy ki fog jönni, mint az index.

Csak tipp.

2016. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sajnos általában olyan kis átmérőűek a körforgalmak hogy gyakorlatilag meg kell állni,meg egyszerűen a nem is lehet látni az autók jobb oldali indexét, hiába jelez.-nekem ez a tapasztalatom nap mint nap munkába menet jövet 3 körforgalmon mék át 6 perc alatt én aztán tudom.
2016. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9-vagyok,most kapcsolok,ez akkor igaz ha beakarok menni a körforgalomba,viszont ilyenkor a balrol jövő és kihajtani szándékozo tahó nem jelez, én meg állok mint a f@..sz mert azt feltételezem hogy marad a körben.
2016. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!