Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a legjobb megoldás ebben a...

Mi a legjobb megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:


Örököltem egy autót, de még csak jogosítványom sincs és nem is értek az autókhoz és a papírmunkához.


Azzal tisztában vagyok, hogy elvileg kötelezőt kell kötni rá, addig nem történik meg az átírás.

NADE!

Az autót nem akarom használni, nincs is rajta műszaki. Éppen ezért az érdekelne, hogyan tudnám a legegyszerűbben és költségkimélően eladni, akármilyen formában.


Kérdésem az lenne, hogy mindenképpen kell a kötelező biztosítás/érvényes műszaki az átíráshoz?


Vagy ha ideiglenesen akarom kivonatni a forgalomból, azt hogyan tehetem meg?


Bocsi ha zavaros/téves, amit írok, de tényleg nem értek hozzá...


2014. aug. 13. 05:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ideiglenesen kivonatod. bemész az okmányirodába,m előadod a kérésed és elmondanak mindent.
2014. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos,igaza van Tisztelt első válaszolónak! DE (mindig ott a fránya de)


Kivonatni csak akkor lehet a gépjárművet ha az a neveden van Kedves Kérdező.

Kivonatni csak 6 hónapokra lehet. Akkor le kell adni a rendszámot is.

2014. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban arra akartam utalni, hogy a legpontosabb felvilágosítást a hivatalban fogja megkapni.


Amikor a jogsimat csináltattam, mellettem egy faszi akarta kivonatni a kocsiját ideiglenesen azt hiszem. A nő (ügyintéző) pedig egy csomó keresztkérdést tett fel neki, hogy pontosan mi is a célja, mit akar elérni, mert akkor tud neki segíteni, hogy a legoptimálisabb megoldást találják ki.

2014. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak gondoltam kicsit beleásom magam a témába, hogy egyáltalán tudjak válaszolni a kérdésekre, mert az autós papírmunkákkal kapcsolatban tényleg 0 a tudásom.
2014. aug. 25. 02:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Reszvetem!


Minden esetre hivd fel a okmanyirodat telefonon,ugy jobb,nem kerdezoskodnek.

2014. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!