Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltok, ha valaki...

Mit csináltok, ha valaki mögöttetek nem tart távolságot, folyamatosan a seggetekben van?

Figyelt kérdés

A múltkor valaki ezt csinálta velem folyamatosan... levettem a lábam a gázpedálról, hogy észrevegye magát, még a lámpamosóval is odaspricceltem neki, de semmi... :D szó szerint pár tíz centire volt tőlem...

Ráléptem éppen a fékre is, hogy azért nehogy nekem jöjjön, csak lássa meg a féklámpát és tartson már távolságot, de semmi, a végén már az autóból mutogattam neki, de azt se vette észre...

Az volt a vicces, hogy ezt egy nő csinálta velem egy kisautóban :D mégcsak lassan se mentem, pont annyival, amennyivel lehetett és meg is tudott volna előzni. Negyed óra után már komolyan elgondolkoztam azon is, hogy megállok előtte , kiszállok és számon kérem, aztán végül lekanyarodott valahol.

Mi mást lehet ilyenkor tenni, mert ez borzasztó idegesítő. Lefékezek egy kátyú előtt mondjuk, mert nem akarok 90-nel belehajtani, erre azon aggódhatok, hogy belém jön egy ilyen idióta hátulról.


2016. júl. 3. 12:26
1 2 3
 11/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
89%

Múltkor én is így jártam, egy női sofőr egy A Mercivel úgy tolt, hogy többször úgy tűnt, hogy csak a szerencse ment meg, hogy nem ül be a hátsó üléssorra, a barátnőm a jobb egyben nem vezet, de még neki is feltűnt, hogy ez a nő tuti bolond.


Nem vezetek lassan, de egy busz öbölbe inkább kisoroltam, mert az volt az érzésem, hogy ez előbb utóbb nekem jön.


Gondolom a hülye pitsának fogalma sincs a vezetésről, az nem zavar, ha valaki siet és előzési lehetőség előtt kicsit rámtapad, de akin látszik, hogy gyenge gépe van, vagy egyszerűen fél előzni, de türelmetlen, nah attól az isten óvjon!

2016. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
21%

Nem kötekedésként írom, de nem tudom, hogy miért idegesít téged, ha nem 30 méterre van mögötted az autó, hanem közelebb.

A "na most megszopatom, mert fékezgetek előtte" módszert pedig remélem a román kamionok előtt is próbálgatják a nagyon kemény legénykék.

Jelez neki index-szel, húzódj le, lassíts stb. Ha ezt a hármat megcsinálod (ami kb 5 másodpercet jelent), akkor nem hiszem el, hogy nem fog megelőzni, ha lesz rá lehetősége. Én is látok full retardáltakat az utakon, de ilyennel még nem találkoztam (bár én motoros vagyok, engem nem igazán szoktak előzgetni. Ellenben előttem is direkt fékezgetnek, illetve előzésnél direkt beáll elém egy-két gyökér).

2016. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Csak, hogy legyen mit lepontoznotok:

Egyet értek a 9. válaszolóval: ki nem szarja le, hogy tapad a mögöttem jövő!?

A közlekedés alapja a bizalom. Ha ő bízik magában, akkor én is megbízom benne. Ha pedig téved, és megtol egy fékezésnél, akkor megírjuk a papírokat és jó napot!

2016. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

A megírjuk a papírokat és jó napot módszer nálam nem játszik, mert annál én sokkal jobban féltem a kocsimat.

Amilyen "sofőrök" vannak manapság, én nem bíznék az ilyenekben. Van a másik fajta, amikor egy vadidegennel elautózgatsz ugyanabban a tempóban. Akkor megértem, hogy kialakul egy bizonyos fajta bizalom. De hidd el, sokan vannak, akik bíznak magukban, pedig nem kéne.

2016. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
20%

"mert annál én sokkal jobban féltem a kocsimat"


Az autó nem fétistárgy, nem befektetés, hanem használati eszköz, ki lehet kalapálni.


30 év alatt egyszer se jött belém tapadós bömbis barom, de négyszer törtek össze már hátulról úgy, hogy álltam a lámpánál hosszú másodpercek óta.

2016. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
77%

"Ha pedig téved, és megtol egy fékezésnél, akkor megírjuk a papírokat és jó napot!"


Ezzel totál nem értek egyet!

Egyrészt még ha csak egy sima koccanás történik csak, az is bosszantó, eleve, ha van egy törésmentes kocsid, ott van az autó értékvesztése, aztán ott van a sok felesleges utánajárás a javítás intézése stb...


Arról nem is beszélve, mi van, ha netán viszonylag nagyobb sebességnél rosszul sül el egy ilyen ütközés? Pl beküld a buszmegállóba és elcsapsz x embert, vagy csak szimplán telibe csapsz egy villanyoszlopot.


"Az autó nem fétistárgy, nem befektetés, hanem használati eszköz, ki lehet kalapálni."


Ez is olyan, hogy lehet, hogy neked belefér, hogy tele van horpadásokkal a kocsid, meg szétkalapálod a sérülést aztán jó az úgy ahogy van, sok ember vigyáz az autójára és többnek tartja mint egyszerű használati tárgyat.

2016. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%

"Az autó nem fétistárgy, nem befektetés, hanem használati eszköz, ki lehet kalapálni."


Igen, pont ez az.. Én DOLGOZOM az autómmal. Ha valami kretén összetöri akkor hiába fizet a biztosító, addig amíg javítják nem tudok dolgozni..

2016. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettővel egyet értek. Kinek hiányzik, hogy neki menjenek??? Egy az, hogy megyek a dolgomra, nem érek rá az út mellett papírokat töltögetni, meg semmi kedvem hozzá... Kettő, miért olyan nehéz azt felfogni, hogy valaki szereti az autókat meg a saját autóját is? Valaki a karórákat szereti, valaki mit tudom én mit, a számítógépét... akármit, én az autókat is szeretem. De, ha nem tenném , akkor is óvnám, mert mégiscsak jobb egy ápolt, kultúrált környezetben töltenem azt a napi 2-3 órát, mint egy agyontört szemétdombban.

Azt csak sajnálni tudom, hogy te ilyen igénytelen vagy.

Különben meg nekem nem hiányzik, hogy hetekig szervizben legyen az autóm és addig autó nélkül legyek meg, hogy a szervizben elrontsák, mert bizony a márkaszerviz a baleseteim után 80%-os aránnyal mindig elrontott az autón valamit...

2016. júl. 3. 22:04
 19/29 A kérdező kommentje:
Aztán kinek hiányzik, hogy bele menjenek hátulról és legjobb esetben is kimenjen a nyaka? Meg különben is, a biztosító nem mindig téríti a teljes kárt...
2016. júl. 3. 22:09
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

Egy sávos úton lehagyom, vagy elengedem.

LTK, főleg AP-n meg észre veszem magam, hogy jobbra tartás van és elkezdek szabályosan közlekedni :)

2016. júl. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!