Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintem ez veszélyeztetés!...

Szerintem ez veszélyeztetés! Na de minek?

Figyelt kérdés
A dolog adott! Főút, lakott területen kívül. Az egyik autós 50nel halad. Elkezdem elözni majd az addigra mellettem haladó autó elkezd velem együtt gyorsulni ezt addig csinálja míg nem jönnek szemből. Tőbb kérdés is felmerül. Először is, hogy miért? Miből gondolja, hogy a 2,5 tonnás autómmal nem lököm az árokba az ő 1 tonnás autoját egy frontális helyett? És ha ilyen történik ki a hibás, mennyire, és miért?

#előzés #Udióta #aitós
2016. júl. 8. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Te vagy a hibás. Ha nem tudod megelőzni, akkor állj be mögé.
2016. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ez is olyan eset, amit szakértő hetekig vizsgál, ha baleset történik.

Előzni soha nem kötelező. És van öt feltétele. Vizsgálni kell, megvolt-e mind az előzés kezdetekor.

Annak a járműnek a vezetője, aminek az előzését megkezdték, köteles azt segíteni, akár lassítással is.

Ha a gyorsítást érzékeled, s nem tudod megszakítani az előzést, akkor nem volt meg az előzés minden feltétele, vagy nagyon-nagyon pengeélen csak.

2016. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne kötelessége valakinek segíteni az előzést? Ilyen szabály nincs. Ha meg tudod előzni, megelőzöd, ha nem tudod, maradsz mögötte. Sosem az a jármű a hibás, amelyik elöl volt, hanem az, amelyik a kockázatos manővert kezdeményezte.

Ha előzni akarsz, akkor nyomjad neki jobban, mint a másik.

2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Látom, első le lett nyomva, pedig igazat ír.

Másodikban leírtam miért. Természetesen az az autós, aki gyorsít, miközben elkezdték előzni is hibás, de az ütközésnek nem közvetlen előidézője.

2016. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as!

Ez áll a kresz-ben:

(6) Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.


(7) Lakott területen kívül a nagyméretű, valamint a lassan haladó jármű vezetőjének az úttest szélére húzódással és - a szükséghez képest - lassítással is elő kell segítenie azt, hogy járművét más jármű megelőzhesse.

2016. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, a felelősség megoszlásáról írtam (osztott, nagyobb rész jut az előző jármű vezetőjére), de a mire jó a gyorsításra nem feleltem.

Szerintem igen kicsi az a hányad, ami bambaságból adódik, s véletlenül pont akkor kezd gyorsabban menni.

Egyesek preztizskérdést csinálnak abbaól, hogy őket ne előzzék.

Nem általánosítva, de főleg a kis, gyenge autók vezetői, no meg az egykor szebb napokat látott, de mára lepukkadt nagy gépek olcsójánosai

2016. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetés, csak elég nehezen tudod bizonyítani.
2016. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Valóban elözés előtt felmérem a körülményeket viszont ha mellé érek és gyorsítani kezd nagyobb mértékben akkor nyílván megváltozik egy nagyon fontos körülmény. A sebesség!
2016. júl. 8. 13:08
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, de ilyen esetben nem a másik kiütése a megoldás, hanem a mögé sorolás. Vannak idióták, akik ezt is akadályozzák a visszalassulással.
2016. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként fordított esetben ilyen eszembe nem jutna. Ha már elbambultam, nem akkor kelek fel ha valaki mellettem van. Most egy kisteherautóról és egy személyautóról beszélünk csak, hogy érzékeljük a gyorsulás különbséget.(és voltam a furgonbal)
2016. júl. 8. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!