Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg a repülő a legbiztonsá...

Tényleg a repülő a legbiztonságosabb közlekedési eszköz?

Figyelt kérdés
Kevesen halnak meg, az tény, de gondoljatok bele, hogy hányezerszer többen utaznak autóval, így arányaiban nem biztos, hogy jogos ez a megállapítás.
2010. ápr. 15. 23:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%

Sokkal kisebb az esélye, hogy egy gép meghibásodjon, mivel a repülőgépekre szoktak műszakilag a legjobban odafigyelni. (Most persze a megbízható légitársaságokról beszélek, akik nagyjából be is tartják a karbantartási szabályokat).

Eleve gondolj csak bele, hogy legkevesebb 2 hajóműve van, de akkor is nagyobb gond nélkül tud repülni, és leszállni a legközelebbi reptéren, ha az egyik leáll. Egy autónak csak egy motorja van...

Amúgy amikor a statisztikák alapján kiszámították, hogy a repülő biztonságosabb, mint bármely más közlekedési eszköz, azt a faktort is figyelembe vették, amit te említettél, vagyis hogy ezzel kevesebben utaznak, mint pl. vonattal vagy autóval, de még így is a repülő a legbiztonságosabb! Eleve nincs annyi külső tényező, ami hibát okozhatna: a radar segítségével a többi gépet elkerüli, méghozzá kilométerekkel. Nincsenek fák, ha esik az eső (bár az utasszállítók olyan magasan repülnek, hogy szerintem ott nem esik)vagy viharba kerül, akkor is tud navigálni, mert nem a pilóta látási viszonyai határozzák meg, hogy merre menjen, illetve speciális dolgok vannak bele tervezve a légörvények átvészelésére, nincsenek fák, szarvasok, emberek, akik elé ugornának, és még sorolhatnám :)Belső tényezőként meg ugye mindenből van pót-pót-pót, hogy ha valami elromlik, akkor is legyen valami, ami működik helyette, és most nem csak a hajtóművekre gondoltam.

Úgyhogy szerintem igenis a repülő a legbiztonságosabb közlekedési eszköz!

2010. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a legbiztonságosabbnak mondják. Persze ennek van egy csöpp reklám íze is. Mindenesetre az igaz, hogy a repülés rendkívüli kontroll mellett zajlik, így kisebb az esélye egy emberi hibából adódó balesetnek. Viszont azt is lássuk, hogy minél bonyolultabb egy szerkezet vagy szisztéma, annál nagyobb a valószínűsége a meghibásodásnak is. Arról már nem is beszélve, hogy repüléskor ugye egy dimenzióval többet "használunk". Tehát érdemes átgondolni, hogy milyen paraméterek figyelembevételével számítjuk ki azt, hogy valóban a repülés-e a legbiztonságosabb? Ne feledjük, minden viszonylagos!
2010. ápr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszadó is mondta. Igen!


A 2009-es statisztikák szerint:

"230 légitársasággal 2,3 milliárd ember repült 35 millió járaton. A nyugati típusú gépekkel a balesetek száma 19 volt, míg az összessel, beleértve a keletieket is, 90 baleset fordult elő. Az összes fajta gép balesete közül 18 követelt halálos áldozatot szemben az egy évvel korábbi 23-mal, viszont a halottak száma 502-ről 685-re emelkedett. Afrikában és a Közel-Keleten fordult elő a legtöbb baleset. Észak-Ázsia, Latin-Amerika és a FÁK országaiban tavaly nem történt nyugati géppel baleset."


Azaz egy év alatt, az egész világon 2,3milliárd ember utazott repülőgépen. Ebből 685 vesztette életét.


Ezzel szemben, csak Magyarországon (m.o-nak meg ugye csupán 10milliós a népessége, ami elhanyagolható a 2,3milliárdhoz képest, és ugyebár ebből a 10millióból se utazik mindenki kocsival) 2008-ban 996 halálos karambol történt.


Ebből azért le lehet vonni a következtetést szerintem. :)

2010. ápr. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
hát, lehet, h hülyeség, de én ezt úgy látom, hogy ha a repülővel lezuhansz, akkor szinte biztosan meghalsz, ellenben ha autóval karambolozol, elég nagy az esélye, h simán túléled. szóval nekem az autó biztonságosabb.
2010. ápr. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
egyet értek az előttem szólóval...
2010. ápr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Hát, nemtudom Ti hogy vagytok jobban, de én inkább halnék meg gyorsan, de biztosan, mint szenvedve egy autó vasmaradványai közé préselődve. 2008-ban Magyarországon 7227 súlyosan sérült ember autóbalesetben. Ebből kb a fele lebénult, vagy elvesztette végtagjainak egy részét.
2010. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Látom a 02:35 válaszban elhangzott statisztikákat egyeseknek nem igazán sikerült felfogni/feldolgozni. Így én is leírom érthetőbben.


Az esélye annak, hogy valaki repülőgép balesetet szenvedjen:

1 a 20ezerhez...

Az esélye annak, hogy valaki autóbalesetben MEGHALJON 1 a 100-hoz.


Na és akkor most gondoljátok át újra, hogy melyik közlekedési módszerrel van nagyobb ESÉLYetek túlélni egy balesetet.

2010. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
De pl. ha az autó motorja leáll akkor mi van? Semmi, hívsz segítséget. Ha a repülő motorja áll le? Akkor hívhatod a tűzoltókat.
2010. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy már előbb is írták... A repülőgépek úgy vannak tervezve, hogy ha az egyik hajtómű leáll, akkor a másikkal még simán, problémamentesen le lehet szállni.


De ettől teljesen függetlenül ez egy hülye érv/példa. Hiszen ha az autópályán mész 130km/h-val, és defektes lesz egy oldalon mindkét kereked, akkor ugye nagy valószínűséggel kisodródsz. Jó. Igen. És? Előfordulhat ugyanúgy mint az, hogy egy repülőgép mindkét hajtóműve bedöglik. De itt nem arról van szó, hogy milyen dolgok történhetnek, hanem arról, hogy globálisan nézve mekkora az esélye annak hogy Te balesetet szenvedsz el valamilyen közlekedés közben, akármilyen okból kifolyólag.


Ezt tényleg annyira nehéz megérteni? :)


Ez az érv amivel Te előjöttél, félelemből adódó beszűkült látásmód. Azon pörög az agyad, hogy mivel mi, és hogyan történhet. Képtelen vagy globálisan nézni azt, hogy mekkora erre az esély az elmúlt 50 év statisztikái alapján, hogy pont veled, ilyesmi történjen.

Ez a legnagyobb hiba. :)

S az a vicces ebben, hogy amikor kocsiba szállsz, akkor nem gondolkozol el ezen. Nem azon pörög az agyad, hogy mi történik ha pl hirtelen szemből jön valaki 200-al. Vagy hogy mi történik, ha hátulról beléd szalad egy kamion, és két kocsi közé préselődsz.


Csak azért hozom fel ezeket a példákat, mert Te is hasonlót hoztál fel. Remélem nincs sértődés. :)

2010. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

02:35


Bocs, hogy belekötök, csak egy megjegyzés:

kb. 8 millió ember utazik naponta 2-szer (munka,suli) az országban, számoljunk 300 nappal, az évi 5 milliárd utazás, ha jól számolom...(tudom ebből sok extra rövid. pl.villamos)

Amúgy én elhiszem, hogy a repülő a legbiztonságosabb, csak kíváncsi voltam, minden tényezőt figyelembe vettek-e, amikor kiszámolták. Ha tud valaki érdekes statisztikákat ezzel kapcsolatban, az írjon.


Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 16. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!