Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet-e esélyem fellebbezni...

RoŁanĐ kérdése:

Lehet-e esélyem fellebbezni vagy megoldani?

Figyelt kérdés
A szituáció hogy van az utcánk ami 2 irányú viszont se utburkolati felfestés nincs se semilyen tábla az utca elején viszont mindenki az utca bal oldalán parkol mindenféle irányba és ma reggel egy 10es cetlit találtam miszerint szemben a forgalommal parkoltam. Ilyenért akkor láttam csak büntetést ha záróvonal vagy hasonló volt. Ha nincs záróvonal vagy bármi felfestés akkor h számithat szembenparkolásnak? Tippek, ötletek aki ebben jártas?
2016. júl. 26. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki. Esélytelen a fellebbezés. KRESZ, megállás, várakozás szabályai. Egyértelműen szabálytalan, ha a bal oldalon, forgalommal szenben áll az autó
2016. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok esélyed van ezt megoldani, esetleg részletfizetést kérhetsz.


A Kresz egyértelműen fogalmaz: Járművel megállni csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.

2016. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ha nincs útburkolati jel, akkor a bal kezed nem a bal kezed? Vagy ezt mégis hogy gondoltad?
2016. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak olyat lattam mar h zarovonal volt es aki szemben allt meg azt megbuntettek de nem azeet mert szemben allt hanem mert atment a zarovonalon, es soha egyik ismerosom se kapott meg olyan buntetest h a bal oldalon parkolt ezert gondoltam h hatha van vlmi kiskapuja annak h lehet bal oldalt parkolni mivel mint mondtam mindenki igy tesz az egesz kornyeken , ahogy erik vagy van kedvuk megfordulni ugy allnak meg. Ennyi.
2016. júl. 26. 23:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ragozni, menetirány szerinti bal oldalon tilos megállni az úttesten, szemben a forgalommal.

Megfordulva szabályos lehet, hisz úgy már az előírt, menetirány szerinti jobb oldalon áll az autó.

2016. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ez 10 000 Ft-os KRESZ pótoktatás. Olcsóbb lett volna megtanulni akkor, mikor úgyis fizettél a tanfolyamért. Ez a kötelező mérték, ettől sem több, sem kevesebb nem szabható ki.

Így rendelkezik a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. mellékletének 16. sora.

A kormányrendelet hatályos szövege elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]


A KRESZ szabálypont pedig, amire hivatkozik:

„40. § (1) Járművel megállni – ha közúti jelzésből vagy a (2)–(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik – csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.”

A KRESZ hatályos szövege elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]

Itt, böngészhetsz a 40. § (2)–(5) bekezdéseiben, de vélhetően, nem találsz okot a kimentésre, ha megbüntettek. Ha a büntető tévedett, akkor nyerhetsz. Viszont ha nem kellő okkal vitatod a bírságot, és szabálysértési eljárás során mégis vétkesnek találnak, akkor már 20 000 Ft lesz a pénzbírság. Ez is látható az először idézett 63/2012-es kormányrendelet 6. mellékletének 16. sorában.


Ha fellebbezel, arra ne hivatkozz, hogy így szokás, meg te is rendszeresen tetted. Az nagyon nem nyerő. És a záróvonalas saját szabályod se add elő. A szabálysértési előadó ismerni szokta a KRESZ-t. Ez az eset, ráadásul, már a könyökén jön ki. Tömegjelenség, csak azon múlik, mikor téved új területre a bírságoló.

Még rendőr sem kell hozzá. „A KRESZ 40–41. §-ának, valamint más megállási, várakozási vagy táblával jelzett behajtási tilalom vagy korlátozás megszegése esetén a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.” Így rendelkezik a Szabálysértési Törvény 224. § (2) bekezdése.

A törvény hatályos szövege elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]

2016. júl. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Végül is lehet fellebbezni...

Maximum nem kell kifizetned a 10k-s csekket, hanem kapsz helyette egy nagyobbat. A szituáció egyértelmű, nincs mit felülvizsgálni.

2016. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!