Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok, miért jó az ha...

Autósok, miért jó az ha indokolt dolog nélkül ködlámpával közlekedtek?

Figyelt kérdés

Ha éjszaka vezetek akkor jóval zavaróbb, nem egyszer történt az meg, hogy jött ködlámpával szembe és egy bizonyos távolságon belül már semmit se láttam, úgy elvakított.

Nem gondolnak vajon bele az ilyen emberek abba, hogy ez esetleg balesethez is vezethet?


2016. júl. 31. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Sok barom azt hiszi hogy az autója egy karácsonyfa amit ki kell világítani:)


Szerintem is kéne büntetni a sok ködlámpával autózgató barmot, elég zavaró.

2016. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik így dizájnosabb, menőbb lesz az autójuk és szerintem nagy ívben leszarják, hogy zavaró-e vagy sem. Én is rühellem az ilyeneket.
2016. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tomcatters ***** válasza:
100%
Ennél már csak a ködlámpa, plusz reflektor kombó a jobb ... :)
2016. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra is rejtély.


Én is nem egyszer látom hogy valaki ködlámpával jön velem szembe és elég idegesítő tud lenni. Egyszer pont egy ilyen autós miatt borultam be majdnem az árokba mert annyira elvakított hogy azt se láttam merre megyek, és amikor elment mellettem és már kezdtem látni hát volt egy kisebb enyhe kanyar aminél hát picit jobban kellett rántanom a kormányt hogy ne legyen baj, de így is nagy mázlim volt.


Egyszer volt hogy sötétbe leparkoltam a városba valamiért és jött egy nagyon kemény gyerek aki a "tuning" autójával ott villogott, szép volt az autója nem vitatom de úgy nézett ki mint a karácsonyfa, belül led világítás a műszerfal világítása is olyan erős volt hogy csoda hogy nem vakultam meg. Akkor láttam hogy ezt a divatos kék színű fényszóró izzót használja ami nem teljesen szabályos, mert lehetett látni hogy túlságosan kék a megengedettnél. Persze ott virított a ködlámpa ami fel volt kapcsolva és szóvá tettem hogy oké hogy szeret villogni nem is azzal van a probléma hanem legalább a ködlámpát ne használja lakott területen belül amikor a látótávolság még sötétben is kiváló. Persze a srác ott nekiállt fintorogni de lekapcsolta aztán gyerekesen duzzogni kezdett szinte. Persze ott volt a csini baba barátnője akinek nagyon nem tetszett hogy szóltam, de mindegy, nem foglalkoztam vele.

2016. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon túl, hogy szabálytalan, valószínűleg szarul is van beállítva, ha vakít. A ködlámpa nem világít távolabbra, mint a tompított, sőt. És általában jóval lentebb van szerelve, tehát normál esetben nem szabadna zavarónak lennie.
2016. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Biztos bennem van a hiba, de én még nem találkoztam vakító ködlámpával.

Annak pont az a lényege, hogy a normál fényszórónál alacsonyabbról világítja meg az utat, amit a normál fényszóró fénye a köd miatt már nem ér el. És a fénye sem erősebb a városi fényszóróénál.

2016. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Na igen 6-os, már azt hittem velem van a baj.

Tényleg sokan járnak ködlámpával, de engem abszolút nem zavar, hiszen nem erősebb a ködlámpa mint a tompított. Ugyanez a hátsó ködlámpával, az sem zavar, ennyi erővel a féklámpa is kellene zavarjon, hiszen az is ugyanolyan erős.

2016. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#7-es

Tévedés, hogy nem erősebb az elő ködlámpa, ráadásul nem asszimertikus a fénye, tehát nem váltható ki vele a tompított világítás. A féklámpának meg pont az a lényege hogy erős legyen és normális esetben nem ég folyamatosan.

2016. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert "jól néz ki, ki van világítva a kocsi" bár felénk volt már belőle büntetés hála! Városon belül leszedték a rend őrei az illetőt. Pont gyalog voltam, láttam. És aki még a távolságit is rátolja! ;) Rávillant az ember és semmi, megy tovább... Sőt találkoztam már olyannal is aki még rám villantott miközben tompítottal mentem, jól is van beállítva, csak őt zavarja miközben ő a karácsonyfa az úton és már csak a ledsor hiányzik körbe és egy csillag a tetejére :D Mindenki hülye csak ő helikopter persze.
2016. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

"Tévedés, hogy nem erősebb az elő ködlámpa"

Pedig nem. A tompítottamban és a ködösben is 55W izzó van gyárilag.Akkor mitől lenne erősebb??A jó és jól beállított ködlámpa egyébként nem vakít,mivel bőven a tompított síkja alatt világít(egy fal előtt állva könnyen ellenőrizhető)és egy lapos,rövid terítőfényt ad az autó elé.Hatásos bevílágítási távolsága kb 15-20m,így igazából nagyobb sebességnél nincs is értelme bekapcsolni,hiszen csak a féktávolságon belül világítja meg az utat.

2016. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!