Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg tudnátok mondani, hogy az...

Meg tudnátok mondani, hogy az alábbi KRESZ kérdésre miért a "C" a jó válasz?

Figyelt kérdés

Milyen járművel előzheti meg a tábla után (előzni tilos tábla képe van beszúrva: kör alakú tábla piros szegéllyel, benne egy fekete és egy piros színű autó egymás mellet) az úttest közepén haladó villamost?

Válaszlehetőségek: A: csak gépjárművel, B: Semmilyen járművel sem, C: Bármely járművel



#KRESZ #vezetéselmélet #közlekedés tábla
2016. aug. 4. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert el kellene olvasni, hogy mit ír a KRESZ:


"„Előzni tilos”; a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére"

2016. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gyakorlatban is működik?

Pl. Bp. XIV., Erzsébet királyné útja?

2016. aug. 4. 06:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a gyaklorlatban tökéletesen működik, képzeld el a körutat ha a 4-6-os tempójában kellene haladni a forgalomnak...
2016. aug. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban is működik, bár pl. a Gubacsi úton markolni kell a kormányt rendesen, ha el akarsz férni a szegély és a villamos között, így aztán sokan a teljesen szabálytalan balról előzést választják.
2016. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én itt a kérdés elolvasása után azonnan olyan úttest közepén haladó villamost feltételeztem, ami nem zárt pályán mozog (mint pl. a 4-es és a 6-os, mert ez esetben elég egyértelmű a dolog), és az előzése balról történne (ezért is kérdeztem az Erzsébet királyné utat)(Bár az is igaz, hogy a kérdésben nem volt oldal megjelölve). Hiszen jobbról nem is igazán előzzük a villamost, hanem elhaladunk mellette (a gyakorlatban). De ez már fogalomértelmezés kérdése... Ugyanis ha a zárt pályán közlekedő villamost nézzük, és elolvassuk a KRESZ 34.§ 1-2. pontjait az előzés fogalmáról, akkor az ott leírtak egyike sem felel meg a villamos jobbról történő előzésének (különösen b., c., e. pontok). És a 4. pontra nem használnám az "előzés" fogalmát, de nem én vagyok a jogalkotó...
2016. aug. 4. 08:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 4. 08:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem balról fogod előzni az úttest közepén haladó villamost, hanem jobbról, ezt meg bármivel megteheted.
2016. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előzés és elhaladás fogalma nem "szerintem", " én értelmezésemben" meg bármi, hanem egyértelműen le van írva a kreszben. Ilyen szempontból, mindegy, hogy zárt-e a villamospálya
2016. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!