Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Állítólag a luxusautók tulajdo...

Tom Benko kérdése:

Állítólag a luxusautók tulajdonosai azért állnak be egyszerre két-három parkolóhelyre, hogy a melléjük parkolók nehogy sérülést okozzanak a járművükben. Nekem viszont ez eléggé fals érvnek tűnik. Jól gondolom?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 12:14
1 2
 1/16 Johnny Bravo ***** válasza:
61%
Nem tudom...kérdezd meg őket!
2016. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen, jó kifogás, attól még tahók
2016. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván szándékosan csinálják egyesek, és nem azért mert nem tudnak parkolni. Tudják hogy ezért szidja majd őket mindenki. Pedig a tahó emberek sem szeretik a szidást, bármilyen furcsának is hangzik. Tehát két ok miatt csinálják:

-valóban félnek, hogy valaki meghúzza az autót. Továbbá egyes tipusok olyan szélesek, hogy alig férnek be a két vonal közé, igy mikor például a szomszéd autóból kiszáll a nagyi, aki ba**ik a világra, simán rányitja az ajtót erőből. Tudom, mert velem is megcsinálta egy ilyen, úgy hogy az autóban ültem!!

-másik a feltűnőség: a Tesco parkolójában ez nem releváns, de ha valahol a belvárosban a kávézó előtt nagy nehezen talál két parkolóhelyet, akkor bizony nagy rajság, hogy ott keresztben hagyja az autót.

2016. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Majd ha neked is lesz mit félteni, megtudod.


Óriási parkolóban igyekszem jó távol megállni mindenkitől, remélve olyan messze már csak nem parkol a döglusta polgár.

Nos két óra múlva látom ám, hogy természetesen mellettem állt meg egy másik versenyző. Ráadásul jó közel.

Elismerem, ő is féltheti a méregdrága vasát, de pont mellettem, amikor több száz üres hely van.

Ki érti ezt?

2016. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Azért állnak így mert tahók. Pont az ilyennek szokták direkt megkarcolni kulccsal az ajtaját,vagy beállni ajtajához 3 centire hogy ne tudjon beszállni csak a másik oldalról. Szóval nagyon rossz módszer ez ha féltésből teszi. De nem azért teszi,hanem kivagyiskodásból .Ha féltené, akkor hátra állna valahová ahol van hely bőven.
2016. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"ma 13:33"


+1


Én is megállok a legmesszebb, mert sokszor az anyós ülésre pakolok és ahhoz az kell hogy ne álljanak mellém, 15 percre megyek és mire kiérek valaki mindig mellém áll pont, pedig a világ végén állok ahol egy kocsi sincs.

2016. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Multkor beálltam Bp-n egy parkolóházba teljesen normálisan! Minden széles oszloppár - mondhatni fal - között 3 szűk hely van. Csak akkor fér el 3 autó, ha a két szélső aztó 10 cm-re van az oszlopoktól. Bevarázsoltam az oszlop mellé 10 cm-re nagyobb méretű autókámat. Mellettem volt két üres hely, de mégis teljesen szabályosan beparkoltam. Direkt fentebb is szoktam menni, 4-5. emeletre, ahová lusta polgártársam már nem igazán küzdi fel a kocsiját.

Mire visszamentem, mellettem mindkét hely foglalt volt, de úgy, hogy nem tudtam beszállni a saját autómba, hiszen egyik oldalon fal, másikon 20 éves Opel astra caravan, aminek a tükre éppenhogy nem súrolja az én vezetőoldali ajtómat. Természetesen mindenhol csomó hely, de astrás barátunknak pont oda kellett bepréselnie összefoltozgatott járgányát. És ilyenkor ne robbanjak fel? Miért kell? Jah, mert drága autója van, szopassuk be?

Sétáltam pár kört még, beültem egy ebédre, és csodás 2000 Ft-tal több lett a parkolásom mire el tudtam hagyni a parkolóházat.

Azóta ebben a parkolóházban - bármennyire bunkó dolog - ugyanúgy felmegyek a 4-5. emeletre, de 2 helyre parkolok be, leginkabb olyan helyre, ahol a fal mellett már áll egy autó. És pedig beállok a másik fal mellé, de úgy, hogy közénk ne férjen be 3. kocsi. Lehet tahózni, nem érdekel.

A Tesco parkolóban is nyitották már rám úgy az ajtót, hogy ott ültem a sajat autómban - szabályosan beparkolva. És még én voltam a hülye nő, mikor ezt szóvá tettem. A fényezés az ajtómon annyiba kerül, mint lelkes tenyerestalpas ladás cimbora egész autója.

2016. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban irritáló amit egyesek művelnek parkoláskor. DE! Szerintem nem csak velük van probléma. Véleményem szerint a bevásárlóközpontok, és parkolóházak egy autóra szánt felfestései nagyon keskenyek. Még ha szabályosan is parkol két kocsi egymás mellé, akkor is alig lehet beszállni a résnyire nyitható ajtókon. 20 éve kamionozom szerte Európában. Tapasztalataim alapján a probléma nem csak hazai jelenség, és a kamionparkolókban is hasonlóan szűkek a parkolóhelyek.
2016. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem is van mit félteni, ha nem is luxusautó, de számunkra ugyanolyan érvágás a meghúzás, a törés, bármi más. Ettől függetlenül igyekszem szabályosan, két vonal közé állni, itt egyet kell értsek többekkel is, tényleg elég szűkre méretezik őket. Ettől függetlenül sem tudom elfogadni az egyszerre két helyre parkolást.
2016. aug. 24. 23:24
 10/16 Koaxk Ábel ***** válasza:

#4-es ezt én is tapasztaltam már, és számomra is rejtély, ha tehetem a halál f@xán parkolok le, és inkább sétálok pár percet, de mire visszamegyek tuti legalább 1 rosszabb esetben 2 autó közre vesz az amúgy üres parkolózónában.


Én arra tippelek, hogy vannak akik nem tudnak a felfestésekhez igazodni parkolásnál, így becéloznak egy autót ami jó tájékozódási alap, és mivel bizonytalanok inkább jó messze parkolnak le, ahol nem dudálják le őket, ha fél percig szerencsétlenkednek.


Más ötlet nem ugrik be hirtelen miért jó valaki mellé parkolni üres parkolóban!

2016. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!