Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vetkes-e az autos ha "koccan"...

Vetkes-e az autos ha "koccan" zebran biciklissel? (A biciklis nem szallt le a biciklirol, felhajtott a zebrara, mas gyalogos nem volt csak o).

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 21:52
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A biciklis nem ment gyorsan, tehat nem villamkent termett ott. De a biciklis ugy gondolta az autos le fog fekezni, az autos pedig ugy gondolta hogy nincs elsobbsege a biciklisnek.
2016. aug. 26. 21:53
 2/22 anonim ***** válasza:
48%

Vétkes. Hiszen direkt nem fékezett le, ahogy írod.


Ha az autós elé hirtelen kivágódik egy biciklis, akkor nem vétkes, hiszen nem kellett számítania arra, hogy egy biciklis fog átvágtatni előtte keresztben.

2016. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem vétkes. Mivel a KRESZ szerint tilos a zebrán kerépkározni, egy szabálytisztelő embernek nem is kell számítani a zebrán kerékpárosra. Autópályán sem számít az ember keresztben áthaladó szénásszekérre.

Ha az autó fényezésében kár keletkezett, a kerékpárosnak meg kell téríteni. (csak szépen kell kérni, hogy értse, és fizetni fog).


Jártam már így én is, csak a bringás pontosan tudta mit csinál, a zebra előtt leugrott, és futva tolni kezdte, mert látta hogy nem lassítok. Mit tehettem, satufékkel megálltam, mert teljesen más egy gyalogost elütni, letöltendő jár érte...

2016. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

"Mivel a KRESZ szerint tilos a zebrán kerépkározni"


Ez agy ebben a formában nem igaz!


A KRESZ csak ennyit ír:

27§

(7) A kijelölt gyalogos átkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van.


A kerékpárt hajtó személy nem gyalogos, csak akkor minősül gyalogosnak és van elsőbbsége a zebrán, ha tolja a kerékpárt. Nem tilos áttekernie, csak a KRESZ szerint nincs olyankor elsőbbsége.

2016. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*jav: így, ebben a formában...
2016. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Csak egyedül az autós nem vétkes, ha már, akkor inkább mindkettőt büntetik, de a bringást biztosan. Sokat számít a szituáció és a tanúk megléte, hogy milyen helyzet volt ez?

Mert azért attól még, hogy a bringásnak le kéne szállnia az elsőbbséghez és ez nem történt meg, az autónak még nem kéne erődemonstrálni, illetve ha kanyarba tekert bele a canga, akkor egyértelmű, hogy ki idézte elő a balesetet, és ha a kocsi is sérült, akkor valóban még ezt is fizetheti a bringás.

2016. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
De jobban belegondolva a KRESZ-ben az egyértelmű, hogy kinek hol van elsőbbsége, és ha ütközik bármi bármivel, akkor megfogható, hogy ki kinek nem adta meg az elsőbbséget. Itt a bringásnak nincs elsőbbsége, tehát az autó nem hibás. Az már más, hogy nem megyek át a bringáson csak azért, mert nekem van elsőbbségem)
2016. aug. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

kérdezőnek: az az autós, amelyik nem áll meg a zebra előtt, mert véleménye szerint ott és azon jogellenes cselekmény folyik, az egy barom..

a zebrán mindenképpen átmehet akárki, akárhogy...mindegy mit ír elő a paragrafus..


a kerékpárosnak nincs jogosítványa, nem várható el tőle a kresz ismerete(és nem is vonható felellősségre)..ezen felesleges rugózni.


tehát az autós a hibás, akárhogy is ragozza...az isten irgalmazzon az ilyenektől.


ilyen problémával az országgyűlési képviselőhöz kell fordulni, mert ők húzzák az időt a kerékpáros oktatással kapcsolatban.

2016. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

"a kerékpárosnak nincs jogosítványa, nem várható el tőle a kresz ismerete(és nem is vonható felellősségre)..ezen felesleges rugózni."


Ez nem igaz! Ha nem ismerem a BTK-t, akkor nyugodtan lophatok, csalhatok ölhetek, mert nem vagyok felelősségre vonható?


Viccelsz?

2016. aug. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 szántóvető ***** válasza:
hogy lehet zebrán vétlenül elcsapni valakit?ráadásul felmerül benned ez a morbid kérdés :)
2016. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!