Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom esetén ki hibázik...

Körforgalom esetén ki hibázik az adott szituációban?

Figyelt kérdés

Adott egy két sávos körforgalom, aminek a belső sávjában halad egy autó...

A körforgalomhoz érő autós mivel látja hogy a körforgalomban haladó autó a belső sávban halad, így behajt a körforgalom külső sávjába(vagyis nem keresztezték egymás utját és így nem is kellett elsőbséget adjon neki.

A körforgalom belső sávjában haladó autó a következő lehajtásnál ki hajt a körforgalomból a belső sávból, és így a már a körforgalom belső sávjában már behajtott autóval ütközik.

Én olvasgattam a neten a körforgalmi szabályokat, de a konkrét esetre vonatkozólag konkrétan nem találtam semmit

Annyit találtam hogy a körforgalmat a belső sávból elhagyni tilos, előbb ki kell jönni a külső sávba.

Igen ám de azt is írja a kresz hogy a "körforgalomban haladó autó részére elsőbbséget kell adnia a körfogalomba behajtó autósnak.

Tehát itt az a kérdés hogy ha a körforgalom belső sávjában jön autó akkor behajthat-e valaki a körforgalom külső sávjába?

Mert ha igen akkor az a hibás aki a belső sávból akart kihajtani a körforgalomból.

Ha viszont a belső sávban közeledő autót is el kell engedni mielőtt behajtanánk a körforgalomba akkor viszont mind a káét fél hibázott.

Várom a szakértő válaszokat

köszi



2016. szept. 17. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne sok értelme a többsávos körforgalomnak, ha behajtás előtt a belső sávban közlekedőket is megvárnánk. Egyértelműen az a hibás, aki figyelmetlenül sávot vált.
2016. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A behajtás szabályos volt, mert valószínű akkor még nem indexelt, jelezvén, hogy majd ki szeretne hajtani..

Aki a külső sávban haladt, az nem kell hogy elsőbbséget adjon a belső sávból kifelé tartónak...akár ki akar menni, akér csak sávot váltana..

egyértelműen a belső sávot elhagyónak kellett volna jobban figyelni..


Itt ahol lakom, mindenperces az ilyen szituáció..és ez jelzi a járművezető-oktatás hiányosságait(is)

Az érdi háromsávos körforgalomról már nem is beszélve...pedig az (is)logikusan van megcsinálva, és kitáblázva..


A körforgalomba történő behajtáskor kell sasolni, utána már párhuzamos közlekedésnek számít...kivéve, ha nagyobb autója van, és az asszony szól, hogy erre kell menni...akkor nincs ellenfél..

2016. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen gyakori ez a belső sávból kihajtás az tuti


És aztán az anyázás is:)

2016. szept. 17. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!