Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi szituációban kinek...

Az alábbi szituációban kinek van elsőbbsége a körforgalomban?

Figyelt kérdés

Kissé furcsa helyzet ez,de feltételezem,hogy a zöld autó nem szabadott volna behajtson,hiszen valószínűleg jól látható,hogy a sárga autó már benn volt előtte.


[link]


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 25. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kétsávos körforgalom. A zöldnek van elsőbbsége, mert ő a saját sávjában akar továbbmenni, míg a narancssárga sávot vált. Az más kérdés, hogy a zöldnek eleve érkezhetett volna a belső sávba, ha már a második kijáraton akarja elhagyni a szerencsétlen körforgót, míg a narancsnak jóval korábban ki kellett volna mennie a külsőbe. De ettől lesz a szitu meg a kérdés is olyan tipikusan magyar :)
2016. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Szóval a sárga köteles lett volna átmenjen a külső sávra,ha elhagyja a körforgót?Ez minden esetben így kéne történjen?

2016. febr. 25. 16:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Sárga kicsit elba*ta a dolgot, már hamarabb át kellett volna térjen a külsőbe. Mondjuk semmi gond, megvárja míg elmegy a zöld, és kitér. Csak az a baj, hogy a sárga esetében legtöbben nem is néznek tükörbe, vagy ha igen, akkor pont a holttérben elveszlődik a másik, így lesznek a dudálások, anyázások, vagy akár balesetek is.
2016. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Többsávos körforgalomban ugyanúgy értelmezendőek a forgalmi sávok, mint egyenes úton. Belső sávból nem kanyarodunk jobbra, tehát a felvázolt szituációban a narancsnak el kell engednie a zöldet.


Azt viszont nem értem, a zöld hova indexel...

2016. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt viszont nem értem, a zöld hova indexel...

menne belsőbe?

2016. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném,ő akar maradni a külsőn,és kihajtani a második kijáraton.
2016. febr. 25. 17:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor mi a fenének indexel? Jó, nem mintha nem lenne elég ilyen értelmes ember az országban :)
2016. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van,viszont ha megfigyeled,"eredetileg" onnan jött,ahonnan a sárga is,csak én kicsit megváltoztattam a helyzetet,mert speciel erre voltam kíváncsi.Szóval hogyha az eredeti esetet vesszük,akkor megfelelően jár el,én vagyok a hibás,ne szidd szegényt. :D
2016. febr. 25. 17:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindkettő szabálytalan.


A narancs azért, mert belső sávból nem hagyjuk el a körforgalmat, csak a sávváltás után.


A zöld azért, mert aki nem az első kijáraton megy ki, annak a belsőbe kell behajtania. Ha így karikázik mindenki a külsőben, semmi értelme a két sávnak.


Azon viszont csodálkoztam, hogy a zöld indexelése nem tetszik valakinek. Olykor én is kiteszem a bal indexet, hogy biztosan tudja mindenki: maradok a körforgalomban.

2016. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mindkettő szabálytalan.


A narancs azért, mert belső sávból nem hagyjuk el a körforgalmat, csak a sávváltás után.


A zöld azért, mert aki nem az első kijáraton megy ki, annak a belsőbe kell behajtania. Ha így karikázik mindenki a külsőben, semmi értelme a két sávnak. " - ez hülyeség.

Ez egy klasszikus kétsávos körforgalom, két sávból lehet behajtani, két sáv van a körforgalomban, és két sávra lehet onnan kihajtani.

Úgy, ahogy az ábrán is látható: aki szélsőből érkezik, az a szélsőbe hajt be, és a szélsőbe hajt ki - neki egyszerű a dolga, behajtáskor elsőbbséget kell adnia, ha a szélsőben közelít valaki.

A körforgalomhoz a belsőben érkező köteles a belsőbe behajtani, és onnan a belsőbe hajt ki - neki összetettebb a feladat, gyakorlatlan vezetőnek ezért már a körforgalom előtt érdemes kisorolni a szélsőbe.

A belsőben közlekedő behajtáskor köteles elsőbbséget adni a körforgalom külső és a belső sávjában közlekedőknek is, kihajtáskor pedig a szélsőben (egyenesen haladónak) ad elsőbbséget.

Nem tilos a sávváltás, de egyszerűbb (és szabályos) így közlekedni az ilyen korforgalomban, nem sávváltással cikázni, arról meg nem is szólva, hogy a kihajtónál is két sáv van, a szélső sávból tilos a belsőre kihajtani.


A leírtak alapján a narancssárga elsőbbséget ad a szélsőben közlekedő zöld színű járműnek.

A zöld viszont ne idexeljen balra, párhozamos közlekedésre alkalmas úton a minimum sávváltást jelet.

2016. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!