Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom. Ki volt a hibás?

Körforgalom. Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Kis városban élek, nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem. Adott egy körforgalom. Várakoztam, hogy bemehessek. A tőlem balra lévő, már a körforgalomban hajtó autó indexelt jobbra, tehát jogosan feltételeztem, hogy elhagyja a körforgalmat, így én simán mehetek.

Kijöttem és majdnem egymásnak ütköztünk, anyázott ezerrel.

Ki a hibás?

Ha indexel a kijáratnál, nem azt jelenti, hogy kimegy a körforgalomból? Vagy ennyivel előre indexel? Vagy ezért indexel, hogy bejön? Nem értem az egészet.



2016. szept. 15. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Ő volt a hibás, mert rosszkor indexelt.

Ezért kell fedélzeti kamera előre-hátra, hidd el nagyon megéri. Ha nincs és ütköztök, simán letagadja az egészet, és csak annyit lát a kárfelmérő hogy ő már bent volt a körben, és te mentél ki elé szabálytalanul.

Azt a pár tízest nem éri meg ezen megspórolni.

2016. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
19%
Te. Az index egy jelzés, nem jelez elsőbbséget. Persze fontos jelzés, de nem hivatkozhatsz arra, hogy azért mentél bele valakibe, mert az indexelt.
2016. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon forgalmas szakasz. Ha nem megyek be akkor, amikor a körforgalomban lévő autós jelzi, hogy elhagyja a körforgalmat, akkor esélytelen bekerülni, mert folyamatosan jönnek az autók.

Egyébként tényleg lehetetlen bizonyítani, hogy ő jobbra indexelt, ha esetleg rendőrt kellett volna hívni. Érdekes egy helyzet.

Tehát ez azt jelenti akkor, hogy ne bízzak meg senkiben ezentúl és hiába jelzi, hogy elhagyja a körforgalmat, várjak?

2016. szept. 15. 10:31
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

A körforgalomba behajtáskor nem szabad indexelni! Valószínűleg kettővel korábban kanyarodott be mint te, és (a jobbra) indexeléséből jogosan vélelmezted hogy kihajt, ezért megkezdhetted szabályosan a behajtást.


Sajnos ha koccantatok volna, nehéz lett volna bizonyítanod az igazad, ha csak nincs ott térfigyelő kamera.

2016. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

"Az irányváltoztatást – ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást – a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. [...] az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet."


"A "bizalmi elv" alkalmazása a biztonságos közlekedés feltétele. A "bizalmi elv" lényege, hogy minden közlekedő ismeri és betartja a közlekedés szabályait."



Ezek alapján szerintem ő volt a hibás. Ha mindig megvárnánk, hogy tényleg arra megy-e valaki, amerre indexel, akkor egy másodperccel nem lennénk előrébb, mintha eleve nem is indexelne, ergó felesleges lenne az index.

2016. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Az index jelzi az egyértelmű szándékot, ha mindenki szabadon használhatná összevissza, rengeteg baleset lenne. Ha én be akarok a 8. utcában fordulni jobbra, de már az elsőnél kiteszem az indexet, akkor az ott befordulni akaró is jogosan gondolja azt, hogy én az elsőnél fordulok be. Ha ütközünk, az én hibám lesz, mert rosszkor jeleztem.

Semmiképp nem az a hibás, aki helyesen értelmezte a jeleket. Bizonyítani viszont nem lehet, ez a hátulütő. Csak a kamera ad erre megoldást. Látod mennyi marha van az úton, nálam még a legfapadosabb autómban is "szériatartozék".

2016. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
32%

Valóban jó dolog a kamera de ebben az esetben semmire nem mentél volna vele, ha egy átlagos körforgalmat veszünk alapul.

Ugye nem a kezedben tartva hadonászolvele hanem felrakva a szélvédőre előre néz. Te be akarsz hajtani a körforgalomba, tehát az autód már egy bizonyos szögben jobbra van fordulva. A másik balról jön, nem hogy az indexe nem lesz a videón, a kocsi sem.


A kérdésre válaszolva... passz. Egy rendőr jobban meg tudná mondani

2016. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Igaz, bár vannak már széles látószögű kamerák is, eltérőek a vélemények róla. Én azért bízom bennük. Nagyon jól látszanak kívülről és a másik kocsiból is, néha ennyi is elég hogy valaki óvatosabb legyen.
2016. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Elméletileg ő a hibás, gyakorlatilag bizonyítsd, hogy indexelt.
2016. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%
Nekem 8, hogy lepontoztok és más véleményen vagytok, meg még idéztek is bizalmi elvről (elv! nem szabály), csak ne csodálkozzatok, ha kikanyarodtok egy indexelő autó elé. Megtörtént eset: elsőbbségadás kötelező táblával rendelkező utcából jobbra kikanyaroni szándékozó autó kikanyarodott az utcában neki balról érkező, jobbra indexelő autó elé. Esze ágában sem volt lekanyarodni, természetesen csatt. Személyi sérüléssel járt, tehát rendőrségi vizsgálat volt. Többszöri fellebbezés után is azt büntették, aki kikanyarodott az indexelő autó elé. Mind a rendőrség, mind a biztosító (nem neki fizettek). A körforgalom pontosan ugyanilyen szituáció. Szóval én inkább megvárom, ha valaki indexel, az tényleg készül-e kanyarodni. Mondom, nekem mindegy, csak ne kerüljetek ilyen helyzetbe.
2016. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!