Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti 80 évesnél idősebbeknek...

Ti 80 évesnél idősebbeknek még engedélyeznétek az autóvezetést? Nem félnétek, hogy már nem elég gyorsak a reflexeik esetleg?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Milyen jogon tiltanád?

A baleseti statisztikák szerint a fiatalok sokkal több balesetet okoznak, mint az idősek.

Az idősek orvosi alkalmasságát 2 évente kell megújítani, az más kérdés, hogy sok orvos ezt mennyire veszi komolyan, de az is biztos, hogy sokkal komolyabban figyelnek az öregekre, mint a fiatalokra.

Akinél problémát látnak nem kapja meg a hosszabbításra az engedélyt, ugyanakkor kategorikusan, az életkora miatt eltiltani a vezetéstől személyességi jogot sért.

2016. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen köthető korhoz.


Ismertem olyan embert, aki túl a 60-on jobban vezetett,

mint a mostani fiatalok.


Itt inkább azzal van a gond, hogy aki szemüveges, annak

már nem úgy megy a távolság felmérése, szeme nem túl

megbízható.


Vagy pl a gyógyszerek is befolyásolják a látást.

Én pl 2 éve nem vezetek hosszútávon, mert van 1-2 olyan

gyógyszerem, amitől "vibrál" a kép, szórakozik a látásom-

mal. Így ha kocsiba kell ülnöm, max 5 km, és gyógyszerek

bevételével elhalasztva. De ez sem korhoz köthető, mert

még 40 sem vagyok.


Ami viszont a legnagyobb probléma, szintén korosztálytól

függetlenül, hogy nagyon nincsenek tisztában az autójuk

képességeivel. Pl hogy mikor teszi ki a seggét, vagy épp

mennyire gyorsul. És ez megint nem korhoz köthető, sőt,

időskorban már nem matadorkodnak az utakon, és nem is a

legújabb modelleket vezetik.

2016. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szomszéd bácsi 80+ ő már nehezen mozog, a reflexei is biztos lassúbbak de ezt óvatós vezetéssel kompenzálja amig heti 2x elviszi a mamát a lidl-be 3km-re. Neki már a kimozdulás lehetősége az autó, ha nem vezethetne akkor csak otthon ülne. Ezekbe is gondolj bele, te is leszel annyi idős.
2016. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, én is gondolok a hármas által felvetettekre... Vagy ott van egy 83 éves, stramm, fitt orvos, aki autóval jár ki betegekhez... Van, ahol nincs is tömegközelekedés... Beteg dolog lenne eltiltani az embereket a vezetéstől. Aki nem képes biztonságosan vezetni, ilyen-olyan baja van, az ne vezessen, erre van az orvosi alkalmassági vizsgálat. De csak mert 80 éves...? Igazságtalan lenne.

Amúgy a forrófejű ifjoncokat veszélyesebbnek tartom, amint 270-nel tepernek egy elkerölőn, átlógva a szembesávba... Biztos vagyok benne, hogy az idősebbeknél átlagosan nagyobb a rutin és az óvatosság. Nyilván van kivétel, de ezzel mit lehet tenni?


Egy csomó embernek nem elég jók a reflexeik vagy másra figyelnek. Normális ember éjszakázásból haza vagy éjszakás műszakok után zombiként 300 km-es úton óvatosan vezet. Aki pedig tesz rá a biztonságra és ön- és közveszélyesen vezet, az olyan fiatalon is. Igazán nem hiszem, hogy a 80 éven túliaktól kéne félnünk, eleve nincs belőlük olyan sok az utakon...

2016. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha most a helyükbe képzelem magamat akkor nem tiltanám meg nekik. Mert tegyük fel megéred a 80 éves kort és szeretsz vezetni. Ha eltiltanak akkor onnantól még ez az örömöd is elvész. A reflexek nem feltétlenül katasztrofálisak egy 80 éves embernél. Annyira meg csak van már bölcs egy 80 éves hogy úgy vezessen ahogy biztonságosnak ítéli.
2016. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

orvosi vizsgálat...


nem sokat ér


nagyfaternál már örültünk, hogy jön a vizsgálat ideje, és végre nem kapja meg a jogsit

nagymamám is retteget mellette


erre a dokinak elintézett vmi szívességet, aki cserébe simán megadta az alkalmasságit

2016. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló korú férfi vagyok, szerencsére problémamentesen.

Öregkoromra megértem, hogy nagyon kényelmes, erős, automataváltós kocsim van, amivel nem työtyörgök, hanem haladok a forgalommal(ahogy mondják, tolom, mint állat)

49 éve vezetek minden nap,(autót, buszt, kamiont) ebből jónéhány évet nagyon zsúfolt keleti városokban volt szerencsém. Ez némi rutint is ad.

Kedves fiatalabbak...nem kell parázni, ha érzem, hogy valami baj van, rögtön elajándékozom az autómat valamelyik unokámnak. A busz ingyen elvisz(ha még fel tudok szállni)


üdv. mindenkinek.

2016. szept. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tomcatters ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy ....


"Az öregség csak egy állapot!"


Úgy ,h igen megadnám az engedélyt,ha egészségugyileg olyan állapotban van ! :)

2016. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nos,két dolog miatt vetődött fel bennem a kérdés. Ismeretségi körömben több 80-on felüli, sőt, egy 90 éves is van, akik már borzasztóan balesetveszélyesen vezetnek, szinte rendszeresen koccannak, és inkább a közlekedés többi résztvevőjének köszönhető, hogy még nem volt komoly balesetük. Azt is tudom, hogy "orvosaiknak" rendszeresen adnak hálapénzt, így rutinszerűen megkapják az alkalmasságit.

Másik ok, hogy én pl. majdnem 60 éves vagyok, 43 éve vezetek napi szinten. Évekig jártam rendszeresen vidékre, inkább sportosan vezettem . Eddig. De az utóbbi hetekben már észrevettem magamon, hogy jóval óvatosabb vagyok, nem biztos, hogy 80 éves koromban még fogok tudni vezetni.

Abban viszont egyetértek, hogy sokszor épp a fiatalok meggondolatlansága, folyamatos index nélküli sávváltása jóval a megengedett sebesség felett, szóval ezek a dolgok is tettek óvatosabbá. Nem biztos, hogy minden esetben elég gyorsak lesznek már a reflexeim a balesetek elkerülésére.

2016. szept. 29. 09:19
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem csak kortól függ. De nyilván mindenki lassul, ahogy öregszik.

Sok 20-30 éves már fiatalon képtelen a vezetésre, mégis ott van az utakon, többnyire ugyanezek okoznak öregen is baleseteket

2016. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!