Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti 80 évesnél idősebbeknek...

Ti 80 évesnél idősebbeknek még engedélyeznétek az autóvezetést? Nem félnétek, hogy már nem elég gyorsak a reflexeik esetleg?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"A baleseti statisztikák szerint a fiatalok sokkal több balesetet okoznak, mint az idősek. "


Megint a statisztika... Már hogyne okozna több balesetet a fiatal korosztály, mikor kb 20x annyi fiatal vezet, mint 80 éves? És jelentősen több kilómétert is mennek.


Amúgy én hagynám az öregeket hogy vezessenek. Csak egy egyszerű okból: majd ha én is 80 éves leszek, én is vezetni akarok majd. És biztos sz*r érzés lenne, hogy nem engednek.

2016. szept. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Gyakori orvosi ellenőrzés mellett (persze ebben az országban ez kivitelezhetetlen, a sima orvosi ellátás is vérzik).

Nem akarok vitát generálni, de bringával közlekedve eddig az esetek legalább 70%-ában idősebbekkel gyűlt meg a bajom (általában elsőbbség meg nem adása).

2016. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Érintettség: Engem most nyáron koccolt le egy 81 éves bácsi. Benn ültem a kocsiban (vártam egyik rokonomat), parkol be mögém, hatalmas csatt. Lecsúszott a lába a fékpedálról. Életem első "balesete" volt, még este is remegett a kezem.

70 felett már évenkénti orvosi vizsgálat ellenében adnék csak jogsit az idősebbeknek.(ez lehetne ingyenes is, de akkor tényleg szűrjék ki azt, aki már nem való volán mögé, ne pedig itt egy 10-es, aztán adja meg a papírt Doki.)

2016. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 vagyok. 12 évig vezettem buszt zsúfolt nyugat európai nagyvárosban napi 9-10 órában. Most arra próbálok emlékezni hány alkalommal volt szükségem a villángyors reflexeimre, hogy elkerüljek egy balesetet.

Egy eset jut eszembe amikor egy gyalogos lelépett a járdáról a buszom elé. Ennyi.

A normális sebességgel haladás, követési távolság betartása, általános óvatosság az amivel megelőzzük a vészhelyzeteket, ezeket meg az öregek is tudják csinálni.

Vannak országok ahol szigorúbban veszik az idősek vezetését. Angliában 70 éve korodig adják meg az orvosi alkalmasságit a jogositvány megszerzésénél.

Viszont 70 évesen nemcsak egy orvosin kell átmenned hanem újra kell vizsgáznod, az egész tanfolyam, elmélet+gyakorlat. Nem kell mondjam, hogy csak annak sikerül aki nagyon komolyan veszi. Aki azt gondolja, hogy ő a rutinos öreg akinek nem tudnak újat mondani az tuti bukta.

2016. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pedig Angliában is sok öreg, 80-90 év körüli vezet. Németben meg van egy 78 éves ismerősöm, van 6 motorja, és a fő gép egy Aprilia RSV 1000 amit majdnem minden nap használ. Az öreg mentálisan és fizikailag is egy 55-60 év körüli emberre hasonlít.
2016. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van egy idevágó South Park rész, szerintem más országokban is felmerült már ez a kérdés :D
2016. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!