Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sülysápon a Vasútnál van egy...

Sülysápon a Vasútnál van egy számomra fura "kereszteződés". Ott hogy kell menni szabályosan kocsival Kóka felé?

Figyelt kérdés
Linkelek egy képet, ebből az irányból mentünk, ahonnan a gugli autó is, megálltunk az egyetlen felfestésnél (Kóka felé mentünk) és vártuk hogy elmenjen az autó a vasút felől erre eszeveszetten dudál ránk, pedig elengedtük. Akárhányszor megyünk ott, csak a csoda, hogy nem csinálnak velünk balesetet, ha a felfestésnél állunk meg ha jönnek. És olyan sosincs, hogy nem jön autó. Valaki ezt el tudná magyarázni?.... Ja és a felfestés már így is le volt nagyon durván kopva (amikor utoljára erre voltunk) tehát még ennyire sem látszott. Előre is köszönöm ha valaki elmondaná. Ja és nehéz a felfogásom kissé. És ritkán járok arra.

2016. okt. 18. 19:58
 1/9 A kérdező kommentje:

link:

[link]

2016. okt. 18. 19:59
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Úgy van, ahogy gondolod, viszont így képről valóban szar helyen van a felfestés, nagyon hülye íven kéne jönni a szembejövőnek. Sokszor jártam erre, de mindig a 31-es és Kóka között, tehát ezzel a konfliktussal sosem találkoztam.

Ha jönnek, akkor állj meg kicsit hátrébb, vagy ha nem jön mögötted senki, aki a 31-es felé akarna menni, húzódj kicsit jobbra, akkor nem leszel útban.


Persze a kellemetlenség ellenére teljes jogod van a vonalhoz állni, a szembejövők pedig legfeljebb a kereszteződés tervezőjére haragudhatnak.

2016. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy annak dudált, aki Kóka felől jött? HA szabályosan felállsz a felfestéshez és a másik autó is szabályosan feláll a felfestéshez akkor már lehet szűknek látszik a hely a vasút felől érkező szemszögéből.

Amúgy ne foglalkozz velük, szabályos voltál, a többi nem számít.

2016. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem dudált, enyhén gesztikulált és igen, Kóka felől is álltak ott így kevés lehetett a hely.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. okt. 18. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Hülye volt a szembejövő! Én sokszor járok arra, és bevallom férfiasan, hogy ha nincs senki szemből akkor én is olyan íven megyek,hogy benne van a kanyarodó sáv is, mert úgy kényelmesebb! :D Ettől függetlenül szépen elfér mindenki...


Miért kell szarakodni a képfeltöltéssel, amikor lehet direkt linket is betenni, és akkor még bejárható is az út?

[link]

2016. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Még valami: Néhány helyi hülye igen érdekesen vezet. Egyszer az állomási parkolóban úgy állt meg a tag, hogy előtte volt 4,5 méter, mögötte pedig 2 méter üresen. Én betolattam elé, ahová csont nélkül befért az autó. Erre kiszállt egy puhos vén csont, hogy akkor ő most hogyan fog elindulni? Mondom úgy, mint más: hátratolat és kifordul. Látni kellett volna azt a fejet!
2016. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem túl tágas a hely, az biztos és érzek némi balesetveszélyt emiatt: egyrészt a vasút felől balra kanyarodók csaphatjak le az ívet, másrészt a vasút fele jobbra kanyarodók is beléd durranthatnak hátulról, ha eleg bambák.


Javaslom, hogy ha jönnek mögötted, lassíts le a kereszteződés előtt, így a mögötted érkező is már minimum fékkészenlétben lesz. És ha gáz van, mert lecsapják szemből a kanyart, mindketten időt nyertek a korrigálásra. Lesz, aki emiatt türelmetlenkedni fog - ne nagyon foglalkozz vele, esetleg ints egy "bocsi"-t és röhögj magadban, hogy mekkora tulok volt az illető.

2016. okt. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Én 25 éve lakom errefelé, de nem emlékszem ezen a helyen frontális balesetre, csak mert valaki nem fért volna el.
2016. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De dudálást anyázást biztosan hallasz ha egy átutazó arra jár.
2016. okt. 20. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!