Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége ebben a...

Kinek van elsőbbsége ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy kereszteződés. Én balra kanyarodnék. A szembejövő is neki balra kanyarodna. Nincs tábla és egyszerre érünk oda? Ahova én kanyarodok, azon az úton van esőbbségadási tábla, de nincs ott senki, ahova ő kanyarodik egyirányú, így onnan nem jöhet senki.
2016. okt. 24. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Akkor te forgalommal szembe kanyarodsz be ezek szerint.
2016. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Az elsőnek igaza van, valószínűleg ott azért van elsőbbségadás tábla mert egyirányú és ezáltal nem tudsz bekanyarodni. Egyébként meg ha nem is az lenne, akkor vagy egyszerre elfordultok kis íven vagy valamelyikőtök gáláns lesz és elengedi a másikat.
2016. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ti valamit nagyon félreértettetek. Itt egy rajz.

[link]

Én vagyok a szürke autó. Balra akarok kanyarodni. A nekem balra lévő út, úgy néz ki mint a rajzon. A nekem jobbra lévő viszont egy sávos, egyirányú. Onnan kifelé nem jöhetnek, viszont a nekem szembejövő (aki nincs a rajzon) oda bekanyarodhat és be is akar. vele egyszerre érünk oda a kereszteződéshez és egyikünknek sincs táblája. Csak az udvariasság dönt?

2016. okt. 24. 15:16
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha így írod akkor igen, az udvariasság, mivel ez egy kanyarodási szabály, az senkit nem érdekel, hogy az az út amire kanyarodsz milyen rangban van és milyen közlekedési tábla van rajta.
2016. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha elférnek egymás mellett, akkor egyszerre kanyarodnak, egyébként közös megegyezés alapján előreengedi egyik a másikat.
2016. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Azonos forgalmi helyzetben vagytok, lényegében az udvariasság dönt.

Előtted van a keresztezödés, felméred, hogy az adott helyzetben mi aa helyes - mehettek egyszerre, van elegendő hely, vagy szűk, egymás után kanyarodtok. A kölcsönös udvariasság sem azt jelenti, hogy szobroztok mindketten, általában egy pillantásból fel lehet mérni, mit akar a másik, de az óvatosság kötelező

2016. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást! Nagyon nem szeretem az ilyen udvariasságos helyzeteket, mert csak a tökörészés van általában, ezért is kérdeztem, hátha el lehet rendesen dönteni.
2016. okt. 24. 15:25
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Annyival kiegészíteném, hogy a lényeg az, hogy hasonló szituációban, ha jelzel, hogy mehet (akár a fenti helyzetben, akár bármilyen okból lemondasz az elsőbbségedről), ő viszont nem él a lehetőséggel és visszaint, akkor ne udvariaskodj tovább, hanem menj, mert végtelen ciklusba kerültök. Viszont ha már lemondtál és ő nem ad egyértelmű jelzést, akkor várj addig, amíg elhúz/elenged.
2016. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hol itt az udvariasság? Nem is találkozik az útvonalatok egymással, egymás előtt kanyarodtok ilyenkor, erre ezèrt nincs külön szabályozás.
2016. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9: Nagyobb járművek vagy szűkebb kereszteződés esetén könnyen lehet olyan helyzet, hogy nem fér el a két jármű egymás mellett, ilyenkor az udvariasság dönti el a továbbhaladási sorrendet. (mint azt már írták két korábbi válaszban is)
2016. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!