Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége az...

Kinek van elsőbbsége az alábbi közlekedési helyzetben?

Figyelt kérdés

[link]

Gyalogosnak vagy az autonak? Nincs zebra.


2016. febr. 7. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az autósnak van elsőbbsége.
2016. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az autósnak, mivel a gyalogosnak akkor van elsőbbsége ha arra az útszakaszra kanyarodik a jármű ahol át szeretne menni.Legalábbis én még így tanultam bár úgye manapság annyi KRESZ javítás volt, hogy követni se lehet.
2016. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Pl.Én ilyenkor a dudát nyomnám a gyalogosnak, hogy véletlenül se lépjen elém, mert balesetveszélyt teremt azzal, ha engem mint autóst megállásra kényszerítenne.
2016. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs zebra, akkor az autónak.
2016. febr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok


Még annyit hozzáfűzésképp, hogy leginkább azért is nincs elsőbbsége a gyalogosnak mert ugye hivatalosan a KRESZ úgy foglamazza meg, hogy a gyalogos akkor léphet az úttestre ha balre és jobbra körültekintés után biztos benne hogy balesetmentesen átmehet az úttesten és nem kényszeríti az autóst hirtelene fékezésre/irányváltásra és kanyarodásnál azért van elsőbbségük mert ott nekik hátulról jön az autó ergó nem látja őket ezért engedjük el, de egy ilyen forgalmi helyzetben mint ahogyan már írták mivel nincs zebra, ezért nincs elsőbbsége mert, bár arra a kereszteződésre érkezel de nem kanyarodsz, így lát a gyalogos és nem léphetne le ha ismeri a jogait de ugye ez egy nagy ha viszont remélem a lényeg benne van.

2016. febr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. febr. 7. 08:42
 7/12 anonim ***** válasza:
akkor lenne elsőbbsége a gyalogosnak hogyha az autó a főirányon keresztül haladna és jobbra kanyarodna le. Minden más esetben az autósnak van elsőbbsége.
2016. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs."


Mivel itt az autó nem kanyarodik, hanem ugyan azon az úton, egyenesen halad tovább, így nincs elsőbbsége a gyalogosnak.

2016. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyalogosnak van elsőbbsége. Ez egyértelmű! A zebra hiánya nem jelent semmit, kiderül a kreszből miért..

Egyébként az ábrán nem látni a gyalogos ráutaló magatartását..tehát ennek hiányában mindenképpen a gyalogost át kell engedni.(az ábra szerint)

2016. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó, kiemelnéd a KRESZből, hogy miért is lenne a gyalogosnak elsőbbsége?
2016. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!