Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fixen traffipax esetén (autópá...

Padesz kérdése:

Fixen traffipax esetén (autópálya), ha nincs előtte kihelyezett tábla traffic/radar control, akkor is aktív lehet és bünteti a gyorshajtókat? Pl: M5 Ócsa lehajtó előtt/után. Vagy szabály szerint a hatóságnak jeleznie kell, hogy mér a berendezés?

Figyelt kérdés

#traffipax #tábla nélkül #Ócsa M5
2016. dec. 4. 08:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az kérlek szépen nem trafi, hanem útdíj ellenőrző kapu.
2016. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
Dehogy kell előre jelezni a sebességmérést. Az kéne még!
2016. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebben tévedsz. A Fix trafinál ki kell rakni elé egy traffic control táblát. A mobiloknál nem kell.
2016. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Kérlek, nézd meg a police.hu-n, hogy az traffi e :)


Fixtrafit kell jelezni, de azt is hatótávon belül szokták kvázi esélytelen betartani a táblán közölt értéket. Én ezt úgy szoktam megcsinálni, hogy amikor megtervezem az utam ( analóg ember vagyok ) google utvonaltervről kigyűjtöm merre megyek, pontosan a utakat, majd rámegyek a police.hu-ra és megnézem, hogy hol kell betartani a sebességet. de amúgy nem szoktam pont 50-es táblánál 50-el menni, nálam a táblán mutatott érték+10 km az ideális sebesség.

2016. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
HU-GO útdíj ellenőrző kapuk is úgy néznek ki, mitn az új fix traffik, de attól még nem kell egy kalap alá venni minden kamerát. Nem minden kamera traffipax...
2016. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ma 09:12

"A Fix trafinál ki kell rakni elé egy traffic control táblát."


ma 09:16

"Fixtrafit kell jelezni"


Forrás, jogszabály, ami ezt előírja?

2016. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"HU-GO útdíj ellenőrző kapuk is úgy néznek ki, mitn az új fix traffik"


Nem teljesen úgy néznek ki. A HUGO kapukon parabola antenna szokott lenni, míg a fix trafikon oldalra néző mikrohullámú antenna :)

2016. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2016. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem állok neki jogszabályt keresni.


Ha a fenti honlap nem elég, akkor a szíved joga nem hinni nekem. :)

2016. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez nem jogszabály, továbbá a cikk szerzője itt csak az új, ún. véda kamerákról ír, de még ő sem írja azt, hogy egyéb, fixen telepített kamerák elé kötelező lenne bármilyen előrejelzés.


Attól, hogy lepontoztok, még nem lesz igazatok. Nem írja elő semmilyen jogszabály, hogy a fixen telepített sebességmérőket kötelező lenne táblával jelezni.

2016. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!