Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fixen traffipax esetén (autópá...

Padesz kérdése:

Fixen traffipax esetén (autópálya), ha nincs előtte kihelyezett tábla traffic/radar control, akkor is aktív lehet és bünteti a gyorshajtókat? Pl: M5 Ócsa lehajtó előtt/után. Vagy szabály szerint a hatóságnak jeleznie kell, hogy mér a berendezés?

Figyelt kérdés

#traffipax #tábla nélkül #Ócsa M5
2016. dec. 4. 08:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1., Mondtam, hogy nem állok neki jogszabályt böngészni most.


2., Nem pontoztalak.


3., Igazad van! A kérdés erősen a VÉDA rendszerre irányult. És én is arra reagáltam.


4., Most tényleg ezen akarsz lovagolni?! Nem teljesen mindegy? :) Engem fognak megbüntetni, nem téged. :)

2016. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"1., Mondtam, hogy nem állok neki jogszabályt böngészni most."

Igen ám, csak ez nem több mint városi legenda. Nagyon egyszerű egy érvelést azzal lezárni, hogy nincs kedvem utánanézni...


"2., Nem pontoztalak."

Akkor nem neked szólt. Nem inged... tudod.


"3., Igazad van! A kérdés erősen a VÉDA rendszerre irányult. És én is arra reagáltam."

Én nem látom, hoyg arra irányulna, de ez részletkérdés.


"4., Most tényleg ezen akarsz lovagolni?! Nem teljesen mindegy? :) Engem fognak megbüntetni, nem téged. :)"

Azt te nem tudhatod. :) Nem akarok én semmin lovagolni, csak annak sem látom értelmét, hogy egy többé-kevésbé értelmes kérdésre valaki butaságot válaszol, és akkor hagyjuk annyiban, mert ő így emlékszik, lusta utánanézni - és ezzel másokat esetleg abba a tévhitbe ringatsz, hogy nincs tábla, nincs kamera sem. Holott teljesen egyértelmű, hogy nincs összefüggés...

2016. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Példaként pont egy olyan kapu lett megemlítve, ami félelmetesen hasonlít a VÉDÁra.


Bár nem jogszabály, de a cikk közepe környékén van egy keretes írás, ahol egy rendőrségi közlemény van betéve. A második bekezdése idevágó:

[link]

2016. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A jogszabályi háttérre a válasz megtalálható az ÚT 2-1.130 számú útügyi műszaki előírásban vagy elektronikus változatában az e-UT 04.02.25-ben.

Aki kíváncsi rá pár ezer forintért megvásárolja és elolvassa :D

2016. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Fix traffit táblával jelzik, de ha nincs tábla (elvitte egy műgyűjtő), nem mentesítő tényező, tehát a vita fölösleges.
2016. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

John_McClane nevű felhasználó válasza:

ma 13:39


ÚT 2 – 1.130:2001[e-ÚT 04.02.25.] Közúti jelzőtáblák. Tájékoztató jelzőtáblák és jelképeik - semmi köze a témához.

2016. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Fix telepítésű traffipax esetén kötelező kihelyezni a "Traffic controll" feliratú tájékoztató táblát.


Ha nincs "Traffic contoll" tábla, a hitelesített sebességmérő sincs elhelyezve a fix helyen, és ami látszik, az lehet útdíjfizetést ellenőrző, forgalomfigyelő, lopott autókat kereső vagy más rendszámfelismerő kamera.

2016. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Forrás?
2016. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"semmi köze a témához."

Na meséld el miért nincs? Forrás?

2016. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jajj na erről elfelejtkeztem, szóval


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól


zs/5.421 „Közúti forgalom ellenőrzése” (36. ábra); a járművek elhaladási sebességének ellenőrzésére szolgáló sebességellenőrző berendezés fix telepítését - a berendezéstől számított ésszerű távolságra - e táblával kell jelezni. Az átlagsebesség-ellenőrző rendszerrel ellátott útszakasz kezdetét a „Közúti forgalom ellenőrzése” (36. ábra), az ellenőrzött útszakasz végét a „Közúti forgalom ellenőrzésének vége” (37. ábra) jelzőtábla jelzi.


Hatályos: 2010. I. 1-től


Na mivan Kreszhuszárok ? :D :D

2017. júl. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!