Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elől téli, hátul nyári gumi,...

Elől téli, hátul nyári gumi, szabálytalan?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
igen
2016. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
nem szabalytalan, de nem javasolt
2016. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik?
2016. dec. 8. 18:22
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Szabálytalan.Megcsúszik a kocsi fara a nyári gumi miatt. Ezen ne spórolj. Kapja meg a téli gumikat az autó. De az is baj ha elkopnak vagy elöregszenek a téli gumik.
2016. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Hivatalosan nincs tiltva, de tenyleg balesetveszelyes. egy tengelyre levo szabalyok ervenyesek.
2016. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

A közhiedelemmel, valamint az első és negyedik válaszolóval ellentétben nem szabálytalan. Egy tengelyen kötelező az egyforma abroncs. Magyarországon nem büntetnek érte, sőt még azért se ha télen is nyári, vagy nyáron is téli gumikkal közlekedsz.


No persze tényleg nem javasolt csak az első kerekekre téli gumit tenni, mert tényleg kitörhet az autó fara fékezéskor.

2016. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem spórolok,most vettem télit hátulra is, de kíváncsi voltam rá, hogy mi a szabály most. A gumis szerint szabálytalan és még az is ha nem egyforma méretű gumi van elöl és hátul.

Egyébként én is úgy tudtam eddig, hogy az azonos tengelyen azonos gumi. Kivétel ha más szerkezetű, tehát nem lehet elöl radiál, hátul diagonál szerkezetű gumi.

2016. dec. 8. 18:37
 8/14 A kérdező kommentje:
Van még egyáltalán diagonál szerkezetű gumi?
2016. dec. 8. 18:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van még teherautókra és retro autókra diagonál.


"A gumis szerint szabálytalan és még az is ha nem egyforma méretű gumi van elöl és hátul. "


Hazudik a gumisod!

2016. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Hazudik a gumisod!"


Én is így gondolom, vagy tudatlan.

2016. dec. 8. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!