Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyerekülés hol biztonságosabb...

Gyerekülés hol biztonságosabb egy négyszemélyes,5 ajtós autóban, ha kicsi a csomagtér?

Figyelt kérdés
Egy Daewo Ticoról van szó. 4 személyes, 5 ajtós, de nagyon pici a csomagtér. Baleset esetén összegyűrődik. Hová kössem be a másfél évesemet, ahol nagyobb biztonságban tudható? Anyósülés, vagy amögé hátra? Természetesen óvatosan vezetek, de ilyenekre szeretek odafigyelni!
2017. jan. 2. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A sofőr mögött van a legnagyobb biztonságban statisztikailag.


Egy Ticoban mindegy, a szerencsén múlik, honnan vágódnak beléd.

(nekem swiftem van, én is bal hátul viszem a gyereket, ritkán az anyósülésen - volt ismerősöm, akibe hátulról mentek bele, és eltűnt a swift hátsó üléssora is: kamion volt).


SZóval a közlekedés leginkább szerencse kérdése.

2017. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az anyósülés a legveszélyesebb, oda ne tedd, egyébként meg ahogy az első írja.
2017. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudjuk, hogy az anyósülés se véletlen anyósülés, de ebben a kis kocsiban a hátsó se biztonságosabb. Kb 20 centi a kalaptartó. Ahogy első írta, tényleg csak a szerencse, ha ütközünk és nem ott csapódik, ahol a gyerkőc ül. Nagyon nehéz döntenem. Olyan pici autó.
2017. jan. 2. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kb. 40 kg-os barátnőmet piros lámpánál megtolták hátulról egy ilyen Tico-val, és ketté tört a vezető ülés a háta mögött, ő pedig hanyatt esett. Szóval mögötted se az igazi...

Nincs valami autószerűbb dolog a családban?

2017. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy fiat stilonk. A kis kocsit most kaptam anyukáméktól, mert nem használták. A fiatal a férjem jár. Egy nagyobb darab ember vicces lenne egy ticoban, így nem is volt kérdés, hogy ki mivel megy. Mondjuk a stilonak is rövid a sejhaja, csapott hátsójú, de nem ennyire és sose féltünk venne. Eddig a 8év alatt a férjemnek 2x volt vele balesete, mindkétszer hátulról mentek bele, lámpánál, nem olyan nagy sebességgel. Átgondoltuk, hogy a legjobb mégis mellettem lenne az anyósülésen. Tervben van egy másik autó, de az anyagiak miatt tolódik.
2017. jan. 3. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!