Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Etitán Kresz kérdés! Hibás...

Etitán Kresz kérdés! Hibás Feladat?

Figyelt kérdés

Etitánon b-s jogsi próbavizsgáján kaptam egy ilyen képes feladatot :

[link]

én azt jelöltem be ,hogy az A mehet először(itt ugye jobbkézszabálynak kéne lennie szóval az a mehetne először) de a helyes válasz a B volt.

Segítenétek,hogy miért a B a jó válasz?. köszi



2017. jan. 18. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a es a c kozott kanyarodasi szabaly dont, de addig a c nem mehet mig neki jobb oldalt ott van a b .ezert a b az elso.
2017. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudtommal kanyarodási szabály csak akkor van 4-es kereszteződésben ha csak 2 szemben álló jármű van.illetve lehet kanyarodási szabály több irányból érkező jármű esetén is de,akkor kell hogy legyen elsőbbségadási tábla,vagy útburkolati jel
2017. jan. 18. 13:09
 3/12 A kérdező kommentje:
jobbkézszabály,ugye ,,erősebb mint" a kanyarodási szabály,és ahol lehet jobbkézszabályt alkalmazni ott kell is,ha más tábla vagy burkolatijel nem ír elő mást
2017. jan. 18. 13:11
 4/12 anonim ***** válasza:
A b es az a jelu jarmu nem keresztezi egymas utjat.
2017. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 10 deka farhát ***** válasza:

Nincs sehol tábla, tehát jobbkézszabály alapból. Az A és a C között a kanyarodási szabály dönt valóban, viszont a C-nek jobbra ott van a B, először ki kell engednie maga elé.


Kicsit off: elvileg az A menne utoljára, de a gyakorlatban megesik, hogy a C lemond az elsőbbségéről az A-val szemben is, ha már úgyis meg kellett állnia.

2017. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem,és ha az A nem a B jármű fele kanyarodna,hanem arra az útra ahol nincs senki akkor sima jobbkézszabály volna és A,B,C volna a sorrend?
2017. jan. 18. 13:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyenrangú útkerszteződésben, ha van jobbra kanyarodó jármű, akkor MINDEN ESETBEN AZ MEHET ELSŐKÉNT!
2017. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem!

Akkor az A,B egyszerre (mivel nem keresztezik egymást) és a C csak a B után.

2017. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es:

Világosíts már fel! :)

Ha a jobb kezesben nekem elsőbbségem van, de teszem azt egyenesen, vagy balra akarok fordulni, akkor le kell mondanom az elsőbbségemről?!?!? Vagy akkor nincs is már elsőbbségem?!

2017. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha egyenrangú útkereszteződésben, te egyenesen, vagy balra akarsz kanyarodni, és a neked balról lévő jármű jobbra kanyarodik, akkor nincs dolgotok egymással, mert nem keresztezitek egymás útját.


Ha egyenrangú útkereszteződésben, bármelyik jármű jobbra kanyarodik, akkor az mehet át először. Utána pedig az óramutató járásával megegyezően, a többi jármű egymás után. Autóvezető oktatónak készülök. Ennél sokkal bonyolultabb helyzeteket kell megoldanunk a suliban...


De szívesen vitatkozom. Hátha tanulok valami nekem új dolgot. :-)

2017. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!