Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány m-re közelíthetem meg a...

Hány m-re közelíthetem meg a megelőzni kívánt autót ha ez a tábla van kint?

Figyelt kérdés

[link]


Csak, hogy a kresz-ből idézzek:

"A tábla az előzést nem tilja, e manőver közben megközelíthető a partner, de a művelet befejezése után ismét tartani kell ezt a távolságot."



[link]


Az én logikám szerint:

A 70m-t megtartom (persze nem vagyok robot és nem tudom kicentizni), de a lényeg, hogy látszólag elég nagy követési távolságot tartok. Majd kielőzöm és a belsőben addig haladok amíg el nem érem a nagy követési távolságot. Ha ledudálnak, nem foglalkozok velük, hisz a követési távolság betartása fontosabb.


Egyébként az is érdekes, hogy buszoknak a követési távolság korlátját nem tüntetik fel külön.

Van a sima 2 db személygépkocsi (ez minden járműre vonatkozik), és van a tehergépkocsi ami viszont csak 3,5t megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi, vontató, mezőgazdasági vontató és lassú járműre vonatkozik.



#követés #távolság.
2017. febr. 2. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tábla a követésre vonatkozik, tehát nem haladhatsz mögötte ennél kisebb távolságra, azonban ha előzésre készülsz, akkor az adott rövid időre közelebb mehetsz, hogy mihamarabb bekövetkezzen az előzés. Viszont tartósan nem mehetsz annál közelebb, mint amit a tábla jelöl.
2017. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt speciel ritkán fogod előzni tilos tábla nélkül látni, hiszen tipikusan alagutakban és hidakon használatos, ahol jellemzően az előzést is tiltják. De a szabályt jól értelmezed.
2017. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A logikád szvsz nem a legjobb:

Nincs jogod indokolatlanul akadályozni a belső sávban haladót. Ez nem csak a megengedett sebességre vonatkozik, mert a kresz nem tesz különbséget, azaz nem jogosít fel önkéntes sebességkorlátozásra. Tehát előbb megadod a belső sávban gyorsabban haladni kívánók részére az elsőbbséget, aztán előzöl, pontosabban párhuzamosan közlekedve elhaladsz.

Mert ugye világos, hogyha pl. (azaz csak példa!) te a 90-el haladót kívánod magad mögött tudni, hogy 100-al mehess, azaz 10 km/h előnyt kívánsz szerezni, akkor egy 130-al közeledőt 100-ra vagy az alá fékeztetni nem arányos?


Aztán a megelőzött előtt, de magad mögött nem neked kell követési távolságot tartani, és, ha semmi nem utal arra, hogy neked majd lassításra vagy fékezésre kell kényszeríteni a megelőzöttet az elé visszatéréskor, akkor nem szükséges a belsőben begyűjteni a 70m-t, különösen, ha az előzésnél nem tartod be a kresz által előirányzott 10...15 km/h sebességkülönbséget, hanem csak elvánszorogsz mellette, a belső sávot akadályozva. (ha kellő tempókülönbséggel előzöl, 3-4 autóhossz gyűjtése után vissza lehet sorolni, mert a távolság, míg tartod a tempót, növekszik tovább - persze, a belső sáv forgalmát nem feltartva, pl. esős időben gesztus, ha a vízködöt nem egyből a megelőzött szélvédőjére nyomjuk)

2017. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Te miről beszélsz összevissza? A követési távolságot természetesen mindig a "követő" kocsinak kell tartani, előzés céljából rövid időre természetesen meghaladható.
2017. febr. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De feljogosít. Ha a külső sáv telített, én akkor is 140-el fogok menni az idők végezetéig a belsőben, a 130-as korlátozásnál, ha téged (remélhetőleg) az első öt percen belül megüt a guta. Nincs is ilyen fogalom a jogban, hogy más sebességének korlátozása, ellenben olyan van, hogy más gondatlan veszélyeztetése. Seggbemászós dudáló villogó letolásért Németben ki is szednek, és akkora büntetést kapsz, hogy ki sem tudod mondani.

Persze egy jól beállított hátsó ablakmosó is csodákra képes...

2017. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!