Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sikerült át csúszni egy piros...

Sikerült át csúszni egy piros lámpán az autóval, rendőr nem látta, kaphatok érte büntetést? Lámpába van kamera ami ezt rögzíti?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik lámpánál van, valamelyiknél nincs.
2017. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenki büntetést kapna azok közül, akiket egyedül én láttam "átcsúszni" a piroson, akkor a rendőrség Hummerekkel járőrözne.

Szóval nyugi. :)

2017. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés helyen van kamera, s három felvétel kell a bizonyításhoz.

A piroson akkor nem mehetsz át, ha biztonságosan meg tudtál volna állni.

Egyes kereszteződésekben komótosan történik a váltás (aránylag hosszú a sárga), van ahol gyorsabban.

A kiegészítőkben meg nincs is átmenet. Vagy zöl, vagy piros/sötét.

Szóval rendőrtől „lámpától” is csak akkor kaphatsz büntetést, ha minden gond nélkül meg tudtál volna állni,

de figyelmetlenségből vagy szándékosan nem tetted.

2017. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
26%
A mit írtál az a sárgára vonatkozik. A piros lámpán nem mehetsz át (kivéve pár különleges helyzetet). Ami viszont igaz, hogy kiegészítő lámpáknál semmi nem jelzi, hogy váltás lesz, egyszerűen egyik pillanatról a másikra kialszik a zöld nyíl és kész. Ilyen esetben én is mentem már át a piroson. (Mondjuk lehetne váltás előtt villogó zöld, mint a gyalogosok esetén?)
2017. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg értelmezni, amit írtam. Vannak gyorsan váltó lámpák. A sárga 1-2 másodperc. Nem több.
2017. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mit írtál az a sárgára vonatkozik. A piros lámpán nem mehetsz át"


Ha féktávon belül kapsz sárgát, könnyen előfordulhat, hogy már piroson mész át. Ez szabályos.

2017. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
0%
Ha féktávon belül vált sárgára a lámpa, akkor nem lesz piros azalatt, míg beérsz a kereszteződésbe.
2017. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alex, mennyi olyan kereszteződést mutassak neked Pesten, amelyikben gyorsan vált a lámpa?
2017. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 G-bor válasza:
0%
Udv nem akarlak elkeseriteni, de nekem ez egy 50 esbe kerult. Hamar megtudod nekem 1,5 heten belul jott a csekk. Ha nem volt kamera akkor nincs gaz. ;-)
2017. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!