Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a helyzetben merre kell...

Ebben a helyzetben merre kell indexelni?

Figyelt kérdés

itt a kép: [link]

és itt van videóban is a szitu 0:32-nél :

https://www.youtube.com/watch?v=ulYqnAvlvjQ&feature=youtu.be

válaszokat köszi előre is!



2017. febr. 21. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Erről már volt itt egy vita.


1. vélemény: Balra, mert valójában sávot váltasz.

2. vélemény: Jobbra, mert ez egy kereszteződés, ahol enyhén jobbra kanyarodsz.

3. vélemény: nem indexelsz, mert egyenesen haladsz tovább és minden más csak megtévesztő lenne.

2017. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
jobbra szerintem, a videóban semerre nem indexel ( látszik a tükörben)
2017. febr. 21. 19:01
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg jobbra, mert ez egy kereszteződés, és a keresztező úton jobbra mész. Gyakorlatilag meg én nem indexelek ilyen helyen és más se nagyon.
2017. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Rutinszerűen én is jobbra indexelnék.
2017. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
en inkabb balra indexelnek, mert az en savom megszunik, es savot valtok. de valoban, ki hogyan nezi...en jobbra nem indexelnek. vagy balra vagy sehogy.
2017. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Kötelező haladási irány: egyenesen.

tehát semerre nem kell indexelni.

2017. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A városunkban is van egy hasonló kereszteződés. Indexelni én azt mondom nem kell, mert előre mész. Ha balra indexelnél, akkor azt jeleznéd, hogy le akarsz térni balra vagy a bal sávra. Ha jobbra indexelsz, akkor szintén azt a szándékot jelzed, hogy le akarsz térni jobbra.
2017. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Balra, mert a balra melletted levő sávba akarsz beállni (mivel a tied megszűnik).
2017. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Na mit írtam az első hozzászólásban? :)


Egyébkent a személyes véleményem az, hogy ez egy kereszteződés, hiszen két külön úttestből lesz egy. E tekintetben tehát külön utakon érkezik oda az alá- illetve fölérendelt úton érkező. A macisajt ezt erősíti meg. Gondoljatok csak bele: egy sima megszűnő külső sáv esetén nem szokott Elsőbbségadás kötelező tábla lenni.


Tehát a balra indexelést kizárnám.


Marad a jobbra index vagy a semmi. Megítélésem szerint ilyen helyeken a kötelező haladási irány egyenesen tábla helyett pontosabb srégen jobbra felfelé mutató nyilas verziót alkalmazni, ezt elég sok hasonló becsatlakozásnál látni. (Pl Budapesten a Helsinki úton vagy a Hubay Jenő téren.) Valójában nem tök egyenesen mész, hanem kis kormánymozdulattal ugyan, de jobbra kanyarodsz, így a jobb index a helyes.

2017. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Sima megszűnő sávnál láthatsz "macisajtot" kb. az összes autópálya felhajtónál. Akkor ott is jobbra indexelsz? Nem hiszem.


A kötelező haladási irány táblának meg mi köze az index használatához?

2017. febr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!