Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autópályán elkezdek előzni...

Ha autópályán elkezdek előzni sok autót kamiont, és beér valaki és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion közé?

Figyelt kérdés

Nem sok tapasztalatot szereztem eddig autópálya vezetés téren!

De s rokonoknál azt látom, ha elkezdenek mondjuk 10 kamiont előzni 130 as maximum sebesség tempónál, és beér egy autós és a 3 mo után elkezd villogni, hogy menjünk előle, akkor nem satuzik be egyik rokonom se két kamion közé, hanem szépen végig mennek a 10 kamion mellet, aztán mennek vissza jobbra.

Ha az autós mögöttünk aki 150-200 al szeretne menni vagy rágja a kefét, vagx jobbról kielőz(volt már rá példa)


SSzóval kérdezem, ha megyek 130 maximum 140wl a belső sávban előző végig x autót, kamiont, és utol ér egy autós és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion, köze, hogy ne idegesítsem, vagy ne idegeskedjek, majd 10 mp után tud ismét 200al menni az illető?

18f



2014. jún. 30. 21:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Ne törődj vele.
2014. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

Ne törődj vele. Ezek a ******* sajnos kapnak jogosítványt, pedig nem lenne szabad vezetniük. Amit csinálnak, az jogellenes.

Egyes fórumokon azt mondják a bent 130-al vánszorgókra, hogy önkéntes rendőrködik, meg feltart.

A rendelet szerint az indokolt akadályozás szabályos. Márpedig az, hogy te a megengedett legnagyobb sebességen haladsz, az kellő indok.

A veszélyeztetés pedig minden körülmények között tilos.

Két kamion közé szabályosan akkor mehetsz ki, ha előtted is, mögötted is marad kellő féktávolság.

130 km/óra esetében ez legkevesebb 70-70 méter.

2014. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha szorosan állnak a kamionok, be ne satuzz a lyukba mert életveszélyes, erre a mögöttedjövő sincs felkészülve.


Viszont ha már akkora helyet látsz, hogy ki tudnának előzni jobbról, akkor index és állj félre. Aki pedig az index ellenére ki tud előzni, azt jobb messzire engedni magadtól.

2014. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Én tuti nem mennék be két kamion közé.

Viszont még sose jártam úgy, hogy 10 kamion ment egymás után.

2014. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Ne "satuzz be" két kamion közé, de ha van elég hely, hogy jobbról (persze szintén szabálytalanul) kielőzzenek, akkor ott már van annyi hely, hogy kisorolj a sietős elől míg megelőz!

Vannak dolgok amik nem kerülnek nagy fáradságba, és nem is fájnak, nem tudod hova sietnek, ez az ő dolguk, meg a bírság is az övék lesz majd. Én ha azt látom a tükörből, hogy valaki nagy sebességgel közeledik, akkor ha van hely, kisorolok és elengedem.

Az se szabályos - de nem kerül semmibe, hogy ha a gyorsító sávon látok valakit, akkor ha a belső sáv üres, segítem azzal, hogy besorolok a belsőbe, ne kelljen megállnia és könnyen besorolhasson.

Lesz amikor majd téged segítenek hasonló apróságokkal, és jól fog esni!


Szerintem.

2014. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ket szorosan kozlekedo kamion koze soha!!! Billentsd at inkabb a tukrot ejszakai modba hogy ne is frusztraljon es hagyd figyelmen kivul a szabalytalan es szuksegtelen agressziv viselkedest! A nyugodt hatarozottsagot meg fogja erezni es abbahagyja a folosleges feszkozast. De az elso adando biztonsagos jobbra sorolasi lehetoseget hasznaldd ki.
2014. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 acelsziv ***** válasza:
4: én már igen. Az M1 -en egyszer legalább 50 kamiont előztem. Ezek zsinórban jöttek egymás után, mintha egyszerre engedték volna be őket a határon. De figyeltem, hogy mögöttem ki kijött egy-egy kamion megelőzni a másikat, szóval le volt fedezve a hátsóm :D
2014. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Beviz Elek ***** válasza:
71%

Harkonnennek nagyon igaza van. Ha ő tud jobbról előzni, akkor nem besatuzni kell a 2 kamion közé.

Mondjuk nekem nem szoktak villogni mert nem vágok be olyan elé aki nagyon gyorsan jön és elengedem ha van elegendő hely.


Rendszeres tükörhasználattal látod hogy ki az aki nagyon siet.

2014. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Napkiraly ***** válasza:
66%

Ennek több esete van:

120-130-al mész és

-messziről látod hogy érkezik hátulról,nincs nagy sebességkülönbség és villog: érdemes felgyorsítani 140-150-re a kamionsor végéig

-nagy a sebességkülönbség / nem akarsz gyorsítani, és kicsi a távolság a két kamion között: mész tovább,véletlenül sem fékezel/satuzol,a mögötted jövő marha nem gondolta végig hogyan tűnj el előle, őt az érdeki hogy mehessen, elmész a következő lyukig, és ott kitérsz

-nagy a sebességkülönbség / nem akarsz gyorsítani, és nagy a távolság a két kamion között: jobbindex,lehúzod és UTÁNA fékezel,aztán amint elment visszamész a belsőbe (izlés szerint pár kilométerrel arrébb letolod/levillogod)

2014. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Őszintén remélem, hogy akik itt pontozgatnak, nem vezetnek járművet. Másodikkal értek leginkább egyet.

Az, aki 140-re gyorsítást javasol, sürgősen adja vissza a jogsiját.


A tolás nálam is jogsielvételt érne.

A satuzást nem igazán értem. Az én szótáramban azt jelenti, hogy belefekszem a fékbe. No az gyilkosság lenne.

Besatuzok a két kamion közé. Ez mi akar lenni valójában? Kormányt elrántom jobbra, s rövid úton ki a külső sávba?

Ennek hármas karambol lehet az eredménye.

Te nem tudom az úton tartani az autót.

Kamionos elrántja a kormányt.

A toló baromba meg hátulról belevágódik a kamion hátsója.

Nagyon nagy ötlet!

2014. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!