Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult már, hogy országúton előzök 60-80-al cammogó autóst, és előfordul (gondolom dacból), hogy ezt követően úgy elkezdik növelni a sebességet, hogy emiatt hosszú másodpercekbe telik a manőver befejezése, s már szinte 110-el repesztek, mire sikerül. Ha teszem azt odáig fajulna a dolog, hogy nem bírom leelőzni, mert már jönnek szemből és nincs is hova visszahúzódni - magyarul elkerülhetetlen lenne a frontális ütközés - abban az esetben mi a teendő? Ti mit csinálnátok?
2017. márc. 24. 16:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
8%

Én így szoktam megszivatni azokat akik megakarnak előzni 60-as táblánál főútvonalon...

vagy megakarnak előzni záróvonalon

2017. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Dasziszt közúti veszélyeztetés te barom egyes!
2017. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Értem.

Szóval akkor a záróvonalon, lefordulósávban előzés nem közúti veszélyeztetés?

60-as táblánál 90-el előzni nem közúti veszélyeztetés? :)

Logikus....

2017. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Na igen, az idióta egyes...

Egyébként igen, veszélyeztetés, de sok mindent nem tudsz tenni, mert nem tudod rábizonyítani. Napi szinten találkozom ilyenekkel, de még ahol párhuzamos közlekedés van, ott is csinálja a sok marha, megy a belsőben, ki nem menne előled, megelőznéd jobbról akkor rádhúzza, kimegy eléd, vagy éppen gyorsít, de mondhatnám azt is amikor 2 km/h különbséggel megy a másik mellett, de ahogy lenne helyed felgyorsít akár 110-120ig is lakott területen.

Nem tudsz mit csinálni vele. Rá kell készülni a manőverre, aztán taposhatja a gázt... Utána meg elfelejteni, mert az ilyen barmokon nem szabad felhúzni magad.

2017. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Az szabálysértés! Amit te csinálsz az meg veszélyeztetés. Nagy különbség!
2017. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Akkor közlekedjen normálisan és kész, nem lesznek ilyen gondok...


De sajna az autósok 80%-a nem közlekedik normálisan :(

Előzni tilos akkor tuti megelőz

Főútvonalon 60-as táblánál szintén megelőznek vagy rád tapadnak és dudálnak, hogy miért nem mész.

Stop táblánál nem állnak meg csak lassítanak.

A megengedett sebesség sosem elég... stb stb


Majd ha a Te barátodat/családtagodat elütik egy kis "szabálysértés" miatt akkor majd gondolkozz el ezen.

2017. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha te azért akarsz büntetést mert a másik paraszt a te bajod. Leszarom ha dudál villog. Ha stop van megállok, ha 60 as a tábla 60 nal megyek ennyi.
2017. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt 60-as tábláról vagy záróvonalról? 1-es, te egy idióta vagy.
2017. márc. 24. 17:00
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

Akkor segítek a kérdésedre is mert látom nem megy a gondolkodás :)


Ha elkezded előzni és már 110-el mész országúton ahol 90 a max. akkor értelemszerűen visszalassítasz a megengedett sebességre és beállsz mögé.


Ha meg nem látni előre 1-2km-ert, hogy tuti lesz időd megelőzni akkor nem kell előzgetni.

2017. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, a kérdés szövegének megértése problémát jelentett.


Egy olyan esetet vázoltam fel, amikor már nincs lehetőség a lassításra és visszahúzódásra.


Másrészt meglátásom szerint lassítani és visszasorolni veszélyesebb, mint 110-el befejezni egy manővert.


De persze, értem, a te logikád szerint nekem előre kellene tudnom, hogy az előzendő közlekedő partner dacból majd megnehezíti nekem a manővert.

2017. márc. 24. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!