Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a söförökről akik általában legalább 10-20 km/h val kevesebbel mennek mint a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés

Majdnem 25 éve vezetek napi szinten( ebből legalábbis tizen valahányat kisteher autón) de még a mai napig szinte minden nap találkozok ilyen autósokkal.

Csak egy példa hogy szemléltessem mire gondolok:

Városból kifelé vezető út 50 km/h illetve később 70 km/h sebesség határ

Az említett autós 50 nél kb 40 el vánszorog 70 nél pedig 55-60 körűl, mögötte hosszú kocsisor (majdhogynem már konvoj)persze előzni nem lehet mert egyfeszt jönnek szemből.

És ha már itt tartunk szerintetek melyik fajta sofőr tipus a rosszabb ?

A tötymörgő vagy a Száguldozó?

A történet szempontjából nem érdekes, de van egy ismerősöm amelyik olyan elven vezet hogy "úgysincs itt trafi akkor minek menjek a megengedett sebességgel" és nyugodtan halad 80-100 km/h val a városban.

Az én véleményem szerint mind két véglet veszélyes és olykor idegesítő, illetve szerintem a tötymörgő veszélyesebb mert mindenki megpróbálja kielőzni.



2017. márc. 27. 16:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha neki így biztonságos, akkor inkább menjen ennyivel, minthogy balesetet okozzon.

Én meg szépen megelőzöm, az első adandó alkalommal.

Persze hosszú utakon, kisteherrel megértem, hogy idegesítő, de sajnos nincs mit tenni. Ez van.

2017. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét dolog veszélyes, a száguldozó nyilvánvaló okokból (azt hiszi, uralja a kocsiját, pedig ádehogy, valamint a többi sofőr nem számít ilyen gyorsan érkező autóra), a tötymörgő meg bizonytalan helyzetben is előzésre ingerli a mögötte jövőket, akik nem bírják elviselni a vánszorgást, és kiugranak a be nem látható helyeken is.
2017. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Zavarnak, de meg kell előzni őket.


Akár szabályos akár nem, az első alkalommal megelőzöm ahol veszélytelennek vélem, majd felveszem a magam kis nyugodt tempóját. 70 esetén 80-90km/h

2017. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
az a rossz az egészben hogy az 50 is vánszorgás, erre mennek 40nel..
2017. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen a gyorshajtás a veszélyesebb, a lassan haladók egyszerűen csak több időt hagynak maguknak a veszélyes helyzetek kezelésére. Mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem a tötymörgést. De elfogadom, hogy a maximális megengedett sebessèget nem mindenki érzi képességeihez és a körülményekhez képest biztonságosnak. Nem türelmetlenkedek velük, hanem amint van rá biztonságos lehetőség, megelőzi őket.
2017. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
ezer+1-szer meg lett kérdezve...
2017. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem őket, de nem is csinálok olyan nagy kázust belőle, mint ahogy sokan szokták. Meg amúgy is, nyomós oka is lehet rá, hogy lassabban megy.
2017. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Engem is zavarnak. A legelső adandó alkalommal megelőzöm őket. Itt felém van egy útszakasz, amin napi szinten közlekedek és elég beláthatatlan kanyarokkal van tele. Végig 90 km/h a megengedett sebesség, amit bőven lehet is tartani, de szinte minden nap belefutok olyan sofőrbe, aki 50-60-nal megy. Ez még nem is lenne probléma, csak az, hogy többszöri jelzésre sem húzódnak félre a legtöbben. Én inkább ráfekszek a dudára, de van aki inkább záróvonalnál is előz. Az én verzióm a biztonságosabb, bár nem olyan célravezető...

"Száguldozókkal" még nem igazán volt dolgom, sokkal ritkább kategória, mint a tötymörgők. Lakott területen kívül ahol ismerem az utat ott ha tehetem általában 100-110 km/h-val közlekedek, városban pedig felveszem a forgalom ritmusát.

2017. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a lassan haladók kollektíven nézve veszélyesebbek, mert mindenki meg akarja őket előzni. Eleve az előzés önmagában veszélyhelyzet, de sokan záróvonalon vagy egyéb veszélyes szituációban próbálnak meg előzni.
2017. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
40 éve van jogsim, és többnyire autó is van alattam. Most egy ideje Németország útjait rovom. Itt nem kell megújítani az orvosit, így 90 éves nénikék is vezetnek, szájukban a kormánnyal. Fura módon senki sem akarja letolni őket az útról. Bár meg kell mondjam, az utóbbi egy évben itt is érezhetően romlott a közlekedési morál.
2017. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!