Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi alkoholt ihatok, ha...

Mennyi alkoholt ihatok, ha vezetek?

Figyelt kérdés

Üdv!A napokban megszondáztatott két rendőr.Elektromos bicajjal közlekedtem, és felhívták a figyelmemet, hogy ezen közlekedési eszköz használatánál is úgy kell eljárnom, mint ha autót vezetnék.Ez nekem új, de hát a szabály az szabály.

Mennyi alkohol lehet a szervezetemben, hogy ne büntessenek?

40-es, 70kg-os, férfi vagyok. 2%-os sört ihatok, és ha igen, mennyit?



2017. ápr. 2. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondták a zsaruk: semennyit.


Vannak kalkulátorok a neten, beírod mit ittál, ki fogja számolni, mikor leszel tiszta kb. Erre én rá szoktam még dobni egy órát, az a biztos.


1 db 2 % - os sör az semmi, szerintem 1 - 2 óra múlva nyoma nincs, de jobb utánaszámolni.

2017. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
500g x 0,02 = 10g alkoholt juttatsz be a szervezetedbe. A te alkatoddal kb 7g/óra a lebontásod. Bő másfél óra után bontod el úgy hogy már vérből se modják meg.
2017. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán onnan eredhet a tévedésed, hogy jelenlegi szabályozás szerint (a lábbal hajtott) biciklit ittasan is használhatod. Feltétel, hogy arra alkalmas állapotban kell maradnod.

Szóval, ha téged egy 2 százalékos sör is hazavág (csak példaként írom!), akkor nem bringázhatsz. De ha valami csuda folytán 8-10 feles sincs semmi hatással az ítélőképességedre, biztonságosan tudsz közlekedni, akkor nem büntetnek.

De ismétlem, csak az emberi erővel hajtott bringákra igaz.

2017. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
53%

@3: "emberi erővel hajtott bringa" nem szerepel a KRESZben. Az említett szabályozás kerékpárra vonatkozik. A kerékpár pedig alapvetően valóban emberi erővel hajtott jármű, melynek haladását egy max. 300 Watt teljesítményű motor segíti. Az említett paraméterekkel rendelkező jármű vezethető abban az eserben is, ha a vezetője szervezetében található alkohol -feltéve, hogy a jármű vezetésére képes állapotban van.

Még abban az esetben is, ha bármelyik rendőr ennek ellenkezőjét állítja.

2017. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Alex Fly, akkor ha ez így van, ahogy írod, akkor valójában nem is szondáztathatott volna meg?

A rendőr, arra - az általa KRESZ szabálynak hívott - szabályra hivatkozott, amit itt előbb is említettek, hogy minden nem ember, hanem a közlekedési eszköz saját hajtóművével is hajtható járművel való közlekedésnél - esetemben a 3KW alatti elektromos bicaj vezetésénél - sem lehet a megengedett szint feletti alkohol mennyiség a szervezetemben.

(Egyébként mennyire steril eszköz ez a szájba vehető műanyag csöves elektromos szonda? Ez egyszer használatos, vagy Ők tisztogatják valahogyan?)

2017. ápr. 3. 06:18
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Megszondáztathat bármikor, akár gyalogosan is.

Az alapkérdésre a választ a KRESZ 4.§ tartalmazza:

A járművezetés személyi feltételei

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4)5 Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában a járművezető szervezetében szeszesital fogyasztásából származó alkohol jelenlétére vonatkozó korlátozást.

A (4) bekezdésben egy szó sincs arról, hogy a kerékpárnak milyen a meghajtása. A KRESZ a járműkategóriák között nem említi az elektromos kerékpárt, ezek alapvetően a motorteljesítmény alapján vagy kerékpárnak minősülnek:

KRESZ 2. Függelék r/1.398 Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.

Értelemszerűen amelyik ennél nagyobb teljesítményű motorral van felszerelve, az segédmotoros kerékpárnak illetve motorkerékpárnak minősül.

A definíciónak megfelelő jármű vezetőjére viszont minden esetben a kerékpárosokra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, a jármű meghajtásától függerlenül. Beleértve a 4. $-t is.

2017. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a rendőr félreinformált engem.

Köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 4. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!