Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Számíthat valamilyen büntetésr...

Számíthat valamilyen büntetésre, aki egy rendőr szeme láttára teljes sebességgel áthajtott a zebrán, amikor a gyalogos már félúton volt rajta?

Figyelt kérdés
Kétsávos úton mentem át, a belső sávban egy rendőrautó fékezett, hogy átengedjen, úgyhogy már a zebrán voltam, amikor a külsőben valaki elég gyorsan jött, és nem állt meg. Illetve amikor észrevette a rendőrautót, satuféket nyomott, de az már a zebrán túl volt. Láttam, hogy utána félreállították, megbüntethetik?

2017. ápr. 3. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Több hibát is vétett, s természetesen meg is kell büntetni.

Hiába többsávos út, s nem kellett megtorpannod, nem mehet el az álló jármű mellett.

A zebrát mindig csökkentett sebességgel, fokozott figyelemmel, fék-készenlétben kell megközelíteni.

Ez utóbbi azt jelenti gyakorlatilag, hogy a fék felett van a lábad, a járművet csak a lendület viszi.

Gyalogos figyelmetlenül le tud lépni az útra, de kijelőlt gyalogátkelőhelyen váratlanul nem.

A satufékezis is külön érdekesség lehet, mert úgy tűnik, semmi nem indokolta.

2017. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ilyennek el kéne venni a jogsiját.

Remélem nem csak ejnyebejnyét kapott.

2017. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.

15000 Ft helyszíni bírság és 6 előéleti pont.

2017. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

A rendőrtől függ.

Ha jóindulatú, akkor megússza szabálysértési bírsággal.

Ha nem, akkor feljelentheti közúti veszélyeztetésért, ami már bűncselekménynek számít, így nem ússza meg ennyivel.

2017. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én odamennék a rendőrhöz és feljelentést tennék, akkor köteles eljárni, amúgy meg simán lehet, hogy leszarja, mert nem akar vele foglalkozni. Persze utólag mindegy.
2017. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy számíthat rá. Ez az egyik legveszélyesebb dolog. Ha félreállították meg is büntették.
2017. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ma reggel egy autó áthajtott a piroson a zebrán, amikor nekünk, gyalogosoknak volt zöld. Nem figyelmetlen volt, hanem szándékosan felgyorsított már nem a sárga, hanem a piros alatt. Ha én csak a lámpát figyelem, valószínű már nem élnék se én, se a kislányom, akit biciklin toltam magam mellett. Szerencsére megjegyeztem a rendszámot és térfigyelő kamera is van a környéken.


Bejelentettem a 112-n, ahol bediktáltam minden adatot.

(rendszám, helyszín időpont, autó fajtáját nem tudtam pontosan, de a színét igen és körülírtam, de ügyfélkapun rendszám alapján már megtaláltam a pontos fajtát is). Mivel az én adataimat nem kérték, rákérdeztem, személyesen is tegyek-e feljelentést. Azt mondták, intézkedni fognak, de tehetek személyesen is az illetékes rendőrkapitányságon.

Én szeretem, ha van nyoma a dolgoknak, ezért ügyfélkapun tettem feljelentést.


Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategóriába tettem, mert szabálysértés vagy bűnügy közt vacilláltam, de szerintem enyhe kifejezés a szabálysértés arra, hogy ha szabályosan átmentem volna ma a zebrán, akkor már nem élnék se én, se a gyerek.


Erről a linkről mentem át az e-Papírra, ahol kitöltöttem az űrlapot. Ügyfélkapus bejelentkezés kellett hozzá:


[link]


Itt vannak az Űrlaptípusok, van ami ÁNYK-ról, van ami az epapir.gov.hu-ról érhető el.


Mivel van térfigyelő kamera, én tanú vagyok, nem hinném hogy túl sok melójába fog kerülni a rendőrségnek az ügy, szerintem nem ússza meg a vezető.

2018. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

elektronikusan beküldhető űrlapok:


file:///C:/Users/Konyvtar/Desktop/Rend%C5%91rs%C3%A9g_Szolg%C3%A1ltat%C3%A1si_Szab%C3%A1lyzata_v1.0_2018_01_01.pdf

2018. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

elektronikusan beküldhető űrlapok:


Rendőrség Szolgáltatási Szabályzata


[link]

2018. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!