Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogosként a KRESZ szabálysz...

Gyalogosként a KRESZ szabályszegése és vele járó szankciója?

Figyelt kérdés

Gyalogosként egy haverommal átszaladtunk az úttesten a busz után a megállóba, persze nem a zebránál. A rendőr észrevett és megállított bennünket, mindössze csak egy szóbeli figyelmeztetés adott, de kérdezte, hogy van-e jogosítványunk? Mivel jogosítvány van, hazudni sem akartunk, így azt mondta, hogy be lesz írva a jogosítványba ez a gyalogosként elkövetett szabálysértés.


Nem értem, hogy gyalogosként miért kell a jogosítványomat felhasználniuk, hogy szankcionáljanak? Még ilyet nem hallottam. És, hogy jelenik meg az iratban, büntetőpont/pontok formájában, továbbá, kapok új jogosítványt amibe benne fog szerepelni? Valamint azt szeretném kérdezni, hogy ennek mennyi az elévülési ideje?



2012. márc. 21. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Na ilyenről se hallottam még, szerintem csak "ilyesztgetett" , ennyi erővel minden gyalogosnál vezethetnének nyilvántartást, aztán ha meglenne elkoboznák a lábát. :D

Viszont elképzelhető hogy van ilyen, ebben az országban már semmin nem lepődök meg.

2012. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Exem járt anno úgy hogy vonathoz sietett. Úton átment, rendőr észrevette és intézkedett...

Persze a rendőrnek hála lekéste a vonatot. De még így is jól járt mert csak figyelmeztetést kapott pár nap múlva és nem csekket...

2012. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig a gyalogosnak is vannak szabályaik amit be kell tartani.Ha hibázik,akkor a rendőr akár pénzbírsággal is sújthatja.A jogosítvány dolgot viszont nem értem,hogy képzelte,mert a kettő két különböző eset.Nem vezetés közben hibáztál,így nem is használhatja fel a jogsidat.

Engem is elkaptak mert nem a zebrán mentem át.Tőlem nem kért jogsit,bár ha kért volna se járt volna jól,mert én azok kevesek táborába tartozom akiknek nincs jogsijuk.

De azt tudom már gyerek korom óta,hogy gyalogost is meg lehet büntetni.

40/N

2012. márc. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szabálytalan helyen való átkelésért vagy tilos jelzésen való áthaladásért büntethetnek,10-30 ezer forintra,gyalogost is. Azt meg hogy beleírja a jogsiba szerintem egy marhaság.
2012. márc. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

uj rendelet szerint nem szabályos átkelés 30 ezer ft .

vagy rossz helyen ,ahol forgalmat veszélyeztetnénk, 100 000ft

egyik ismerösöm hugát 18.000ft kapot teréz köruton .

2012. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fiam februárban miskolcon a járdán ment haza mikor odaért egy sikos ,jeges szakaszhoz lelépett a járdáról és közvetlen az út szélén a járdaszegély mellett ment tovább.ezt észlelték a rend éber örei/szolgálunk és védünk/és megbüntették 20000ft-ra, mert az uttesten közlekedett.tanulság, inkább törjük ki kezünk-lábunk,majd pereljük be a járdához tartozó tulajdonost
2012. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezért utasítják a rendőröket a három mentő szerv utolsójaként társadalmunkban, mert bennük bízunk legutoljára, s annyiba is nézzük őket.

1. Tűzoltóság, 2. Mentők, 3. Rendőrség

2012. márc. 22. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Szivatott komám, de a te érdekedben tette. Ha roszindulatú lett volna, akkor most azon sírnál, mert megbüntetett vagy 30 ropira. Mert simán megtehette volna.
2012. márc. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy hibáztam és, hogy szerencsésen megúsztam. Tanulságnak jó volt.
2012. márc. 24. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!