Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A forgalom mely részvevőit...

A forgalom mely részvevőit utálod és miért? Lent a lista.

Figyelt kérdés
Gyalogos, kerékpáros, kamionos, buszos, kalaposhétvégi suzukis, bmw-s, mentős, rendőr, tűzoltó, 1.9-es tédéji motros 20 éves füstölő golf, futár, motoros, taxis.
2017. ápr. 7. 15:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Én korra, nemre, vallási vagy pártbéli hovatartozásra tekintet nélkül mindenkit utálok!

De legalább nem vagyok diszkriminatív! :D

2017. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

Alex Fly

#20:


A legtöbb kerékpárost csak akkor zavarja az oldaltávolság amikor őt előzik! Közben meg két perccel korábban a vágott kormányú fixijével (uram bocsá' néha elengedett kormánnyal mobilozva - láttam már ilyent a Rákóczi térnél a Körúton) száguldott el 30-cal a lámpa előtt várakozó két sor autó között 5cm-re a tükröktől.

2017. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Alex Fly ***** válasza:
35%
@22: azért nem teéjesen mindegy, hogy egy mozgó járművet előzöl, amely a mozgásjellemzői miatt soha nem halad egyenes vonalban, vagy pedig álló jármű mellett haladsz el. És az sem, hogy megfelelő oldaltáv nélkül egy autós a kerékpáros életét veszélyezteti, miközben ellenkező esetben az autóvezető teljes biztonságban van.
2017. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%
Ezeket mind magad szedted össze a felsorolásban? :D
2017. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
50%

"nem értm a problémád. Ha a kerékpáros 1, 1,5 vagy akár 2 méterre megy a padkától, az mennyiben akadályoz meg a szabályos előzésben?"


Alex Fly, már mondtam másik kérdésnél, hogy unalmas vagy.

Az a szitu, hogy városban állandóan jönnek szemből az autók. De a nagyságos úr a biciklivel 20-al megy előttem, az út közepén, és nem tudok menni. Mondjuk éppen elférek, úgy, hogy 10 centire megyek tőle. Elvégre ők is úgy szoktak elmenni mellettem, mikor állok a piros lámpánál. Volt már olyan is, amelyik súrolta a tükrömet, jó hogy nem vitte le.

2017. ápr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Alex Fly ***** válasza:
19%

@25: tehát ha jólöértem, a szembejövőktől nem tudsz sávot váltani, nem az előtted haladó kerékpárostól. Akkor végképp nem értem, mi a problémád azzal, hogy hol halad. Vagy szerinted ha a padkához szorul, akkor elfogynak a szembejövők?

Ha esetleg nem ismernéd a KRESZt: ha a kerékpáros a jobb oldali forgalminsávban halad, az szabályos. A 10 cm-es távolsággal előzés pedig nem (KRESZ 34. §). És ha a szabálytalan előzésed köverkezményeként baleset következik be, akkor igen könnyen rács mögött találhatod magad a közúti veszélyeztetés nevű bűncselekmény elkövetése miatt (BTk. 234. §).

Unalmas? Lehet. Mindenesetre nem annyira, mint néhány, a közlekedésre vonatkozó szabályokat nem ismerő vagy azokat szándékosan figyelmen kívül hagyó embert olvasgatni, akik mindenáron másokat akarnak hibáztatni a saját hülyeségük miatt.

2017. ápr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit elkanyarodtunk a témától, de jelezném, hogy bringával nem véletlenül nem kötelező már a szoros jobbra tartás. Egyszerűen sokkal jobban látszol és a legtöbb bringás baleset pont a holtterekből, takarásból érkezőkkel történik. Ezért én sem fogok a szegélyköveken egyensúlyozni.
2017. ápr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%
Alex Fly..egynyomon haladót lehet(ne) a saját sávon belül kikerülni,előzni. Csak ezt néhány önérzetes magát lázadónak képzelő nagyonokos bicajos megakadályozza azzal hogy középen tekereg és örül hogy ő vezeti 20-al a sort.Pedig jobbratartás van a sávon belül! Mondjuk előbb utóbb egy elborultabb autós le szokta szorítani ,ilyenkor meg fel vannak háborodva.
2017. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Alex Fly ***** válasza:

@28: lehet, ha megvannak az előzés egyéb (a KRESZ 34.§-ában leírt) feltételei. De Magyarországon nem jellemzőek az ehhez szükséges szélességű sávok (kb. 4-4,g m-től), így ez csupán elméleti lehetőség marad. Ebben az esetben pedig az előzés mindenképpen sávváltással jár. Ha erre nincs lehetőség, akkor tök mindegy, hogy a kerékpáros a sáv melyik részén halad, hely hiányában nem fogod tudni megelőzni. Sok autóvezető emmek ellenére megpróbálja, ezért szokott a kerékpáros a dsját biztonsága érdekében beljebb húzódni.

És a félreértések elkerülése érdekében az előzés egy lehetőség, melyet a megfelelő feltételek megléte esetén végrehajthatsz; a KRESZ sehol nem írja, hogy bármely esetben kötelező lenne. Ha nincs rá hely, akkor nem előzöl.

Egyéb kérdés?

2017. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
90%
Igazából kérdésem nincs ,mert felesleges lenne. Kb minden átlagos forgalmasabb út alkalmas arra hogy kényelmesen elmenjen egymás mellett egy kocsi és egy kerékpár,maximum az autó érinti a felezővonalat ,néhány extrém keskeny kertvárosit leszámítva ,ahol két autó is alig fér el. Nem kell méteres amplítudóval bicajozni részegen és nincs gond. Nyugodtan lehet játszani a menőt a sáv közepén ,nem betartva a jobbratartást ,de a rövidebbet végül a kerékpáros fogja húzni. Az értelmesebb megy a szélén vagy a kerékpárúton, a bolondja meg addig jár a korsót játszik..
2017. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!