Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti voltatok olyan helyzetben...

Ti voltatok olyan helyzetben már hogy egy több fős kocsisort előztök, és a alig tudtok visszamenni normálisan a sávotokban, mert a kocsisorban valaki vélhetően megijed és fékezni kezd az előzés miatt? Ilyenkor mit tennétek? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Én egy kényelmes 110-120 as tempót szeretek tartani nagyjából lakott területen kívül. utolértem 2 autót, szóval még sornak sem nagyon nevezhető, akik mentek 80-90 között, meg akartam előzni őket. Belátta, egy akkora útszakaszt ahol a másodikat kényelmesen meg tudtam előzni, az első már veszélyes lett volna így azt nem is akartam, annyi volt a tervem hogy megelőzöm a másodikat, madj ahol tehetem az elsőt. Amikor előztem a másodiakt, az első kocsit vezető csaj elég húzósan fékezett, 85-ről 70-60ra, így kellett mögé besorolnom, azt sem tudtam mit akar, így elég veszélyes lett, utána még neki ő puffogott a kocsiba szemmel láthatólag. Biztos azt hitte hogy őt is meg akarom előzni, de eszem ágában sem volt. Ez egy elég érdekes helyzet mert szerintem ő sem akart rosszat, csak nem értett meg, bár annyi rutin lehetett volna benn hogy érzékeli hogy őt már nem akarom megelőzni hanem megyek vissza mögé, mert akkor legalább akkor fékezzen amikor már egy kicsit mellé értem, nem amikor még mögötte vagyok 2 autóhossznyival. Másnak is volt már hasonló esete?
2017. jún. 1. 21:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

En azt vallom, hogy ha 120-al akarsz menni keress egy autopalyat...

Nem mondom, ha nincs forgalom en is megyek neha annyival. De ha surubb a forgalom es emiatt allandoan elozgetni kell, akkor ezzel csak veszelyezteted magadat es masokat is es meg idobol sem nyersz kulonosebben sokat...

2017. jún. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

ilyen előzés teljesen normális, mondhatni mindennapos eset..csak nem itt kell panaszkodni, valamint az embereket ekézni, hanem 200 LE alatt nem kell ilyen kezdeni.2-300 lóerővel már lehet tíz kocsit előzni ahogy a nagykönyvben meg van írva. 100 LE kevés...akkor nincs idő kresz oktatást tartani a sorban haladóknak...



Pláne, ha hallanád minek neveznek, illetve miket kívánnak a többiek ebben a mindenki számára életveszélyes helyzetben.

ne válaszolj, ha szabad kérnem.

2017. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kérdező, előzni nem kötelező. Ez csak egy lehetőség. Élj hát vele okosan: ha két autó van előtted és 70-nel szüttyögnek, te is állj be mögéjük egészen addig, amíg nem vagy biztos benne, hogy mindkettőt le tudod pedálozni. Ahol pedig összegyűjti a sort egy lassabb jármű és kocognak mögötte 5-10-en, ne te legyél a nagyon okos gyerek, aki kielőzi az egész sort, mert roppant veszélyes. Egyrészt más is kivághat eléd, másrészt ha gond van, nehéz visszasorolni. Bizony, ilyenkor el kell fogadni, hogy beletelik 10 percbe is leküzdeni a lassú járművet, mert sokan nem fognak olyan bátran előzni az előtted vonatozók közül, mint te tennéd. Igen, ezzel időt veszítesz, de arra is gondolj, milyen hosszú egy kórházi kezelés vagy egy bírósági procedúra. És hidd el, a fékező kiscsajnak áll a zászló, hiàba gondolod úgy, hogy ő ebben a sztoriban a főgonosz.
2017. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Crisopher ***** válasza:
Sort előzni mindig necces. Velem pont ma reggel volt egy olyan, hogy megyek az úton, előttem két autó egymás hátsójában, meglehetősen lassan haladtak. De olyan közel egymáshoz, hogy nem fért oda volna be egy előző. Szerencsére kis forgalmú úton volt ez, úgyhogy mindkettőt egyszerre tudtam előzni. De ez az előzés mindig necces, úgyhogy ésszel kell csinálni (sajnos sok a barom, akik akkor kezdenek el kakaskodni, ha elkezded előzni őket). Nehéz erre mit mondani, szerintem ha legközelebb ilyen van, olyankor előzz, amikor mindkettőt egyszerre tudod előzni.
2017. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
#1: 30-cal menő traktor mögött felgyűlő sorba beleelőzni ugyanolyan parasztság, mint előretolakodni a teszkó pénztárnál. A többi autós is előzni akar, senki nem akar a traktor mögött 30-cal menni.
2017. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

15-ös

Nem láttam hogy traktor lesz elől, mert valami furgon ment elől. Pont akkor lassított le, mikor már előzésben voltam, és utána a többiek is belefékeztek. Szar helyzet volt minden esetre, és biztos nagyon bunkónak is tűntem.

2017. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
#16: hirtelen nem is tudom, mi a rosszabb. Tolakodni előre egy sorban vagy elkezdeni előzni úgy, hogy fogalmad sincs, mi van előtted...
2017. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Kérdező! Légyszíves az ilyen mutatványokat fejezd be!

Ki nem állhatom, mikor megyek 90-nel és így bevágnak elém, hogy 60-70-re kell lassítanom. Ilyenkor kürt, éjjel refi.

+30-as tempóért nem előzünk.

116 lóerős dízellel sem előzök kocsisort!

A6-tal már igen.

2017. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

18

Nemcsak neked, más is írta.

Miért gondoljátok, hogy erős autó kell kocsisort előzni?

Ugye azért mert jobban gyorsul, gyorsabb.

Pl 3,0tdi - vel elkezdenék kocsisort előzni, ugye nyomjam neki rendesen, akár padlóig mert hát előzés.

A 3. kocsi mellet már simán 140-el mehet, ezért nem teszem mert a nagy sebességkülönbség is komoly veszélyt rejt (pl visszasorolásnál ha ugy adódik)

80-al haladó kocsisort is max 100-110 előznék, nem nyomnám tovább akkor sem ha a kocsi bőven menne.

Úgy általában előzni könnyebb és biztonságosabb gyorsabb autóval de az is csak akkor ha a vezető nem esik túlzásba és nem akarja mindenkinek megmuttni az utója teljesítményét. Ehhez kell egy felelősségérzek, sőt általában bizonyos életkor is.

2017. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%

na jól le lettem pontozva, ez általában azt jelenti, hogy sokaknál betalált a mondanivaló :)

Aki azt mondja sort nem szabad nekiállni előzni, az nem szokott országúton megtenni hosszabb utakat. 5 km-t ki lehet bírni sorba beállva 70-el, minden kanyarban 50-re fékezgetve, de 50-100 km-t már nem igazán.

Valaki még azt is állította, hogy nem szoktak az autók vonatozni.

Na akkor elmondom hogy alakul ki a vonat.

Az egész egy lassú járművel kezdődik, jobb esetben valami rakományt szállít, és állandó sebességgel halad, rosszabb esetben valami világát nem tudó ember gyorsítgat lassítgat.

Sorban érik utol a gyorsabbak, amelyikből mondjuk minden ötödik fél előzni. 4 kocsi még simán megelőzte az egy lassút, majd beesett félős ötödikünk, szorosan a lassú járműre tapadva folytatja útját.

A következő érkezőknek már nehezített a feladat, 2 kocsit kell egyszerre megelőzni. Ezt már csak 5-ből 3 vállalja :) és így tovább, szépen kialakul a sor.

Ha beállok a sorba, mindig hagyok magam előtt elég helyet, és nem bírom felfogni más miért nem! Iszonyat balesetveszélyes ez a fajta járműkaraván, elég csak elöl egy kis fékezés, a 10-dik kocsinál már lehet lesz is egy ráfutásos kocc.

KÖVETÉSI TÁVOLSÁG!

És akkor aki haladna 90-el, az tud egyenként előzni.

2017. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!