Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti voltatok olyan helyzetben...

Ti voltatok olyan helyzetben már hogy egy több fős kocsisort előztök, és a alig tudtok visszamenni normálisan a sávotokban, mert a kocsisorban valaki vélhetően megijed és fékezni kezd az előzés miatt? Ilyenkor mit tennétek? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Én egy kényelmes 110-120 as tempót szeretek tartani nagyjából lakott területen kívül. utolértem 2 autót, szóval még sornak sem nagyon nevezhető, akik mentek 80-90 között, meg akartam előzni őket. Belátta, egy akkora útszakaszt ahol a másodikat kényelmesen meg tudtam előzni, az első már veszélyes lett volna így azt nem is akartam, annyi volt a tervem hogy megelőzöm a másodikat, madj ahol tehetem az elsőt. Amikor előztem a másodiakt, az első kocsit vezető csaj elég húzósan fékezett, 85-ről 70-60ra, így kellett mögé besorolnom, azt sem tudtam mit akar, így elég veszélyes lett, utána még neki ő puffogott a kocsiba szemmel láthatólag. Biztos azt hitte hogy őt is meg akarom előzni, de eszem ágában sem volt. Ez egy elég érdekes helyzet mert szerintem ő sem akart rosszat, csak nem értett meg, bár annyi rutin lehetett volna benn hogy érzékeli hogy őt már nem akarom megelőzni hanem megyek vissza mögé, mert akkor legalább akkor fékezzen amikor már egy kicsit mellé értem, nem amikor még mögötte vagyok 2 autóhossznyival. Másnak is volt már hasonló esete?
2017. jún. 1. 21:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a követési távolság nem egyenlő azzal a távolsággal, ahol egy sort előző autós biztonságosan be tudna sorolni a vonatba. A követési távolságot vonatozáskor is be kell tartani természetesen, de oda nem tud bemenni egy előző autós. Viszont ha valaki úgy megy, hogy plusz helyet hagy maga előtt a követési távolságon kívül, azt megelőzik, és az előző is beszáll a vonatba, aki helyet hagyott, eggyel hátrébb került.

Egy sort nem lehet a úgy nyújtani, hogy mindenki plusz helyeket hagyjon a követési távolságon kívül.

Sort előzni viszont szerintem lehet, de csak akkor, ha jól látható az teljes sor, és az a távolság is adott, hogy megelőzzük a vonatot. Ha nem, akkor várunk, amíg a sort okozó járművet szépen megelőzik egyesével (egyébként nincs olyan személyautós, aki ne merne egy traktort megelőzni, vagy egy lassabb, mondjuk 70-nel haladó autóst, persze lehet, hogy kicsit később mint más, de ős is előzi, ennyit meg lehet vonatozni is).

2017. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21

Én is úgy látom, hogy megelőznek egyesével bármilyen lassú járművet ahogy tudják.

Gond akkor van amikor a menő csávó/tahó vagy egyéb olyan típus aki a többieket birkának nevezi úgy gondolja, hogy ezt ő nem várja végig hanem egybe lenyomja az összes birkát aztán ha a tíz autó melletti elhaladás nem úgy sikerül ahogy azt elképzelte akkor kezdi, hogy mit hogy kellett volna csinálni másoknak, hogy neki a legjobb legyen.

2017. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

[link]


Namármost:

50 km/h – 22 méter

70 km/h – 32 méter


Melyik az a távolság, ahova egy másik autó nem tud besorolni????

2017. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"50 km/h – 22 méter

70 km/h – 32 méter"


Ez szép és jó. Viszont ha egy másik autós oda be akar sorolni, és pont középre sikerül, akkor az ő sem követi szabályosan az előtte haladót, és a megelőzöttet is zavarja, és lassításra kényszeríti, hogy újra követhessen szabályos távolságból.


Ez leírva elég vonalas, lehet vele játszani. Viszont ezért nincs baleset minden ilyen előzésből, mert tartanak távolságot, és oda be tud férni egy autó, ha szabálytalanul is, zavarva másokat. (21. voltam)

22, egyetértünk :)

2017. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"4-5 kocsi nem döcög 70-el. Általában csak 1 ,azt meg megelőzik a mögötte lévők amikor tudják. "


Ma láttam az M7-esen:

BMW X5+tréler azon valami nagy Range Rover 65-70km/h. Beállt mögé 4 személyautó és frankón mentek mögötte 15km-t ennyivel, pedig a belsőben simán megelőzhették volna :D :D

2017. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Azt nem éritrk fel ésszel, hogy sokan nem akarnak előzni ott sem, ahol lehetne. És megy a balfasszkodás. Félreértés ne essék tarkónlövetném azt, aki beláthatatlan helyen előz, vagy 140-el zúz el a 70-el haladó sor mellett.

De aki csak haladna normálisan, és tudna előzni, azt miért nem hagyjátok?

Egymás seggében vonatozni pont olyan, mint amikor a boltban lökdös a mögötted álló, attól hogy közelebb állsz, nem kerülsz hamarabb sorra!

2017. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
#26: aki nem akar előzni, az hagyjon helyet maga előtt, de ne csak a követési távolságot, hanem mondjuk háromszor annyit. Ne pedig rátapadva kövesse az előtte haladót.
2017. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Mindegy a kérdésemre nem nagyon érkezett válasz csak okoskodások. Felesleges is a vezetésen vitatkozni. Úgy összességében soha nem sikerült még szerintem ebben a témában valakinek a véleményét megváltoztatni. Sem a sebességhatárokról, sem az előzésekről meg úgy általában semmiről. Valaki azt gondolja 90 felett nem kell menni mert az a biztonságos, valaki a 130-at is simán biztonságosnak találja. Valaki szerint nem szabad sort előzni valaki szerint igen. Igazából érvelni lehet minden mellett meg ellen is. Engem sem sikerült még senkinek sem meggyőznie arról hogy közúton a 130-as tempó bizony veszélyes is tud lenni, főleg ha nem csak a saját életemért felelek hanem mellettem ül mondjuk 3 ember, akkor is tök ugyan úgy vezetek, és szerintem ez így van rendjén. Ebben a sort előzésben sem sikerült egyik tábornak sem meggyőzni a másikat. Valaki szerint veszélyes, veszélyeztetsz másokat és saját magadat is 10-20 perc miatt(ami hosszabb úton 1-2 óra). Én azona véleményen vagyok hogy az utakon figyeljünk egymásra, ne legyünk bunkók. Ha valaki meg akar minket előzni, legyen az 70-es vagy 130-as tempó, mert gyorsabban akar haladni, akkor azt ne akadályozzuk. Tartsunk megfelelő követési távolságot, indokolatlanul ne meggyünk lassan és nem lesz baj :). Véleményem szerint a sebességhatárok sokat nem jelentenek, kivéve a rendőrség számára hogy tudjon büntetni. Nem vitatkozom rajtuk, mert abban látom értelmét hogy a vadbarmok nem talán kicsit visszafogják magukat emiatt. Nem egyszer előfordult velem hogy városon kívül megyünk 150-el az előttem lévő autót követve, beérünk városba, és ott sem lassít ahol már elő-elő bukkanhatna egy lakos vagy biciklis, én ilyen helyeken mindig visszalassítok 60-70re, vagy amennyit a helyzet megkíván. Szerintem az a lényege az egésznek hogy mindig úgy válasszuk meg a sebességet hogy azzal ne veszélyeztessünk másokat és nem lesz baj. Sokan elfelejtik hogy nem csak hajtani kell hanem ha kell meg is kell állni időben.
2017. jún. 3. 10:01
 29/31 anonim ***** válasza:

Milyen kérdésedre nem kaptál választ?

Nem is volt normális kérdésed.


"Ti voltatok olyan helyzetben ......?

Ilyenkor mit tennétek?"


Ezek voltak a kérdéseid, az kérdezted mások mit tesznek ilyen esetben, ők meg leírták.

De közben végig azt mutatod, hogy nincs neked kérdésed egyáltalán, meg vagy győződve hogy úgy jó ahogy azt te csinálod, mit neked bármilyen szabály az csak arra van hogy a rendőr lehúzhasson.

De nehogy azt hidd hogy minket ez zavar. Nyomjad neki ami a csövön kifér. Kit érdekel?

2017. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szerintem aki gyorshajt, az ne kérjen számon semmit a többi közlekedőtől ,se sebességet se követési távot ahová kényelmesen majd befér, se semmit. Először ő legyen szabályos és menjen 90-el maximum,ahol annyi a megengedett.


Másrészt a kérdésben vázolt szituációban egyértelmű hogy az elől haladó pont segíteni akart a kérdezőnek, hogy az be tudja fejezni az előzést. Nem gondolatolvasó senki ,hogy tudja hogy éppen az aktuális száguldozó vadbarom 1- 2 avagy sok kocsit akar megelőzni, mert gondolom jó szokás szerint baxik indexelni is jobbra, mer minek az.. csak arra nem gondolnak az ilyenek hogy napi szinten a sok "mazsola béna tötymörgő" menti meg a tyúkszaros életét azzal hogy beengedik ,félrerántják a kormányt ,meg lefékeznek mikor éppen elvállalja magát. Aztán egyszer nem jön össze ,nem tudják kivédeni a baromságát és lesz hír az esti híradóban miközben magával rántott még egy ártatlan családot is.

2017. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!